• Fajné fotky, čím to fotíš?

    Jsem rád, že se líbí. Stará levná zrcadlovka Nikon D3100 se setovým objektivem 18 - 55 mm. Plný manuál včetně ostření skrz hledáček. Stativ, dálková kabelová spoušť s Aliexpressu. Na objektivu polarizační filtr. V tomto případě jsem využil denní světlo až na asi 2 fotky, kde jsem si přisvítil levným LED kruhovým světlem taky z Alíka. Nakonec aby lumi vynikla, použil jsem malou UV lampičku. To vše editováno na levném noťasu z roku 2008 ve photoshopu 5 z roku 1998 :D

  • Jsem rád, že se líbí. Stará levná zrcadlovka Nikon D3100 se setovým objektivem 18 - 55 mm. Plný manuál včetně ostření skrz hledáček. Stativ, dálková kabelová spoušť s Aliexpressu. Na objektivu polarizační filtr. V tomto případě jsem využil denní světlo až na asi 2 fotky, kde jsem si přisvítil levným LED kruhovým světlem taky z Alíka. Nakonec aby lumi vynikla, použil jsem malou UV lampičku. To vše editováno na levném noťasu z roku 2008 ve photoshopu 5 z roku 1998 :D

    Nebuď taký skromný, to je jedno čo je z ktorého roku a odkiaľ, si šikovný a to je hlavné. Len sem nedávaj noc veľa fotiek, lebo ozaj zvádzajú ku kúpe ... ;)

  • Nebuď taký skromný, to je jedno čo je z ktorého roku a odkiaľ, si šikovný a to je hlavné. Len sem nedávaj noc veľa fotiek, lebo ozaj zvádzajú ku kúpe ... ;)

    ved to, ale kto to ma vsetko platit? :)

  • Ja by som zaviedol daň z peknej fotky, ktorá by šla do fondu pre liečbu chronobundusu :D

    Casio GW-M5610, CW C60 Trident Pro 600 Mk3, Damasko DA34, Monta Skyquest GMT, CW C65 Trident Vintage Mk2, CW C63 Sealander GMT.

  • Paráda. Fakt aj fotky aj hodinky. Učím uznať že SAN Martin vie. Aj keď to mnohí nechcú priznať ich spracovanie je tip top. Mal som od nich tie 62 MAS a boli super. Ale predal som ich na koľko na mňa boli moc ťažké a teraz mám ich vintage sub hommage a som nadmieru spokojný. Aj tie Proximy vyzerajú výborne. Seiko by sa malo naozaj uvedomiť lebo ľudia vedia zohnať dnes už hodinky za menej peňazí, ktoré sú objektívne lepšie.

  • Jsem rád, že se líbí pánové, SM SN007 jsou moje asi nejlépe zpracované hodinky, detaily i na maximální makro úrovni jsou dechberoucí.

    Dnes nahodím pár foteček Citizenů BN0151, nějaký čas jsme spolu strávili a jsou to moc fajn hodinky, samozřejmě v detailech jsou vidět rezervy ve zpracování, ale za ty groše, co by člověk chtěl :)

  • Nějak málo fotím Proximy, tak se dneska koupaly ve vodě. Vždycky, když je vytáhnu na světlo, tak si uvědomím, jak skvělé hodinky to jsou...

    No a nesmím zapomenout ani na bronzovky. Na pár makro záběrech jsem se pokusil zachytit patinu. V zimě je to v pohodě, ale v létě, kdy se člověk potí jako prase, začaly krásně zelenat po pár dnech :) Naštěstí ocet jim vždy domluví.

  • Před pár dny jsem si pořídil titanové potápky RZE Endeavour a ve zkratce se je pokusím představit včetně několika foteček.

    Značka RZE vznikla velice nedávno (snad v roce 2019) a mezitím se ještě stihla přejmenovat z Reise na RZE. Prvotinou byl model Resolute a po jeho úspěchu značka přišla s potápkami Endeavour, které vidíte zde.

    Zvolil jsem výraznou barevnou variantu Rescue Orange, která se může chlubit velmi sympatickým odstínem oranžové, který dle světelných podmínek přechází ze světlé barvy až po téměř metalickou červenou.

    Značka nabízí 2 provedení, s datem, kdy datový věnec je vyveden také v oranžovém provedení, nebo verzi bez data, kterou jsem zvolil já. V tomto případě je použit strojek Seiko NH38, takže odpadá falešná pozice díky absenci datové komplikace.

    Tělo i tah (kromě spony) je vyroben z titanu a celková hmotnost při zkrácení na mou ruku je krásných 97 g. Šroubovací korunka je krásně masivní, dobře se ovládá a snadno šroubuje.

    Ručky i ohraničení indexů je provedeno v matné barvě imitující barvu pískovaného titanového pouzdra

    Lumi je celkem silná vzhledem k malé ploše. Indexy 3, 6, 9 a 12 jsou vyvedeny v kombinaci zelené a modré barvy lumi, ostatní indexy pak svítí zeleně, trojúhelník na lunetě a vteřinovka pak září modře.

    Ciferník kryje safírové sklo s bezbarvou antireflexní úpravou

    Ciferník má strukturu pomerančové kůry, která je dobře viditelná i okem

    Industriální a neokoukaný tvar titanového pouzdra

    Tah je velice poddajný a zkracuje se pomocí šroubů, což je poměrně rarita. Spona je ocelová a nabídne 4 dírky mikroregulace. Jedná se o trhací sponu, což považuju za méně šťastné řešení, než klasika ovládaná čudlíky.

  • A ještě pokračování, detaily ciferníku, nenašel jsem žádné větší defekty či nepravidelnosti, takže za mě palec nahoru. Luneta se točí lehce, ale s jasnými kliky a pěkně lícuje s indexy. Přesnost hodinek je při běžném nošení kolem pár vteřin do mínusu.

  • Paráda. Díval jsem se na jejich stránky, trochu dražší než bych si vzhledem ke strojku představoval, ale titan to trochu srovnává. A navíc vypadaj, že si na nich dávají záležet se smyslem pro detail. Parádní korunka a dvoubarevna lumi je super.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Nemám slov....to sa ani nedá normálne komentovať...Mal by si, nooski, robiť do reklamy, bol by siuž dávno milionár...Prajem všetko dobré... :thumbup: :thumbup: :thumbup:

  • Pánové děkuji Vám za slova chvály. Fotky žádná hitparáda nejsou, chce to jen trpělivost a čas, však už jsem tu psal o svém vybavení za pár korun :)