Cakanie na hodinky alebo spovedna zavislakov

  • tracking hlási, že zásielka zo Singapúru je momentálne v triediacom stredisku Leipzig, Germany :]
    volala mi pani z dhl a následne poslala na mail dokumenty- splnomocnenie na zastupovanie v colnom konaní a nejaký skén o zásielke /obrázok/
    mám jej mailom poslať splnomocnenie, kopiu OP a nejaký doklad o zaplatení - konkrétne je tam napísané toto : "Tiez je potrebne poslat doklad o zaplateni zasielky(vypis z uctu, pohyby na ucte, internet banking, western union, alebo paypal) , objednavka NIEJE doklad o zaplateni. NA DOKLADE MUSI BYT AJ MENO PLATITELA."
    ako vidno z obrázka, predajca deklaruje cenu 84 USD, čo je niečo vyše 60 €. reálna cena je 3x vyššia.
    ak by som ich presvedčil o cene 84 USD ~63 €, platil by som len DPH z tých 63€.
    ak však im dám výpis z paypal-u, tak tam je plná cena vyše 180 € a to budem platiť z tej ceny DPH a ešte aj CLO.
    je naivné si myslieť, že keď teraz urobím nejaký prevod z účtu v hodnote tých 63 € a pošlem printscreen z internetbankingu, tak colnici s tým budú spokojní?

  • "ivan_989" wrote:

    ...isiel som okolo WDL aupark, len tak som vosiel. Ukazal som na jedny hodinky, ze take podobne by som chcel, ale ina farba ciferniku. Predavac ma zacal upozornovat na Breitle v zlave. Ja som sa len usmieval, ze nie nie, ze ja chcem tieto, a sebavedome som vyhlasil "ak mi ich date za tolko a tolko, hned zlozim zalohu a mozete ich objednavat". Vedel som, ze na take nepristupia. Lenze predavac vravi, ze "dobre". Tak som zbledol, preglgol, cuvnut som uz nemohol. Nuz do konca februara by mali dojst.

    ...a nakoniec horkotazko dosli do konca marca :mrgreen: ale kazdy den cakania sa vyplatil :ghee:

  • Dnes prišiel kuriér. Bol som v robote /ešte stále som :grr: /, absolútne som nemal čas, preto som rýchlo vzal balík, doplatil clo + dph, hodil podpis a utekal pracovať. Odkladám balík do skrine a pozerám 8| - obal /igelit/ normálne otvorený. Vyberiem kartonovú krabicu - otvorená :0 Vyťahujem bielu krabičku a rozmýšľam, ako môžem byť taký blbec a neskontrolovať balík pri preberaní od kuriéra. :peur1: So zježenými chlpami na zátylku otváram krabičku ...... HODINKY. Úľava. Zdajú sa byť nepoškodené. :ghee:

    Fotky z mobilu, zlé svetlo,.....

  • jo, tak po dlhsej dobe aj ja daco cakam. blizi sa leto, treba potapky

    Breitling Super Avenger / Breitling SuperOcean Heritage Chrono / Steinhart Aviation Chronograph / G-Shock GW-A1100 / Sea-Gull Chinese Military / G.Gerlach Otago

  • Hm... Znacka ktoru som este nemal a oranzova farba.

    Sent from Lumia 920 using Tapatalk

    Breitling Super Avenger / Breitling SuperOcean Heritage Chrono / Steinhart Aviation Chronograph / G-Shock GW-A1100 / Sea-Gull Chinese Military / G.Gerlach Otago

  • Este aj dnes cakam kuriera. No neobvykle, lebo hodinky nie su pre mna. O to viac som v napati...

    Sent from Lumia 920 using Tapatalk

    Breitling Super Avenger / Breitling SuperOcean Heritage Chrono / Steinhart Aviation Chronograph / G-Shock GW-A1100 / Sea-Gull Chinese Military / G.Gerlach Otago

  • ....a oddnes cakam aj ja... :D ...tiez tvrdim ze posledne do zbierky

    Davosa L.E. RAF 1945-2015, Steinhart Nav.B-Uhr II 44mm, Steinhart Ocean One Blue Premium, Casio Oceanus OC-500D-2A, Casio G-shock GW9200-1, Vostok Europe AN-225 Mriyja, Vostok Europe GAZ-14 Limousine, Vostok Europe GAZ-14 Dualtime, Tissot T-touch II Titanium, ZENO Pilot Basic 1946, Vostok Europe TU-144 dualtime, Vostok 2609, Vostok 17 Jewel 2409 Brown Dial Two Tone Case, Parnis St2505 Power Reserve ...