Eterna Airforce Chrono

  • Tieto hodinky som zaradil do tejto sekcie len na zaklade nazvu. Podla mna su skor vseobecne military ako letecke. V kazdom pripade to boli urcite moc podarene chronografy. Registroval som ich uz od svojich chronozaciatkov a po istom case naskytla ista prilezitost na vymenu. Ked som ich doma rozbalil tak som skoro odpadol. Aj napriek mensiemu priemeru 39mm posobili majestatne a boli poriadne tazke. Predpokladam ze aj vdaka masivnemu kovovemu tahu, ktory som dal dole a vobec nenosil aj ked bol pohodlnny.
    Hodinky mali zaujimave puzdro tvarovo dost podobne Submarinerom od Rolexu. Podobne aj sedeli na ruke. Puzdro malo peknu brusenu povrchovku aka je vidiet napriklad u Sinn hodiniek. Celkovo posobili dost odolne. Korunka ani tlacitka chronografu nijako nevytrcali ani nezavadzali, korunka bola srobovacia, signovana typickym logom Eterny. Tlacitka chronografu boli chranene.
    Sklicko bol rovny zafir a AR bol len zvnutra. Cifernik bol galvanizovany a subciferniky mali guilloche upravu. Datumovy veniec bol biely, no nijako nerusil poriadok na ciferniku. Hodinky boli z roku 2002, no luminiscencia bola stale dobra, svietili 3 rucicky, ciselne indexy a ta mala military sipka vlavo pod datumom. Aj v tme bol cifernik prijemne prehladny.
    Luneta je na tychto hodinkach uz tradicne urcena na orientaciu v terene - nikdy som ju nevyuzil :mrgreen:
    Velkou vyhodou bola WR120 cize uplne v pohode aj na plavanie.

    Nech sa paci link do galerie: https://hodinkomania.sk/galeria/thumbnails.php?album=17

  • Pekné! Eterna je jedna z mojich najobľúbenejších značiek. Mojím snom - asi sa mi nikdy nesplní - je nájsť Eterna Kontiki 1958 NOS alebo vo veľmi dobrom stave :cupidon:

    jo, roztloukáš ty kraby a slunce se ti třpytí v pivu.

  • "Dejinytrávy" wrote:

    Pekné! Eterna je jedna z mojich najobľúbenejších značiek. Mojím snom - asi sa mi nikdy nesplní - je nájsť Eterna Kontiki 1958 NOS alebo vo veľmi dobrom stave :cupidon:


    tieto?? teraz ich predavali na inom fore za cca 160 EUR

  • Nie, tieto :


    Origoš Thor Heyerdahl, úplne prvý model :)

    jo, roztloukáš ty kraby a slunce se ti třpytí v pivu.

  • Urobili remake tých Kontiki 1958. Four Hands :



    Sú zaujímavé, ale pôsobia na môj vkus príliš mestsky a vyčačkane. Už majú iba málo spoločného s originálnymi Kontiki.

    jo, roztloukáš ty kraby a slunce se ti třpytí v pivu.

  • Čo ja viem, ja by som ho nosil aj ako outdoor, zatiaľ čo ten nový rozhodne nie :)

    Hej, sú dosť veľké, ale zato aj tenké. A nehorázne drahé.

    Inak na tvojich chrono sa mi asi najviac páči luneta :super:

    jo, roztloukáš ty kraby a slunce se ti třpytí v pivu.

  • Tie trojuholníky evokujú vo mne plachty a trupy lodí. Musím tie hodinky niekde zohnať :orc1:

    jo, roztloukáš ty kraby a slunce se ti třpytí v pivu.

  • "Dejinytrávy" wrote:

    Urobili remake tých Kontiki 1958. Four Hands :
    Sú zaujímavé, ale pôsobia na môj vkus príliš mestsky a vyčačkane. Už majú iba málo spoločného s originálnymi Kontiki.

    ale tá datumovka je zaujimava

    Steinhart Ocean Vintage Military

  • akože farba?

    jo, roztloukáš ty kraby a slunce se ti třpytí v pivu.

  • Tuším, že je to iba na okrasu. Aby vynikala. Nevidím žiadny zmysluplnejší dôvod :)

    jo, roztloukáš ty kraby a slunce se ti třpytí v pivu.

  • keby bola biela, tak by to bolo 3031 a takyto den kalendar nepozna :D

    Steinhart Ocean Vintage Military

  • "Vindo" wrote:

    keby bola biela, tak by to bolo 3031 a takyto den kalendar nepozna :D

    :super: And the winner is... Vindo :)

    jo, roztloukáš ty kraby a slunce se ti třpytí v pivu.