Hodinkove uchylky, trapasy... :)

  • "cretino" wrote:

    slinit musis ale opatrne, aby to nasledne nezanechalo flaky na tricku, to by potom vyzeral clovek jak debil (hlavne, ked jedol predtym cokoladu) - ciste hodinky a zaslinene tricko :D

    povem ci :mrgreen: :mrgreen:


    nechcem ani pomysliet na to co budem stvarat ked budem mat 5kove automaty :mrgreen: :mdr1:


    Prim sport II
    SEIKO 5 snk 645 k 1
    Seiko 5 snk 369 k 1

  • "misoo" wrote:

    no, este si spominam na taku vec... ked som mal nove Fortisky - totalny strach z poskrabania vonkajsieho AR - raz pri sexe ma chytila za hodinky - prsten cvakol o sklicko... oblial ma studeny pot, uplne ma to vykolajilo, normalne som mal na chvilu problem s potenciou... :grr: :hehe:


    tak toto je good story.
    ja pri sexe zasadne hodinky nenosim a ked tak jedine bez antireflexu :D :hello:
    ale inak z hodinkovych uchylok si velku hlavu nerobim.
    najcastejsie je pozeranie na hodinky pricom o 2 s potom netusim aky cas je,
    v praci mam handricku ktoru kazdy den niekolko krat pouzivam na cistenie ci "lestenie" prave nosenych hodiniek. ved je to predsa moja vizitka :D
    no a tak dalej :P

    stálice: // DAMASKO DA36 // SEIKO SCVS 001 // CHR.WARD C60 38 mm // +-

  • Heh, len doplním, že sú situácie, keď hodinky naopak nechám doma. Napríklad keď viem, že sa večer asi rozbijem a budem v noci prechádzať cez celú BA. Ale väčšinou sa človek rozbije neplánovane, teda ide „na jedno“ a potom po zobudení ten stav, rýchlo kuknúť, či sú hodinky a svadobná obrúčka na mieste a ten pocit úľavy, že to tak je. Až sa čudujem, že hoci si nič nepamätám, telo automaticky všetko uloží na svoje miesto.
    Teraz OT. Ale raz sa mi stalo, že som bol asi námesačný či čo, nikdy predtým ani potom sa mi to nestalo. Úplne triezvy (teraz fakt, to nie je myslené ironicky, no posteľ som mal priamo pod oknom) v pohode som si večer ľahol spať. A ráno som zrazu nevedel nájsť okuliare. Keďže som silno krátkozraký, dosť panika. Nakoniec som ich našiel v terárku pri korytnačkách, vôbec som nechápal, ako je to možné. Ale to som sa ešte vôbec nezaujímal o hodinky, ktovie, kde by skončili, možno by ich nosil pes.

    Epos Passion 3409,Seiko SNZH53K1, Tissot Visodate, Certina DS Podium Shape chronograph, Omega vintage kúsok cca z r. 1940, Prim

  • Mne sa raz stalo, ze som isiel spat s hodinkami na ruke ako kazdu noc, a rano som sa zobudil s 2 hodinkami na jednej ruke.. Zo sna som proste sahol na stolik, zapol kozeny remen a pekne si pocas spanku cinkali o seba.. :hehe:

  • mne sa raz stalo ked som bol trosku spolocensky unaveny, ze mi pocas spanku frajerka odmontovala hodinky z ruky a ked som sa prebral, s vydesenym vyrazom hladajuc hodinky z ruky, strasnym sposobom sa mi smiala.. chvilku mi trvalo kym som pochopil, ze mi ich dala dole ona :mrgreen:
    ..zevraj som to mal za to chrapanie a smrad co som vydychal v izbe :mrgreen:

    Breitling do kazdej rodiny!!! :malin1:

  • Polo: Ja som taký drzý, že sa kľudne aj spýtam, ak je to niečo čo neviem identifikovať a mám podozrenie, že by to mohol byť automat. ::d

    Čo sa týka úchyliek, prípadne trapasov, tak klasika:
    - "schovávanie" ľavej ruky dozadu, prípadne až za chrbát, pri rýchlejšom prechode okolo zárubne či schodisku
    - sledovanie prebiehajúcej sekundovky, dátumu, čistenie sklíčka, púzdra, ale aj ťahu (ak má leštené plochy). Na pracovnom stole mám na to handričku, ale stane sa, že napr. v aute to urobím aj tričkom. :)
    - časté pozeranie na nové hodinky. V spoločnosti to je niekedy možno aj neslušné a faux pas. :hehe: Už sa mi pár krát stalo nasledovné: "Ponáhľaš sa niekde? - Nie, prečo? - No, že stále pozeráš na hodinky! - Ups, sorry, to ja len tak..." :D Ale pri pracovných stretnutiach si dávam pozor.
    - pred spaním niekedy nasvecujem lumi a kochám sa 8/
    - niekedy pred spaním prikladám hodinky k uchu a počúvam strojček :coeur: , alebo si len tak "zaklikám" lunetou

