Seiko Premier Kinetic Perpetual SNP036

  • Zdravim pani,
    mam taku otazku ohladom farby SuperLuminova ktorej by tieto Steinharty mali obsahovat stedru davku. Ono ked sa tie hodinky "nabiju" vonku na slnku tak potom svietia pekne, ale vydrzi im to dost kratko.. nestopoval som to presne, kazdopadne po par hodinach uz neni sanca aby som po tme rozoznal kolko je hodin. Vsetky hodinky so SuperLuminova sa takto chovaju?

  • Záleží na tom, čo rozumieš pod "pár hodinami", ale lumi sa správa približne tak, ako píšeš. Záleží na tom, ako boli nasvietené, nosené pod rukávom vydržia krátko a pod. Niektorí výrobcovia používajú rôzne "vylepšené technológie" vďaka ktorým by mali svietiť intenzívnejšie a dlhšie, ale často je to len marketing. Ak skutočne potrebuješ hodinky ktoré svietia celú noc, tak sa poobzeraj po niečom s tritiom.

  • ...neviem, ale moje Steinhart Ocean 1 black po nasvietení (cca 15 sec 40W žiarovkou) vydržia do rána - bezpečne odčítam čas v tme. Samozrejme časom intenzita klesá, ale aj tak som očakával, že to bude horšie, takže ja som spokojný...
    Tu vidíš rozdiel medzi SuperLuminova a Tríciom (napr. Davosa Argonautic Lumis)
    [youtube]dgRLC_2iow4[/youtube]
    ...a tu nájdeš tabuľku s porovnaním svietivosti roznych typov SuperLuminovy https://hodinkomania.sk/viewtopic.php?f=27&t=998

    Tempus Fugit

  • Okej diky za objasnenie :) Vyuzil som teda trochu chronograph a stopol si ako dlho vydrzia svietit po nabiti na slnku :D
    - prvu pol hodinku svietia krasnou a sytou tyrkysovou farbou
    - po hodine uz je ta tyrkysova slabsia ale este stale velmi dobre citatelna
    - po dvoch hodinach to uz je dost slabe ale s prizmurenymi ocami sa cas este stale odcitat


    Takze stale je to lepsie ako na tom videu od Robyho kde tie SuperLuminovi po pol hodke prakticky zhasnu :naah:

    Ked sa dostanem k zrkadlovke tak sa to pokusim aj nafotit..