Corum Admirals Cup Legend

  • Mne osobne sa páčia, ale určite by som si ich nekúpil ako jediné hodinky. Keď máš viac oblekoviek, bude to pekné spestrenie. Podľa mňa totiž nejde o pravé oblekovky - je to spôsobené tvarom púzdra, ten hodinkám dodáva športový vzhľad k čomu prispievajú aj veľké ručičky a ciferník. Neviem síce aký strojček má daný model, ale kvalita u tejto značky je typický vysoká, takže toho by som sa nebál. Koľko stojí tento model?

  • No ja som sa nato vyspal a práve tá myšlienka držania si ceny ma začala "šťúrať" do boku a začal som o tom uvažovať silnejšie, že či si nepridám do tej listiny i nejaké, ktoré si svoju hodnotu dobre držia. A dospel som k riešenie, že bude to nutné. Tak som "aktualizoval" listinu o Panerai Radiomir. Model ešte nie je presne známy, ale buď 210 alebo chrono. Dôvod, je ten, že keď sa mi napr. zunujú Genty, tak ich nepredám za viac ako 50% ich kúpnej ceny, pričom ich budem musieť kúpiť za dosť veľký balík (google pomôže, model solo retro, nie z USA!! len EU pozor!). Málo známe, avšak naozaj vysoko kvalitné, neštandardné ale extravagantné pričom trošku také "dadaistické". V skratnke pekné:) So Zenithom je problém skoro ten istý, zas len vysoká strata. Nomos nie sú až tak cenovo náročné, tak ich z listiny zatial dám bokom. Takže ma to začína ťahať k tým "pankám"..Cenu si držia vynikajúco, dokonca tak dobre ako Rolex. Sú známe medzi "hodinkármi", obľúbené a hlavne kvalitné (COSC), čo GG nemá..
    Nuž asi to rozhodovanie bude po tejto úvahe lachšie. A Corum si žial cenu nedržia moc dobre..Čo by si mali :/

  • Panerai je super voľba! Skutočne si držia cenu, ba niekedy sú aj svetlé výnimky a dá sa na nich dokonca zarobiť. Keď si napríklad vezmete model PAM 390 tak jeho odporúčaná maloobchodná cena je okolo 3400 €:

    Ak si ale pozriete za koľko sa reálne predáva na trhu, tak zistíte, že je to okolo 5400 až 7000 €!

    A to všetko iba preto, že ide o limitovanú edíciu 2000 kusov, a je možné zohnať ju len v Panerai butikoch, kde sú veľké poradovníky a je ťažko sa k nim dostať. Takže cena na trhu sa vyšplhala skoro na dvojnásobok.

  • "esqueleto" wrote:

    Panerai je super voľba! Skutočne si držia cenu, ba niekedy sú aj svetlé výnimky a dá sa na nich dokonca zarobiť. Keď si napríklad vezmete model PAM 390 tak jeho odporúčaná maloobchodná cena je okolo 3400 €:


    Ak si ale pozriete za koľko sa reálne predáva na trhu, tak zistíte, že je to okolo 5400 až 7000 €!

    A to všetko iba preto, že ide o limitovanú edíciu 2000 kusov, a je možné zohnať ju len v Panerai butikoch, kde sú veľké poradovníky a je ťažko sa k nim dostať. Takže cena na trhu sa vyšplhala skoro na dvojnásobok.

    Tak tak veru. Len mňa momentálne zaujíma model radiomir. Ten sa hodí aj k obleku :) Len žiadna zaujímavá ponuka neni momentálne nikde, okrem ebay, ale to je zas mačka vo vreci :)

  • "donescobar" wrote:


    Len žiadna zaujímavá ponuka neni momentálne nikde, okrem ebay, ale to je zas mačka vo vreci :)


    Ahoj,předpokládám,že"mačka vo vreci je to samé,co u nás"zajíc v pytli".Pokud ano,tak bych se trochu ohradil a zastal se ebaye.Už jsem přes něj něco nakoupil a vždy dostal to,co jsem zaplatil a požadoval.Když člověk sleduje hodnocení prodejce a zpětnou vazbu od kupujících,tak si myslím,že se není čeho bát.Prodejce,který má za sebou tisíce obchodů s téměř stoprocentní bilancí nebude riskovat svůj vydobytý kredit pro pár podvodných kšeftů,které by mu ho poškodily.Je třeba číst i ty negativní ohlasy a vybírat.Pokud je prodejce opakovaně kritizován za dodání jiného zboží nebo nereagování na upozornění,tak si vyberu jiného.Někdy bývá připojena i reakce od prodejce a lze si tak udělat na věc svůj názor.

  • Ahoj Jezevcik, vítaj medzi nami ;) V podstate s tebou súhlasím, aj ja sem tam niečo predám na ebay a väčšinou ide všetko hladko.

    donescobar, naozaj si musíš dávať pozor iba na hodnotenia predajcov a keď zvolíš ľudí, ktorí majú samé pozitívne a mnoho fedbackov (hodnotení), tak by to malo byť v pohode. Pozor ale, keď má niekto iba pár hodnotení (myslím tak 10), hoci sú všetky pozitívne. Poznám podvodníkov, ktorí predajú pár lacných vecí aby si vybudovali pozitívne hodnotenia a potom sa pokúšajú predať jednu naozaj drahú vec ale tú už nepošlú a na nej sa nabalia! Takže na to bacha.. Takisto buď opatrný pri veľmi lacných hodinkách alebo čisto nových hodinkách, kde bude predajca tvrdiť, že je autorizovaný díler. Tí majú totiž spravidla zakázané predávať drahé značky ako Panerai a pod. cez internet, nie to ešte cez ebay :) Ešte treba samozrejme rozlišovať dražbu, kedy konečná suma môže skončiť úplne niekde inde ako začala a možnosť kúpiť ihneď za fixnú cenu (buy it now).

    A ešte malé upozornenie na záver.. Vždy nakupuj drahé hodinky, ktoré sú EU origin iba v rámci Európy. Málokto to vie, ale hodinky ktoré budeš chcieť predať v Európe a kúpil si ich napríklad v USA, sa ti budú ťažšie predávať - najmä skutočným zberateľom. Tí budú od teba požadovať minimálne doklady o zaplatení cla a dph ako dôkaz, že hodinky legálne dorazili do Európy. A na ochranu používaj Paypal, to ti môže pomôcť v prípade, že hodinky nedorazia alebo dorazia poškodené. Môžeš začať tkz. spor cez paypal a ten potom zablokuje danú čiastku na predajcovom účte kým sa to nevyrieši ;)

  • "esqueleto" wrote:

    Ahoj Jezevcik, vítaj medzi nami ;) V podstate s tebou súhlasím, aj ja sem tam niečo predám na ebay a väčšinou ide všetko hladko.

    donescobar, naozaj si musíš dávať pozor iba na hodnotenia predajcov a keď zvolíš ľudí, ktorí majú samé pozitívne a mnoho fedbackov (hodnotení), tak by to malo byť v pohode. Pozor ale, keď má niekto iba pár hodnotení (myslím tak 10), hoci sú všetky pozitívne. Poznám podvodníkov, ktorí predajú pár lacných vecí aby si vybudovali pozitívne hodnotenia a potom sa pokúšajú predať jednu naozaj drahú vec ale tú už nepošlú a na nej sa nabalia! Takže na to bacha.. Takisto buď opatrný pri veľmi lacných hodinkách alebo čisto nových hodinkách, kde bude predajca tvrdiť, že je autorizovaný díler. Tí majú totiž spravidla zakázané predávať drahé značky ako Panerai a pod. cez internet, nie to ešte cez ebay :) Ešte treba samozrejme rozlišovať dražbu, kedy konečná suma môže skončiť úplne niekde inde ako začala a možnosť kúpiť ihneď za fixnú cenu (buy it now).

    A ešte malé upozornenie na záver.. Vždy nakupuj drahé hodinky, ktoré sú EU origin iba v rámci Európy. Málokto to vie, ale hodinky ktoré budeš chcieť predať v Európe a kúpil si ich napríklad v USA, sa ti budú ťažšie predávať - najmä skutočným zberateľom. Tí budú od teba požadovať minimálne doklady o zaplatení cla a dph ako dôkaz, že hodinky legálne dorazili do Európy. A na ochranu používaj Paypal, to ti môže pomôcť v prípade, že hodinky nedorazia alebo dorazia poškodené. Môžeš začať tkz. spor cez paypal a ten potom zablokuje danú čiastku na predajcovom účte kým sa to nevyrieši ;)

    Ďakujem za radu vštekým, ale väčšinu z toho ovládam. Keď už sa rozhodnem resp. vyberiem si daný model, tak by som ho rád videl naživo a držal v ruke. Nemám nič proti ebay, skvela stránka, len vždy je to iné ako naživo ;) Sú nejaké zaujímavé ponuky aj v nemecku. Spojí sa príjemné s užitočným, nejaký ten výlet, múzeá atď. a nákup hodiniek :) Aj rodina bude spokojná a aj ja..O tom EU origin som ešte nepočul, super info, ďakujem :) Ale Panerai sa "ťažko" predáva, lebo je návyková :D