• Fascinuje ma ked mechanicke hodinky dokazu ist co najpresnejsie, zatial jedny take mam cca + - 1 sekunda za tyzden !!!!, no samozrejme medzi tym su vykyvy aj + - 2-3- sekundy, ale nakoniec v globale + - 1,,,,tak to je uzasne, Gratulujem k presnym hodinkam.....klobuk dolu pred strojcami stroju casu :amen:

    Zasa som kôli hodinkam dnes do rána nespal......

  • vidim tam okrem fontu este logo, ktore ma Begi mensie a viac clenite, ramcek okolo datumovky mam strieborny, Begi biely napisy pri datumovke su ine, pricom Begi ma "automatic" pri datumovke a ja ho mam na spodnom subciferniku, dole na 6tke mam napis swiss made, Begi ho tam nema... Osmicku mame v inom mieste zrezanu,... skusene oko by este naslo zopar nepodstatnych detailov, ale ako taky nastrel rozdielov si myslim, ze by mohlo stacit..

    Breitling do kazdej rodiny!!! :malin1:

  • Adrian ma uz model po facelifte (bol v r. 2009). Prisli velke cisla a taktiez dial s batonmi.

    Sent using Tapatalk

    Breitling Super Avenger / Breitling SuperOcean Heritage Chrono / Steinhart Aviation Chronograph / G-Shock GW-A1100 / Sea-Gull Chinese Military / G.Gerlach Otago

  • toto som si az do dnesneho dna, kedy si daval fotku v bunde, vobec neuvedomil.. budeme to musiet na dalsom spolocnom zraze nejako nazivo porovnat, ci ide len o cifernik alebo su tam rozdiely aj v niecom inom.. :super:

    Breitling do kazdej rodiny!!! :malin1:

  • Dnes (teda vcera vlastne) pribudol novy kusok - nemecke Vintage VDB, model 2011
    Strucnu recenziu pripravim hned ako si trochu spolu uzijeme :]

    zatial par fotos

  • Aktualne rodinne foto

    Sent from Lumia 920 using Tapatalk

    Breitling Super Avenger / Breitling SuperOcean Heritage Chrono / Steinhart Aviation Chronograph / G-Shock GW-A1100 / Sea-Gull Chinese Military / G.Gerlach Otago

  • "misoo" wrote:

    sak VDB su oblekovky ::d

    presne ::d

    Breitling Super Avenger / Breitling SuperOcean Heritage Chrono / Steinhart Aviation Chronograph / G-Shock GW-A1100 / Sea-Gull Chinese Military / G.Gerlach Otago

  • SEA-GULL D813.581 aka "Chinese military watch"

    Dovolim si Vam predstavit najnovsi prirastok v mojej zbierke, cinske automaticke hodinky Sea-Gull. Dovodom, preco sa vlastne stali jej sucastou bola nedavna sluzobna cesta do Shanghaia. Isiel som tam uz druhy krat a tentoraz aj s trochu volnejsim programom, tak bola sanca navstivit miestne hodinkove obchody. I ked to nakoniec nedopadlo uplne podla predpokladov, co sa tyka obchodov, hodinky som kupil a priviezol domov. Inu, kratky report ste mohli zhliadnut tu: Hodinky z Ciny

    Zacnem technickymi udajmi:
    Model: D813.581
    Puzdro: ocel 316L, priemer 43.5 (46 s korunkou), vyska 13
    Sklicko: zafir, bez AR, priemer 38
    Cifernik: stredne zeleny, indexy plasticke, bezove, potiahnute lumi. Rucky tiez bezove s lumi. Sekundovka s cervenou spickou, nema lumi vrstvu. Datum cierny na bielom podklade.
    Remienok: 24/22, latkovy/canvas, vojensky styl, z vnutornej strany koza, signovana SG spona
    Vodotesnot: 5atm
    Celkova hmotnost: 112g
    Strojcek: automaticky ST2553 s datumom, 25 kamienkov, frekv.21600, moznost manualneho natahu, rychle preklapanie datumu, hacking.

    Hodinky su dodavane v papierovej krabici. Prilozeny je potvrdeny zarucny list a megastrucny navod. No to vobec nevadi, cele je to i tak iba v cinstine. Stitok pripevneny na remienku uvadza pultovu cenu - 3200 yuanov (cca 400 eur)
    Ako som spominal vo vlakne o navsteve SG butiku, hned na mieste a mi dali okamzitu zlavu na 1600, vraj je na nich akcia.


