• Pekný deň.
    Vôbec som sa tu nemal zaregistrovať, lebo teraz tu celé dni sedím a čítam, a čítam, a čítam, je to strašné... ::d Na druhej strane, čím viac to tu čítam, tým viac pozerám po nejakých ďalších hodinkách. (Nadchádza čas konečne na nejaké mechaniky. Ale o tom som nechcel ::d ) Skôr som sa chcel opýtať na to, ako je to zo značkou Calvin Klein, lebo som to tu nikde nenašiel. Viem že to patrí pod Swiss group tak ako Tissot, Certina či Hamilton, (čo ja ako laik nevnímam ako zlé hodinky) na druhej strane je to módna značka ako Armani, Guess a pod. a dúfam, že si hodinky módnych značiek nikdy nekúpim :) Resp., či za tú cenu človek môže dostať aj nejakú rozumnú kvalitu, či je to len módny doplnok ako hodinky o Tommy Hilfiger. Ďakujem.

    Tissot PRS 200 Chronograph (T17.1.486.53)
    Tissot Classic Dream (T033.410.33.051.00)
    Casio ProTrek PRG 550-1A4ER

  • Myslíš skôr Swatch group ;) .
    Ono do tej skupiny patrí aj napr. Blancpain, to neznamená, že kvalita či hodnota CK hodiniek je s nimi porovnateľná. Ak človek trpí na módne značky, CK nie sú zlá voľba, napriek tomu rátaj s tým, že kvalita nebude tým, na čo je pri týchto hodinkách kladený dôraz (mama jedny má) . Swatch group nie je hodinársky svätý grál a rozdiely v kvalite naprieč značkami v skupine sú priepastné ...

  • Hej, to som myslel :]
    Mne ten Swatch Group vždy imponoval. Hovorí sa, že: "presný ako švajčiarske hodinky", tak to bolo asi preto. Ale čím viac to tu čítam, prichádzam na to, že sa za cenu napr. Tissotov dajú kúpiť asi kvalitnejšie hodinky. Ja som na módne značky nikdy nebol a predpokladám, že kým nedostanem nejaký skrat v tej hlave tak ani nebudem :hehe: Neviem, nejaký Diesel, alebo TH, to nie sú hodinky, aspoň teda pre mňa. Sám mám len quartz-ky (i keď už poškuľujem po tých mechanikách), ale predsa len sa mi viac páči, keď tá značka má nejakú históriu. Preto ma ten CK zaujal, že možno by to nebola zlá voľba pre frajerku. Ale neviem, možno tiež popozerám po niečom inom teda...

    Tissot PRS 200 Chronograph (T17.1.486.53)
    Tissot Classic Dream (T033.410.33.051.00)
    Casio ProTrek PRG 550-1A4ER

  • Ja by som skôr povedal, že môžeš za nižšiu cenu zohnať rovnako kvalitné hodinky ako Tissot. Ale Tissot určite nie je nekvalita ani nízka kvalita, sú to skrátka hodinky strednej triedy. Prakticky vo väčšine týchto bežne rozšírených mechanických hodiniek, ak sú švajčiarske, máš ten istý strojček ETA. Teda výrobcovia rôznych značiek kupujú strojček od toho istého výrobcu a iba ho osadia do svojich hodiniek (tí drahší ho ešte upravujú a vylepšujú). A výrobca ETA patrí tiež pod Swatch group, takže aj keď máš iné swiss made hodinky, strojček, teda ich duša, je od Swatch group rovnako ako u Tissotiek. Máš samozrejme aj hodinky s vlastnými strojčekmi, ale tie sú väčšinou pri švajčiarskych výrobcoch poriadne drahé. Najnovšie Swatch group obmedzuje dodávky strojčekov firmám, ktoré nepatria pod ich krídla. Takže hodiniek bez ETA strojčeka bude pribúdať, ale ide skôr u tých firiem o východisko z núdze a nie zámer. Ak sa Ti páčia Tissotky, pokojne choď do nich, ja som tak urobil a neľutujem. Tissot je ale svojím spôsobom komercia, každý ich pozná a sú ľahšie dostupné, ale to neznamená, že majú nižšiu kvalitu. A je to aj firma s bohatou históriou napriek tomu, že v súčasnosti patria pod Swatch group. Ale taký je svet globalizácie. Ale najbližšie si tiež chcem kúpiť niečo iné, možno Archimede, ak budem mať dostatok peňazí, tak prípadne Longines či v ďalekej budúcnosti IWC. A to je už luxusná značka, no aj tu Ti vo vnútri tiká stará známa ETA.:)
    Swatch group sa ľuďom automaticky spája s hodinkami Swatch. Tie sú tiež ich a sú to často tie pestrofarebné plasťáky, ja osobne ich neznášam, pôsobia dojmom braku.

    Epos Passion 3409,Seiko SNZH53K1, Tissot Visodate, Certina DS Podium Shape chronograph, Omega vintage kúsok cca z r. 1940, Prim

  • No ja už tiež pozerám po čomsi inom... Veľmi sa mi páčia pilotky, a tak som už pozeral po nejakých Steinhartoch alebo niečom podobnom. Všetko od peňazí bude závisieť. Nie som v prostredí, ktoré by si dalo záležať práve na hodinkách a väčšina z kamošov ani hodinky nenosí. Že majú mobil. Ale mne sa dostáva táto "úchylka" pod kožu a to je (asi) dobre :) Presne ako píšeš: Je veľa ľahko dostupných hodiniek a doteraz som to aj vítal, ale tiež by sa mi už asi páčilo mať na ruke niečo, čo nemá "každý piaty." Takže už pozerám po čomsi ďalšom.

    Tissot PRS 200 Chronograph (T17.1.486.53)
    Tissot Classic Dream (T033.410.33.051.00)
    Casio ProTrek PRG 550-1A4ER

  • steinhart pilotkami som aj ja zacal :) teda stale som na zaciatku a nikto v okoli hodinky nenosil. ze sak maju mobil ::d
    Ale jeden kamos uz kupil seiko potapky.
    Co sa tyka steinhart pilotiek tie ti mozem len odporucit aj ked som povodne chcel od nich potapky ( ale aj na tie raz pride ;) )