Citizen,Festina... pre mna poradte.

  • Ďakujem všetkým za rady, hodinky objednané, zaplatené...už len dúfať, že prídu v poriadku ;)
    Potom dám vedieť priebeh, termín doručenia pod. Možno to pomôže prípadným záujemcom...

  • najradsej ani jedny ale tie Festiny su na zaplakanie, takze z tych dvoch jednoznacne Citizen.

    Z kategorie <500 euro jednoznacne Seiko vyhrava (alebo Steinhart ak nechces japonca)

  • Zdravím,
    tak máme 29.1. a po hodinkách stále ani stopy.
    Objednávku a aj úhradu som spravil 20.1., o dva dni mi prišiel mail ako odpoveď na moju otázku, či
    moju objednávku zaznamenali a či a kedy poskytnú tracking code na sledovanie zásielky. V odpovedi
    mi napísali, že tovar odosielajú do 3-4 pracovných dní, kedy rovno poskytnú požadovaný kód.

    Každopádne ubehlo 9 dní, a zatiaľ žiadne upozornenie, resp. potvrdenie, zaslanie kódu, potvrdenie odoslania...
    proste zatiaľ nič. Pravdupovediac, keby to nebola taká väčšia firma, a nemali by ste s nimi dobré skúsenosti,
    už by som sa možno aj obával, či som spravil dobre... :mrgreen:
    Teraz som im pre istotu ešte napísal mail, tak uvidím, či sa niekto ozve...

  • "Spen" wrote:

    Ani ja som nedostal potvrdzovací mail, iba rovno hodinky, nič neboj. 9 dní, to už každú chvíľu sú tu ;) .

    bude to pomaly mesiac odkedy som dostal mail z jednej firmy "your order was dispatched) a tiez to ide z UK. A tiez dufam ze kazdy den najdem zlty papierik v schranke (nie su to hodinky ale tricka).

  • tak to pozor. ja som tiez takto cakal 3 tyzdne ze kde su tie moje tricka z UK a nakoniec som po komunikacii s UK shopom siel na postu a trval na dohladani zasielky podla mena. bola tam. stacili 3 dni a posielali by ju spat za neprevzatie v odbernej lehote. na zlty papierik by som sa teda nespoliehal.

    stálice: // DAMASKO DA36 // SEIKO SCVS 001 // CHR.WARD C60 38 mm // +-

  • no ja som tam teda napisal (do shopu) reku ze nejak dlho to trva. Poslali mi tracking number a zistil som, ze sa to 19.1 pokusila posta neuspesne dorucit niekde niekomu v GERMANY a teraz to uz asi putuje naspat :( doprcic. Som zvedavy co sa bude diat dalej.

  • Tak páni, oznamujem, že hodinky dorazili.
    Trvalo to síce trochu dlhšie ako som očakával, ale predsa :)
    Hodinky sú krásne ... jedine čo, budem si musieť dať skrátiť "remienok"... ja sám to neviem...
    Problém v doručovaní si myslím nastal na slovenskej strane, pretože trackovací systém UK mi už pred týždňom napísal
    že zásielka je na Slovensku, a prišli až dnes. Každopádne ma zaskočila jedna vec, že, vraj to došlo DHL-kou a nikto u nás nebol doma,
    a až teraz večer mi balík doniesol sused, že mu to dali, keď sa u nás nevedeli nikoho dovolať...
    To ma trochu zaskočilo, ale tak zo susedom máme dobré vzťahy, takže pohoda .. :mrgreen:

    Takže teraz už len poriešiť ten "remienok" a pokiaľ možno nájsť slovenský návod, pretože s niektorými zložitejšími pasážami
    v anglickom bojujem... :]
    Potom sa ešte musím prekonať a ísť s nimi prvý raz pod sprchu....z toho mám prirodzený rešpekt...takže to musím prekonať raz, potom už to pôjde :mdr1: :mdr1:

  • No, takže prikladám nejaké fotky...
    Zatiaľ sú moje dojmy také, že až pred tromi hodinami som si ich dal na ruku....lebo doteraz boli v hodinárstve, kde mi skracovali remienok.. ::d
    Každopádne, trochu nezvyk, ale to je tým, že som hodinky nenosil. Inak sú fakt pekné a zatiaľ sa mi nosia veľmi dobre.
    Každopádne, pribalili mi akýsi všeobecný návod, ktorý nie je konkrétne na môj model, takže musím vyhľadať niečo na nete, lebo
    zatiaľ viem len nastaviť samotný čas... :mrgreen:
    Neviem podať nejaké špecifickejšie a technickejšie informácie, keďže nemám s čím porovnávať...

  • Zdravím inač koľko ta vyšli tie citizeny?? Ja čo som len tak očkom hodil lebo hodinky mienim kupovať až po štátniciach čiže niekedy v lete tak citizeny sú lacné v Španielsku a certiny a tissoty v Poľsku samozrejme pozeral som len e-shopy napr ja to budem riešiť asi cez http://www.swiss.com.pl lebo to mám do jedného z ich obchodov len cca 200 km ale ešte uvidím :)

    Edited once, last by misoo (April 23, 2014 at 1:15 PM).