• ja toho chasna raz zabijem :D cely cas sa snazim sam sebe si zdovodnit, ze nechcem nic od WR watches, lebo to a to, a on mi tu zadrie toto :D je mi to treba na stare kolena? :D

    paradne fotky o5 :thumbup: :thumbup:

  • Roman-Zilina: tyhle ale potřebuješ, jsou fakt naprosto epesní. ;)

    Zase to tady trochu zaplevelím. Časem se snad dostanu i k nějakým postřehům - měl bych začít obnovovat své básnické střevo. Bál jsem se výšky pouzdra, ale díky tomu, že jsou monoblok to na ruce vůbec nepřijde. Na svou pracku jsem oddělal 3 dílky tahu a teď mají hodinky krásných 200 g a samozřejmě je většina hmotnosti v těle hodinek, nicméně díky tvaru fakt na ruce sedí nádherně. Zpracování je na jedničku, ani na makro jsem neviděl žádnou nedokonalost, lumi je nanesená naprosto rovnoměrně, na indexech není šmouha a ručky jsou také 100%. Zmíněná lumi je BGW9 a svítí modře. Modrá lumi nezáří tolik jako zelená, ale zase vydrží déle. Při srovnání s SRP777 želvama svítí Proxima na indexech výrazně lépe, ale ztrácí na ručkách, které nemají takovou plochu, každopádně čas odečíst jde i nad ránem. Za 24 hodin dělaly nějakých + 1 vteřiny, takže spokojenost. Jedinou výtku mám k lunetě, cvaká nádherně a jednotně, ale odpor je celkem větší, osobně preferuju lunety, co mají hladší chod. S mokrýma rukama člověk nemá šanci i díky menšímu gripu lunetou otočit. Tož aspoň ve zkratce a teď k obrázkům.

  • Takéto plevelenie si veru nechám ľúbiť :thumbup:

    Casio GW-M5610, CW C60 Trident Pro 600 Mk3, Damasko DA34, Monta Skyquest GMT, CW C65 Trident Vintage Mk2, CW C63 Sealander GMT.

  • Nemam, ani nevim, ze neco takoveho existuje. Myslim, ze letosek byl hodinkove bohaty rok, tak bych se mohl krotit. Ale objevil jsem znacku Baltany, ktera ma moc pekne fieldovky.

  • Dneska výjimečně svítí sluníčko, tak jsem využil obědovou pauzu na HO a blejsknul pár prasátek na Proximách na konferenčním stolku. Ani jsem nevytahoval stativ, jen pěkně na manuál z ruky.

  • A tož dneska jsem opět vytáhl před objektiv dvoje hodinky. Mají podobné pouzdro a stejný původ, jinak se poměrně dost liší.

    San Martin SN007 považuji doteď za nejlépe zpracované hodinky v mé sbírce. I na makro úrovni jsou téměř dokonalé :)

    Cronosy jsou vyrobeny z bronzové slitiny a taky si v mé sbírce uzurpují jedno nej. S přehledem se jedná o hodinky s nejsilnější lumi. Čas jde odečíst s přehledem i nad ránem.

  • Dneska troje Seika. Každá jsou jiná, každá mají svůj příběh a se všemi mě pojí nějaké vzpomínky.

    SNXS79

    Asi nejlepší mechanické hodinky, které se daly pořídit za 2200 Kč. Úžasný ciferník, skvělá lumi.

    SKX007, moje první automaty, které toho zažily opravdu dost a je to na nich vidět. Pojí nás krevní pouto :)

    SNZH53

    Asi nejpěknější pětky, dar od ženy.

  • tie SNX vyzeraju perfektne na tvojich fotkach 👌

    Diky, ony jsou fakt fotogenicke. Nektere hodinky je problem vyfotit hezky, tyhle jdou cloveku naproti

  • Žena, teda Ježíšek, mě překvapil pod stromečkem hodinkami Casio CA53W. Jedná se o kultovní digitálky s kalkulačkou, které se vyskytly ve filmu Návrat do budoucnosti nebo v seriálu Braking Bad. Hrozně se mi líbily pro svou neskrývavou identitu 80. let. Bohužel se už hůře shánějí v klasickém barevném provedení a ty nové varianty s inverzním displejem postrádají ono kouzlo. Ani nechci vědět kolik stály, protože za podobný kousek bych nebyl ochoten dát více než pár stokorun českých. Ale pod stromečkem mě čekaly a já tak mohl do sbírky zařadit své první smartwatche. Kromě obvyklých funkcí jako je čas, budík, druhé časové pásmo a stopky je zde i "plnohodnotná" kalkulačka, která se ovládá miniaturními gumovými tlačítky, které dospělý chlap dokáže zmáčknout jen a pouze pomocí nehtu. I samotné nastavení hodinek vyžadovalo konzultaci s manuálem, protože tady je vše úplně jinak. Na displeji se standardně zobrazuje čas a den v týdnu. Pokud uživatel potřebuje náhodou znát i datum, je třeba zmáčknout a držet tlačítko "děleno", to dá rozum. Viditelnost po tmě je díky absenci osvětlení neexistující a voděodolnost nedosahuje ani číselných hodnot. Jsou to hodinky na běžné nošení? Za mě rozhodně ne, ale pohled na ruku vykouzlí úsměv a to je hlavní. Níže pár foteček u stromku.

  • No a protože rok ještě neskončil, tak jsem si pořídil kousek, na který jsem koukal skoro 2 roky. Citizen BN0151 - ISO solární potápky za velice příjemnou cenu. Zatím jsou na ruce opravdu jen chvíli, takže na nějaké větší dojmy je ještě brzo, ale jsou opravdu fotogenické.