Rada s výberom, automaty do 500€

  • Zdravím,
    plánujem kúpu hodiniek pre seba ako darček k promócií -_- Začal som s hľadaním už dávnejšie, aj som sa radil s kamošmi čo do hodiniek vidia viac ako ja, aj som si prečítal pár článkov na tomto fóre (btw super články a diskusie k nim) a dospel som k záveru, že chcem pilotky s automatickým strojčekom. Dostal som sa aj ku konkrétnemu modelu:

    http://www.toptime.sk/index.php/sk/component/virtuemart/?page=shop.product_details&flypage=ilvm_fly_easy_shopping_grey.tpl&product_id=1006&category_id=239

    Od Vás skúsených a erudovaných by som chcel počuť názor na ten model, značku a poprípade mi navrhnúť alternatívu. Požiadavky mám tieto:

    - pilotky (toto ale nie je smerodajné, len dizajn a typ hodiniek mi dosť ulahodil)
    - strojček mechanický s automatickým naťahovaním
    - čierne prevedenie hodiniek
    - dátumovka
    - cenová relácia do 500€

    Vopred ďakujem za názory, odpovede :)

    Edited once, last by misoo (April 24, 2014 at 3:05 PM).

  • Vitaj, na tvoje poziadavky si si vybral skvele, tazko ti radit nieco ine... Napada ma akurat ako si na tom s velkostou ruky, ci ti bude 42/10 malo. Ak hej, su tu Steiny, ktore su 44/14. Pripadne pozri Steinhart Aviation, to je mnamka... ;)

  • Dakujem, nemam velku ruku, skor chudsiu by som povedal a mal som 42 na ruke a vyhovovalo mi to, nechcem aby posobili rusivo na ruke.
    Takze budem spokojny, ano ? :)

  • "obchodnik-o3" wrote:

    Skvelý výber,tie isté nosím aj ja... :]
    Ak chceš pozri viac obrázkov v galérii.
    ...a vitaj!

    Ďakujem za privítanie, som rád, že som si dobre vybral :)

  • urcite by som nevolil PVD upravu. si mlady chalan a vyberas si velke hodinky. raz s nimi plesknes o zarubnu alebo nieco ine a uz bude PVD v prdeli. bude ta to stvat a nakoniec zacnes spekulovat ako by si to olupal. idealna uprava povrchu je brusena ocel popripade lestena ocel. tam sa da prelestovat alebo prebrusit vzdy..

  • "sihi" wrote:

    na margo tej PVD upravy, tu sa uvadza, ze je odolna voci oderu, co si mam o to mysliet ? :)


    Marketing :mrgreen: . Je to relatívne odolná úprava, ale skôr či neskôr niekde farba podkladu prerazí.

  • "obchodnik-o3" wrote:

    Tak ich ber,aj tak neskor pribudnú ďalšie...

    slovo do bitky :) a mas pravdu, pribudnu dalsie v buducnosti -_- dufam :D

  • "sihi" wrote:

    hmm.. lenze jak chcem cierne prevedenie puzdra, nevyraba sa nejak zafarbena ocel bez nejakych PVD naterov ? :)


    To si musíš zvážiť sám, ak na hodinky budeš dávať trochu pozor, je veľká šanca, že Ti farba vydrží bez problémov roky. Na druhej strane je šanca, že ich škrabneš hneď prvý deň. Prvý variant je však pravdepodobnejší. Čo sa týka povrchovej úpravy, napríklad Steinhart používa DLC, čo je odolnejšia verzia povrchovej úpravy, no stále je to náter. Mne sa podarilo aj DLC preraziť až na základ hneď prvý deň a to ani neviem, že by som ich o niečo ťukol. Pôvodne čierny materiál v tejto cenovej kategórií pri pilotkách nenájdeš.

  • "Spen" wrote:


    To si musíš zvážiť sám, ak na hodinky budeš dávať trochu pozor, je veľká šanca, že Ti farba vydrží bez problémov roky. Na druhej strane je šanca, že ich škrabneš hneď prvý deň. Prvý variant je však pravdepodobnejší. Čo sa týka povrchovej úpravy, napríklad Steinhart používa DLC, čo je odolnejšia verzia povrchovej úpravy, no stále je to náter. Mne sa podarilo aj DLC preraziť až na základ hneď prvý deň a to ani neviem, že by som ich o niečo ťukol. Pôvodne čierny materiál v tejto cenovej kategórií pri pilotkách nenájdeš.

    ..jasne, budem davat pozor urcite :)