    K tomu sa mi viaže príhoda, ako som bol s priateľkou strážiť na noc neter. Jej setra má v obývačke na stene také veľké gýčové plastové hodiny :erk: . Večer, keď všetko stíchlo, do celého bytu sa začínalo ozývať hnusné prenikavé cvakanie. Vôbec to nebolo také pekné tik-tik-tik-tik, ale hnusné CVAK-CVAK-CVAK! X| Tak som vstal, hodiny zvesil a zavrel do skrine v kuchyni!...našla ich až priateľkina sestra na druhý deň. :hehe:

    Longines Conquest_Tissot PRS 516_Seiko Monster_Christopher Ward C60 Trident Pro 600_Seiko SKX009_Seiko 5_Orient Blue Ray_Casio G-shock

  • napr :
    ..... vcera som bol 20min vo vani _ samo,ze hodinky som mal na ruke ked som z nej viliezol tak
    prve co ma napadlo , vilestit sklicko z uterakom na miesto toho aby som sa zacal utierat
    a nebolo to prvi krat .. :pascontent2:


    Prim sport II
    SEIKO 5 snk 645 k 1
    Seiko 5 snk 369 k 1

  • "Maquinista" wrote:

    K tomu sa mi viaže príhoda, ako som bol s priateľkou strážiť na noc neter. Jej setra má v obývačke na stene také veľké gýčové plastové hodiny :erk: . Večer, keď všetko stíchlo, do celého bytu sa začínalo ozývať hnusné prenikavé cvakanie. Vôbec to nebolo také pekné tik-tik-tik-tik, ale hnusné CVAK-CVAK-CVAK! X| Tak som vstal, hodiny zvesil a zavrel do skrine v kuchyni!...našla ich až priateľkina sestra na druhý deň. :hehe:

    presne toto poznam aj ja, tiez mam obcas chut do niektorych nastennych hodin hodit nieco vacsie a tazsie ;)

  • teraz ma napadla taká vec, keď som si o 10:00 kontroloval presnosť hodiniek. Neznášam keď pri celej hodine minútovka neukazuje presne na 12 :nonon: , a tým presne myslím micrometre. :]

  • tak ma napada, mate nejake uchylky, co sa tyka hodiniek? Skusim zopar svojich :rouge: ::d

    - hodinky 24 hodin denne na ruke a pri akejkolvek prilezitosti s vynimkou kratkeho vysusovania po kupani

    presne :) tiež si hodinky nikdy nedávam z ruky dolu; zvykol som ich nosiť nepretržite celé mesiace, ale teraz si ich dávam dolu raz za pár dní v sprche -- len na pol minúty, aby som si opláchol ruku a umyl remienok z druhej strany -- a potom hneď idú zasa na ruku; mám rád ten pocit, že hodinky mám vždy na ruke, rád ich nosím do vody a pozerám sa na ne pri sprchovaní

    - na hodinkách chcem mať čas presný na sekundu, ba dokonca na čo najmenší zlomok sekundy (okej, menšie ako desatina ma netrápi) -- keď som ešte nemal hodinky riadené rádiom, poznal som presne ich odchýlku (tú samozrejme poznám aj teraz) a nastavoval som si ich každý deň, alebo aspoň každý druhý deň, napr. o štvrť sekundy dozadu a už som vedel, kedy mi pôjdu zhruba presne, kedy o pol sekundy dopredu atď.; toho som ušetrený, odkedy mám hodinky riadené rádiovým signálom :)

    - keď prekračujem hranicu časového pásma po zemi, snažím sa prestaviť si časovú zónu presne vtedy, keď prekročíme hranicu; keď je to lietadlom, tak tesne po tom, ako lietadlo vzlietne; raz sa mi pri tom "podarilo" vynulovať si sekundy :-O galiba, lebo zrazu mi hodinky nešli presne :-O našťastie som si predtým bol všimol, že cez uličku sedí týpek s Casio F-91W, ktoré mu idú presne na sekundu (čím sa priznávam k ďalšej úchylke), tak som ho poprosil, či si nemôžem od neho nastaviť hodinky presne na sekundu (odrátal začiatok minúty) a odvtedy mi išli zase presne :) (ináč by som bol musel čakať, kým nepristaneme, a potom si zosynchronizovať, lebo v lietadle by mi signál nechytili)

    - bez dátumu a dňa v týždni na hodinkách som úplne stratený a neviem, ktorý je deň :D

    Quote


    - chodim cez dvere s rukou priblizenou k telu tak, aby bol najvzdialenejsim mojim bodom najblizsie pri zarubni laket, urcite nie hodinky

    tak v tomto som trochu opačný -- aj keď takéto nárazy vyslovene nevyhľadávam, ak sa mi "podarí" hodinkami ťuknúť do zárubne, steny apod., vždy ma to poteší a poviem si "G-shocky vydržia všetko" :)

    - pred tým, ako zaspím, sa vždy ešte raz pozriem (s podsvietením), koľko je hodín; a keď sa zobudím, zase prvá vec je že sa pozriem na hodinky

    - momentálne ma trápi, že mám svetelne nabíjanú baterku na M(edium), aj keď sme už uprostred leta a teda dávno mala byť na H(igh)

    teší ma, že som tu našiel podobne "postihnutých" jedincov ;)