"prve" hodinky

  • Ahojte

    forum navstevujem uz dlhsie, ale doteraz som bol len citatel.
    Blizi sa moje zivotne jubileum /30/ a davnejsie som si povedal, ze si zadovazim prve civilne hodinky. Doteraz som nosil len outdoorove hodinky s vyskomerom /hory, bajk.../
    Aby som moc nekecal, prejdem k veci. Pacia sa mi rozne styly, ale zavrhol som uz napr. pilotky od Steinhart, Bauhaus od Junkers a podobne.
    Hodinky by mali byt mechanicke/automat. Nieco na styl PRS 516 automat alebo PR 516 GL, ktore sa mi velmi pacia, ale nie som velmi nadseny z rozsirenia a povesti Tissot. Ale moju predstavu okrem znacky splnaju. V pripade, ze nic zaujimavejsie neobjavim, pojdem zrejme touto cestou. Dizajn by mal byt teda inspirovany motorsportom.
    Rozpocet je skromnejsi, cca 500-600e. Remienok kozeny, v krajnom pripade kaucuk. Podmienka je swiss made, pripadne nemecko.
    Budem vdacny za akykolvek postreh, moj prehlad v tomto obore je dost skromny.

  • radi sa na to mrkneme. ja som bol nie tak davno v rovnakej pozicii a rozhodoval som sa myslim vyse polroka a nakoniec som skoncil pri Damasko DA36. su to skvele hodinky plne technologickych vydobitkov, ako stvorene na okruhle vyrocie :D

    stálice: // DAMASKO DA36 // SEIKO SCVS 001 // CHR.WARD C60 38 mm // +-

    • Official Post

    Vitaj, neviem co je na Tissote zle, mozno su niektore modely kapanek predrazene, no zle rozhodne niesu. Ja by som do nich kludne isiel ak sa ti pacia. Mne osobne ano.