    Je to asi tak, ze clovek v spojitosti s "cinou" podvedome caka horsiu kvalitu, no uz prvy kontakt s hodinkami dava tusit, ze obavy su zbytocne. Vaha je hned citit a tak sa da verit pouzitiu poctivej ocele. Puzdro ma bruseny povrch, okraje a spodok noziciek ci dolna cast kominu su lestene. Sklicko cca o pol milimetra vystupuje na okraj puzdra. Korunka nie je srobovacia. Na opacnej strane je vsadeny stitok v cinstine - Prve cinske vojenske hodinky.

    Spodne viecko hodiniek je plne, s (asi foto leptanou) konturou tanku. Vyzera to na Typ 98. Zrejme kvoli leptaniu je pouzity maksi material, lebo uz po par dnoch nosenia som objavil skrabance…

    Cifernik je podla mna velmi vydareny, plasticke indexy ho vyborne ozivuju. Cas je dobre a rychlo odcitatelny, datum je pekne vycentrovany v okienku, na pozici 3 hodin.
    Lumi nie je nejako extra oslnive, no je postacujuce.

    Breitling Super Avenger / Breitling SuperOcean Heritage Chrono / Steinhart Aviation Chronograph / G-Shock GW-A1100 / Sea-Gull Chinese Military / G.Gerlach Otago

  • pokracovanie...

    Remienok skvele doplna naladu hodiniek. Chce ho trochu ponosit, aby sa priposobil, zrejme kvoli vsitej vyplni, ktora roby jeho vystupujuci tvar. Uvazujem vyskusat nejaky nato strap.

    A teraz k strojceku. Je to hukot… Myslel som ze Valjoux je hukot, no proti tomuto je to len nemy vykrik do tmy. Skutocne, hodinky ktore vas prezradia ze prichadzate.
    Ale musim priznat ze dnes sa na to divam inac a vo zvukoch, ktore rotor produkuje sa vyzivam. Co som nasiel, mal by mat 37.2mm v priemere, je umyselne vacsi a tazsi, ktory zlepseniu natahovania.
    Ked hodinky prisli, natocil som ich doplna. A rozbehli sa, vskutku svizne. Za prvu hodinu urobili 10 sekund do plusu. Hmmm, takze podobne ako reportovali aj dalsi, ktory ich mali. Tak som sa uz zmieril s tym, ze ich poslem naspat. Potom som ich polozil na korunku namiesto polohy na viecku. A dalsiu hodinu spravil 2 sekundy do plusu. Celkom ma to prekvapilo. Tak som ich dal na ruku a nosil az do vecera. Cez noc som ich nechal znova na viecku a cuduj sa svete, rano bola odchylka do 1 sekundy (porovnaval som s mojimi radiovymi Geckami)
    Dalsie 3 dni som ich pocas dna nosil, cez noc odpocivali. Odchylka cca +2s/den. Ak to ostane takto, tak parada. Samozrejme to vysvetlit nedokazem, ved predsa ho museli vo fabrike natocit a nastavit…
    Rezerva natahu je tiez zaujimava. Co mi kolega prelozil z navodu, tak uvadzaju hodnotu 24 hodin. To mi pride skor ako preklep... Tak ci onak, natocil som, polozil a cakal. Zastali presne po 53 hodinach a 10 minutach. Wow.

    (foto:internet)


    Takze, zatial co mozem povedat: hodinky sa mi od prveho momentu pacili, takyto styl som este nemal. Spracovanie hodnotim pozitivne, s jedinou vyhradou k spodnemu viecku. Vlastne este jedna, WR je dost tragicke. Viem, nie su to potapky, ale u vojaka mozno predpokladat ze sa namoci… Velke a ploche sklo by si urcite zasluzilo aspon vnytorny AR. To je vlastne ale ta jedina vec co mi naozaj chyba. Ak nebudu problem so strojcekom, tak bude spokojnost.

    Breitling Super Avenger / Breitling SuperOcean Heritage Chrono / Steinhart Aviation Chronograph / G-Shock GW-A1100 / Sea-Gull Chinese Military / G.Gerlach Otago

  • Steinhart Nav B-Uhr 47 ST1 Premium

    dlho som tu nic nedal, tak aspon informativne - jednoznacne najkrajsie pilotky od Guntera, sandwich tomu dava osobity vzhlad, pekne vylepseny unitas (jeho tikanie je prosto jedinecne a fantasticke). dlhsiu recenziu nebudem pisat, ved moja posledna na seagull vzbudila az nula reakcii.
    Navuhr dnes putovali k novemu majitelovi, mal som ich od jesene.









    Breitling Super Avenger / Breitling SuperOcean Heritage Chrono / Steinhart Aviation Chronograph / G-Shock GW-A1100 / Sea-Gull Chinese Military / G.Gerlach Otago