Ako sa starať o vaše hodinky?

  • ja cistim casto hodinky na fotografovani - a v makru je videt kazda necistota, obvykle mi staci lupa, mikrovlaknovy hadrik a na zahyby suchy cisty kartacek na zuby
    zahyby tahu na svych hodinkach umyju proste pri koupani, kdyz si necham hodinky na ruce a hodinky, co jdou (obcas) do prodeje, v zahybech dynka - vyrezny pro otvirani... - vycistim kouskem vaty a lihem
    jinak bych nejake prehnane cisteni moc nedoporucoval, netusim, jak treba na savo reaguje tesneni - pod sklickem, na dynku, u korunky... :)

  • Ja cistim hodinky s WR100 mydlovou vodou a kefkou. Ak su prilis znecistene a tlacitka idu tazsie, pripadne kovovy remienok je spinavy, dam ich vycistit ultrazvukom v hodinarstve.
    Potom su ako nove ;)

    Aktuálne : Damasko DA36, SEIKO SKX009, Apple Watch 6, Dan Henry LE 1962, Oris Aquis 39.5mm, Seiko Alpinist, Hamilton Khaki Green 38mm, Certina DS Action diver 38mm..
    Išli do sveta: STEINHART Nav B 44mm, Seiko SNZG15, Steinhart Ocean One Black, Apollon, Steinhart Ocean One Vintage Red, Luminox 3050, Laco Trier, Seiko SARB033, Davosa Ternos Ceramic, Apple Watch 3, Polar M430, Squale 50 atmos, Apple Watch 3, Steinhat Ocean One green, G-shock Gulfman...

  • Ja sa o moje hodinky pomerne dobre starám, takže mi väčšinou stačí na jemné očistenie handrička z mikrovlákna. Mám ale známeho, ktorý používa handričky nasiaknuté alkoholom, ktorými sa zvyčajne čistia okuliare. Dostať ich bežne v optike. Tiež je to len na jemné nečistoty, ale funguje to oveľa lepšie ako obyčajna handrička. Najmä otlačky prstov to krásne a rýchlo odstráni. Je však otázne, aké šetrné je to k tým hodinkám. Nehrdzavejúca oceľ s tým nebude mať asi problém ale pozláteným hodinkám alebo sklíčkam čo majú antireflex z vrchnej strany by som sa radšej vyhýbal. Ale aj niektoré okuliare majú na sklíčkach antireflex.. a na ne je to určené, takže by to mohlo byť v pohode, nie?