• Napisal som "mozno", musim sa trosku krotit, mam prilis siroky zaber. Stanovujem priority. Stale si este vyberam. Inac svetly cifernik sa mi paci a velkost 38 mm by mi vyhovovala.

  • Tiež som na ne pozeral a chcel by som niečo lacné na voľné potápanie. Na pláž si mobil väčšinou neberiem a tak chcem mať čas na ruke - nepotrebujem nič na machrovanie. Stačí mi len hlavná sekundovka na meranie výdrže. Tie natlakované héliom sa mi páčia, lebo sa nerád potápam s hodinkami WR 100 metrov. Robiť stále tlakové skúšky pred sezonou sa mi nechce a že vraj tesnenia morská voda rozožiera a tak tie natlakované sa mi zdajú vcelku zaujímavé. Dokonca tam majú aj model do hlbky 1000 metrov a tak pri potápaní do pár metrov máte istotu, že hodinky sú dostatočne utesnené :hehe: http://www.mujnuz.cz/hodinky-a-navi…fe-ventil--red/

  • "cretino" wrote:

    to je pravda, tiez som pred letom riesil dilemu, ci mi wr200 bude na kupanie stacit :hehe:


    Bez toho sarkazmu. Kamarát utopil svoje casiovky wr200 (či 250?) v bazéne. Tesnenie na mojich Seiko Titanium WR100 bolo menené, ale nie tesnenie korunky. Tlakové skúšky síce ok, ale že slaná voda je mimoriadne agresívna na tesnenia a netreba ani, aby boli hodinky ponorené dlho. Počul som, že pokiaľ nemáte min. wr200, tak nelezte pravidelne s nimi do vody. Nehovoriac o vode slanej, či potápaní. Takže wr200 a viac + ideálne hélium s ukazovateľom vnútorného tlaku a môžte veselo plávať.

  • to nebol uplny sarkazmus, niekde by sa to tu (alebo na chronomagu?) mozno naslo..
    ide o to, ze ked clovek trosku prepadne tomuto hodinkovemu sialenstvu, tak si hlada vseliake zamienky na to, aby si kupu novych hodiniek pred sebou nejakym sposobom ospravedlnil.. v lete som chcel tiez nejake hodinky (nepamatam si uz zial presne ktore to boli) a takymto ospravedlnenim bolo, ze mi predsa na plavanie a vylihovanie na plazi nemozu stacit hodinky s wr200 (inak povedane, chcel som si kupit ine - hruby zafir, wr aspon 500, velke tazke hodinky,... :hehe:)

    :ange:

    Breitling do kazdej rodiny!!! :malin1:

  • Hodinky pri vode sú pre mňa nevyhnutnosť. Takže mám dve možnosti: 1.Kúpiť nejaké solídne s tým, že ich vodotesnosť musí byť nespochybniteľná, 2.Kúpiť si lacné za 3€ dakde v hypermarkete s wr50 a nepoplakať si, ak ich utopím. Ten Tauchmesiter sa mi zdal vcelku dobrým kompromisom. Nič snobské, ale s istotou, že vydržia.