Grand Seiko vs Omega Seamaster AquaTerra

  • Uz je to tu zase, veskere napady co jsem mel co bych poridil jsem tak nejak pomalu shodil ze stolu, ale objevil se nový napad časoměřiče.
    V poslední době se me myšlenky točí kolem designu Omegy AT až jsem se dostal k Seiku, ale ne ledajakemu Seiku, ale ke Grand Seiku.
    Grand Seiko SBGX065

    Grand Seiko SBGX063

    konkurent

    Omega Seamaster AquaTerra

    Rovnou odpovím na první otázku , která přijde zda vím, že všechny tři modely jsou na baterku a Ano vím o tom. Proč quartz a ne automat? Asi zásadní věcí je pořizovací cena takže to tak nechme.

    Zásadním mínusem pro GrandSeiko je jeho dostupnost a cena v evropě, ale nahrazuje to zase jista exkluzivita .Horší likvidita, nechtel bych ji asi moc resit, mensi MI(mach index) v bezne verejnosti, nema lumi

    zásadní mínus pro Omegu , strojek ve srovnání se Seikem je opravdu prach obyčejný quartz.
    Výhoda Seika- ona exkluzivita pro me oneco hezcí design

    Vyhoda Omegy- šroubovací korunka , vetsi MI(Machr index), lepsi podvedomi mezi beznou verejnosti a lepsi likvidita, kterou bych asi moc nechtel řešit


    Z těhto modelů jaké by jste volili a proč?

    predem vsem dekuji za nejake odezvy

    Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody

  • Osobne by som to riešil možnosťou C, ale vrámci Tebou zadaných možností by som išiel do Seika.
    Dôvod, vnútornosti Omegy by som neprekusol, nemám rád prístup, my máme meno, my sa nemusíme snažiť.
    Na MI hodiniek som si nikdy nezakladal, akosi nemám vnútornú potrebu po takej pozornosti, ktorá v sebe nesie aj isté negatívne aspekty.
    Lumi na bežných hodinkách nevyužívam, kde nosím takéto hodinky je svetlo, kde nie je svetlo nenosím takéto hodinky.
    Likviditu neriešim, hodinky nepredávam.
    Čo sa týka dostupnosti, na Seika existujú overené mimoeurópske obchody, je to mínus, ale nie zásadné (pre mňa).

  • Z tejto dvojice, ak ti nezalezi na znacke by som volil GS. Ak by ti ale na hodinkach nevadila luneta a bordel na cifri, tak by som sa este pozrel po niecom so superquartzom.

  • Zatím to cítím stejně jako vy. Tzn . táhne mne to k GS . U AT mám největší problém v použitém strojku. Cítím to stejně jak už tady padlo, že Omega sází na své jméno.

    Co se týče SuperQuartzu a hodinek s bordelem na cifru tak to určitě ne.
    U SuperQuartzu od Breitlingu bych hledal asi neco z rady Aerospace, ale toto uz je uplne mimo design v kterem bych se chtel pohybovat.
    Největší bordel na cifru bych snesl asi u IWC GST a jejich strojku Mecaquartz a stejne bych chrono nevyuzival.


    IWC GST 3727

    Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody

  • "obchodnik-o3" wrote:

    noo,niekedy musi ist rozum bokom
    co ta oslovuje viac ak si odpustis dane fakty?

    Idealne bych potreboval vzit z kazdych hodinek neco. od Omegy vzit lumi, sroubovaci korunku,s nazsi dostupnost, o neco lepsi WRko a posadit to vsechno do pouzdra s cifrem , s strojkem od GS do jednoho.

    Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody