• Škoda, že ti ušli TAGy Carrera. Boli v inzercii za 800€. Za tú cenu, bezkonkurenčné oblekovky.

    Ináč, čudujem sa, že ste tak z fleku vedeli napísať jeden model (Archimede Classic). Prečo? Mne teda z tohto: "automat, zafír, koža, do 1000 eur, ciferník biely alebo čierny" vychádza oooobrovské množstvo hodiniek. Okolo 1000€ sa dajú kúpiť oblekovky od Longines, Oris, Epos, Maurice Lacroix, Louis Erard (jedny chronography sú v inzercii za 500€! 8|), Ball, atď. atď. asi by som si ani nevedel vybrať... :perv:

    Chcelo by to asi trošku zúžiť výber na niekoľko značiek, alebo dať vybrať z konkrétnych modelov, lebo ináč ozaj neviem... :cote: ;)

    Longines Conquest_Tissot PRS 516_Seiko Monster_Christopher Ward C60 Trident Pro 600_Seiko SKX009_Seiko 5_Orient Blue Ray_Casio G-shock

  • dakujem za navrhy ! archimede sa mi moc nepáčia a hamilton.. neviem.. tiež asi moc nie..

    a Mišo, nehovorím, že nemôžu byť aj šedé :D a inak, celkom sa mi páčia aj tie Seiká čo máš ty.. tie SARX (tuším ?).. len viac sa mi páči tá verzia ktorej sekundová ručička nemá červený koniec.

    Tie Seiká sú na tom ako ? si spokojný ? všetko ako má byť ?

  • "Maquinista" wrote:

    Škoda, že ti ušli TAGy Carrera. Boli v inzercii za 800€. Za tú cenu, bezkonkurenčné oblekovky.

    Ináč, čudujem sa, že ste tak z fleku vedeli napísať jeden model (Archimede Classic). Prečo? Mne teda z tohto: "automat, zafír, koža, do 1000 eur, ciferník biely alebo čierny" vychádza oooobrovské množstvo hodiniek. Okolo 1000€ sa dajú kúpiť oblekovky od Longines, Oris, Epos, Maurice Lacroix, Louis Erard (jedny chronography sú v inzercii za 500€! 8|), Ball, atď. atď. asi by som si ani nevedel vybrať... :perv:

    Chcelo by to asi trošku zúžiť výber na niekoľko značiek, alebo dať vybrať z konkrétnych modelov, lebo ináč ozaj neviem... :cote: ;)


    značky čo sú mi "sympatické" : Oris, Maurice Lacroix, FC, RW, Longines a dokonca aj Ball vyzerajú fajne

  • "Kubo007" wrote:

    Tie Seiká sú na tom ako ? si spokojný ? všetko ako má byť ?


    Mam ich uz par tyzdnov, takze recenzia pride coskoro. No v zasade som dost spokojny. Su to take sportovejsie obleko-univerzalky s vybornymi techn. parametrami za dobru cenu. Vypisem par subjektívnych + a - :
    + su nadherne, maju vela tvari, zalezi od svetla...
    + podla mna proporcne takmer dokonalý cifernik ako aj cele hodinky - puzdro vs. tah
    + paradne puzdro, skvele kombinuje brusene a lestene plochy
    + cervena sekundovka im dodava sportovejsi nádych
    + niesu vysoke
    + zatial robia denne cca +5 az 10s
    + lumi fajn, na oblekovky super ze vobec je
    + dobra vodotesnost (na oblekovky)
    - zadny priehlad, lepi sa mi na ruku
    - spona je plechova, pocut ju (na toto som narocny, objektivne je standardne dobra v tejto cenovej kategórii)
    - mne prisli so smietkom v ciferniku
    - rotor by mohol byt tichsi, nemam rad ked hodinky vydavaju zvuky
    - velmi by im prospel obojstranny AR

    Na Chronomagu predavaju jedny takmer nové Sarx015 za cca 400€ (u seiyu ta aj s clom a dph vyjdu 450€ - dodanie komplet za cca tyzden)

  • Mňa napadla ešte značka Limes (páči sa mi od nich napr. Pharo Cartouche alebo 3-Zeiger Datum a Pharo Day Date)
    Alebo Davosa, u nich je tiež pár prijateľných oblekoviek :)

  • Hmmm, tak poďme na to :)

    Oris Classic Date

    Oris Artelier Date

    Oris Artix Date

    Longines LES GRANDES CLASSIQUES DE LONGINES L4.921.4.18.2

    Maurice Lacroix Les Classiques Date

    A ešte by som doplnil:
    Epos 3423 OH

    Keď dá esqueleto 50€ dole, tak si presne na tisícke. :]

    To je taký výber podľa mňa no... je tam toho na výber ešte viac si myslím...

    Ale keď mám byť úprimny, tak som si uvedomil, že vlastne radím niečo čo by som si asi nekúpil, lebo na také tie pravé oblekovky som ešte nedorástol. Ja by som to riešil nejakými športovo-elegantnými "univerzálkami", na ťahu pre bežné nosenie, ktoré by som pre potreby veľmi vážnej príležitosti "prezúval" na kožu. :cote: Obleky nosím len príležitostne a tak by mi bolo ľúto dať 1000€ za hodinky, ktoré budem mať na ruke 7-8x do roka.

    Longines Conquest_Tissot PRS 516_Seiko Monster_Christopher Ward C60 Trident Pro 600_Seiko SKX009_Seiko 5_Orient Blue Ray_Casio G-shock