• nie nemá každý. automatické Orienty v cene do 150 eur (alebo tak nejak) nemajú možnosť náťahu cez korunku. musíš s nimi "hrkať" aby sa rozbehli.. tak preto sa pýtam či to u seika v tej cene nie je podobne.

    Aha. A poznám aj opačný prípad. Mám také honosne sa tváriace čínske brakové automaty (nie je to fejk, ale neznáma nemecky znejúca značka) a tieto automaty sa hrkaním nerozbehnú, hoci sa tam hompáľa rotor. Ale náťahom hej.:))) Denná odchýlka cca 15 minút.:))) Kúpil som si ich len tak, stáli asi 20 eur, tak som to chcel opáčiť, aké to je v reále. Neodporúčam.

    Epos Passion 3409,Seiko SNZH53K1, Tissot Visodate, Certina DS Podium Shape chronograph, Omega vintage kúsok cca z r. 1940, Prim

  • O strojčeku toho vela neviem napísať niesom taký znalec ako vi _

    Štitok zo seik na prílohe.
    [ Zatial s nimi nehrkam niako lebo ked došli sekundova už bežala v pohode s presne nastavením časom ] a ešte som ich nedal dolu zo zapestia ...


    Prim sport II
    SEIKO 5 snk 645 k 1
    Seiko 5 snk 369 k 1

  • 7s26 je zakladny, rokmi prevereny kaliber ktory pouziva Seiko v nizsich modelovych radach.
    Moje skusenosti so 7s26 v potapkach SKX013 su naprosto uspokojive. Presnost (ale to je skor vynimka ako pravidlo) sa mi vosla do rozmedzia -3 az +5s denne.
    Nema rucny natah. Jeho automaticky natah ale funguje maximalne efektivne, stacilo s nimi triast (aby sa vrtel rotor) nejake 3 minuty a prezili celu noc. Pozor ale, ked s nimi intenzivne trepes alebo ich vystavis otrasom, chod zvykne vyrazne poskocit, za 3minuty trasenia aj o 5sekund. Potom sa to znova ustali na beznych prevadzkovych hodnotach konkretneho strojku.
    Ked som ich odlozil po celodennom noseni, doba chodu v klude prekrocila 40hodin.
    Strojceky su skladane na plne automatizovanych linkach, kvoli vyrobnym kapacitam a pozadovanym nizkym nakladom na ne nesiahne ludska ruka.

    ... o 7s26 su na nete aj na forach cele litanie...

    suma sumarum, za priaznivu cenu si si kupil spolahlive mechanicke hodinky, ktore (ak nemaju vyrobnu vadu) ti budu dobre a dlho sluzit.

  • Rozdiel medzi 7s26 a 7s36 je jeden aj tak nepouzivany mostik, niekde som to videl nakreslene.
    Inak su to totozne strojceky s rovnakymi vlastnostami.

  • Gratulujem k novemu prirastku rozgon!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    Aktuálne : Damasko DA36, SEIKO SKX009, Apple Watch 6, Dan Henry LE 1962, Oris Aquis 39.5mm, Seiko Alpinist, Hamilton Khaki Green 38mm, Certina DS Action diver 38mm..
    Išli do sveta: STEINHART Nav B 44mm, Seiko SNZG15, Steinhart Ocean One Black, Apollon, Steinhart Ocean One Vintage Red, Luminox 3050, Laco Trier, Seiko SARB033, Davosa Ternos Ceramic, Apple Watch 3, Polar M430, Squale 50 atmos, Apple Watch 3, Steinhat Ocean One green, G-shock Gulfman...

    • Official Post

    Tie ručičky sú teda riadne svetlušky :ghee: