Prve mechanicke hodinky, potapky.

  • Caute vsetci,
    po nejakej dobe sledovania fora som sa rozhodol sem napisat. Takze chcel by som si v dohladnej dobe kupit prve mechanicke hodinky, sledujem moznosti uz par mesiacov a najviac sa mi pozdavaju potapky stylovo.
    Takze k veci, cenovo by som nechcel ist o moc vyssie ako 1500 eur, samozrejme cim menej tym lepsie :)
    Mam mozno pomerne specificku poziadavku ale chcem aby bola sekundova rucicka aspon z casti cervena, velmi sa mi to paci.

    Modely co sa mi zatial zatial najviac pozdavaju su
    Mido ocean star captain IV

    Perrelet seacraft 777

    A Longines hydroconquest
    a to stary

    aj novy model

    Najviac sa mi zatial pozdavaju tie Perrelety, ale posledne dni ma celkom chytili aj Longiness pri ktorych vaham ci stary model (vizualne sa mi paci o trochu viac) alebo novy (lepsi strojcek)
    Kazdopadne ak poznate potapky ktore sa vizualne priblizuju mojmu vkusu (myslim, ze modely ktore som sem dal sa vizualne podobaju) budem vdacny za inspiraciu.

  • Fortisy som pozeral, konkretne tie tvoje cosmonauts, tak tri mesiace dozadu sa mi velmi pacili, potom ma to trochu preslo. Stale sa mi dost pacia, ale tieto co som postol su u mna vizualne trochu vyssie.

  • Kedysi som riesil presne toto iste :D skoncil som niekde uplne inde ale .. Ak chces cenovo este dostupnejsie skus pozriet christopher ward c60 trident.. Splnaju vsetko a su zhruba v tej cene ako MIDO


    Odoslané z iPad pomocou Tapatalk

  • +1 za Certiny DS Action Diver. Mám ich na ceste s modrým ciferníkom, vyzerajú elegantnejšie (menej preplácané) ako HydroConquest. Plus som vymákol akciu na ne na hodinky-365 :)

    Odoslané z C6903 pomocou Tapatalku

  • HydroConquesty si asi na ruke nemal, ked vravis ze su menej elegantne :) Certiny nie su skarede, ale su takmer ciste tooly, HC su urcite univerzalnejsie a nenapadnejsie.
    Alebo len islo o "nenapadnu" reklamu na eshop? :)

  • No tie Certiny su pekne, ale nie som si isty ci chcem tu znacku prave. CHW sa mi strasne paci sekundovka s tym trojzubcom ale na druhu stranu tu hodinovu rucicku asi neskusnem. V piatok idem pozret Mida na zivo, Longines som uz videl a snad sa potom rozhodnem.

  • Caute, takze po nejakom case behania po hodinarstvach a studovania na nete som zmenil mierne nazor. Mal som na ruke tie Mida, naozaj pomerne nevyrazne, Perrelety mi prisli spracovanim super, ale nazivo mi pridu az prilis elegantne. Longines sa mi stale pacia aj na ruke mi sedia ok, ale nebol to pocit, ktory by ma presvedcil, ze ich chcem kupit. Nakoniec som nahodou pri skusani Mido videl Davosa Argonautic a skusil som si ich, napriek sekundovke bez cervenej farby mi sedeli uzasne a pacili sa mi asi najviac z toho co som mal na ruke, uz som bol rozhodnuty, ze ich kupim, ale potom som v Eurovei v Ba vyskusal Alpina extreme sailing. A mam pocit, ze je rozhodnute, pojdem tam este raz v priebehu tohto tyzdna a ak budem mat stale vyborny dojem, tak pojdem do nich. Oproti Davosam ocenujem puzdro s priehladom a cervenu sekundovku, ako aj o nieco lepsie spracovanie. V pripade, ze by sa vyskytol niekto s objektyvnou vyhradou voci tomuto modelu sem s tym, kym ich nekupim. :)