Pokec o nicom s flaskou piva alebo stamperlikom v ruke :)

  • Popravde ja Johnieho velmi nemusim a preferujem Jacka alebo Jamieson. Z rumov Zacapa, Matusalem a Pyrat ako pises. Ja zial musim po novom roku doplnit arzenal :(


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    Aktuálne : Damasko DA36, SEIKO SKX009, Apple Watch 6, Dan Henry LE 1962, Oris Aquis 39.5mm, Seiko Alpinist, Hamilton Khaki Green 38mm, Certina DS Action diver 38mm..
    Išli do sveta: STEINHART Nav B 44mm, Seiko SNZG15, Steinhart Ocean One Black, Apollon, Steinhart Ocean One Vintage Red, Luminox 3050, Laco Trier, Seiko SARB033, Davosa Ternos Ceramic, Apple Watch 3, Polar M430, Squale 50 atmos, Apple Watch 3, Steinhat Ocean One green, G-shock Gulfman...

  • Lubiak, dobre si dal :super:

    mne vcera zachutilo cervene, tak dnes pokracujem nejakym spanielskym co som si pri zehleni otvoril (ano, ked je zena v nemocnici s malym, aj periem a zehlim :mrgreen: )

    Breitling do kazdej rodiny!!! :malin1:

  • "Lubiak" wrote:

    Ahaaa! A ja ze preco zehlis:) zabudam uz no. Tak to teda nazdravie! Ja som cervene Bordeaux nacal vcera ale kedze som tu dnes whiskovu temu videl, nejako zachutilo aj mne. Este vela zehlenia?


    Tapatalk

    nieee, zehlenie netrvalo dlho - bolo toho asi na pol litra vina, uz nejaku tu chvilku relaxujem :D
    aaa, pripajam sa - na zdravie :super:

    Breitling do kazdej rodiny!!! :malin1:

  • "misoo" wrote:

    Mne vsetky whisky chutia jak papier....... :mrgreen: Ale vraj som dobru este nepil, je to mozne, zatial len bezne hypermarketove znacky... :)

    Som sa bál, že ste tu všetci voľajakí "fajnšmekeráci" (nie smeráci!) :mrgreen: ...toto isté som už aj ja pár krát počul Mišo, ale bojím sa, že aj keď tá dobrá príde, bude to pre mňa len ďalšia mydlová voda. No, každý máme rôzne chute. Ja som bol vždy na domácu, fernetík a klasickú Konifer borovičku (+ horec ak je tá možnosť). Keďže si whisku neviem vychutnať, nechám ju radšej profíkom, ktorí to ocenia :)

  • misoo, Mapo: Je to podobna uchylka ako hodinky. Ucel splnia aj dostupnejsie produkty - hodinky ukazu cas (aj presne za par korun) a alko spravi delirium (niekedy aj bez hangoveru). Pri drahsich hodinkach ide okrem prestize (nechronomaniaci) o kvalitu prevedenia, historiu, kazdy jeden detail, pribeh...
    Pri whisky (pre mna) ide o rozmanitost chuti a samozrejme historiu a cely pribeh okolo jednej flase. Nepotrebujem ju vypit na posedenie. Dam si "romanticky" poharik a "spekulujem" nad nim. Doplnim to citanim hodinkomanie alebo niecoho co ma zaujima a je to cas len pre mna. Relax.
    A samozrejme ked ide o to dostat sa do hladiny viacemej je jedno co je na stole - ide o efekt, nie o chut a pribeh - ine okolnosti - iny pristup. Takisto si cenis svoje grail watches a nedas si ich na zapastie ked ides rubat drevo :)

  • Misoo pre teba doplnim jednu mudrots o whisky
    to ze ti nechuti whisky neznamena ze ti uplne nechuti ale znamena to, ze si este nenasiel whisky ktora by ti chutila. Pretoze whisky a whiskey je tolko druhov ktore lysia v tolkych veciach :)
    Ppkracuj v hladani :)

  • zatial vsetky w...y co som ochutnal som skrcil xsicht a povedal "bleee to je hnus..." fakt jak rozmoceny papier, mal som pocit, ze ani neviem dychat, akoby som si piesok nasypal do ust... viem, divne... :mrgreen:
    jasne, mozno ked okostujem nejaku fajnovu, tak mi chutit bude, no vzdy tam ten papier bude, ved zas uplne inak to chutit nemoze... :)

  • "misoo" wrote:

    zatial vsetky w...y co som ochutnal som skrcil xsicht a povedal "bleee to je hnus..." fakt jak rozmoceny papier, mal som pocit, ze ani neviem dychat, akoby som si piesok nasypal do ust... viem, divne... :mrgreen:
    jasne, mozno ked okostujem nejaku fajnovu, tak mi chutit bude, no vzdy tam ten papier bude, ved zas uplne inak to chutit nemoze... :)

    Mišo cítim to rovnako, ale nebránim sa hľadaniu bezpapierového šmaku. Zas to môže byť veľmi príjemné hľadanie predsa :mrgreen:

  • Ja som mal spociatku tiez mensiu averziu voci whisky/whiskey. Chutila mi ako mydlova voda... neskor som sa dostal cez vychutnavanie rumu k whisky a pravdou je ze mam 1-2 oblubene znacky, ostatne mi nic nehovoria, resp. nedokazem ich pit a vychutnavat si ich. Naposledy som mal skotsku single malt Finlaggan a to bol ozaj hnus velebnosti. Cely obsah flase skoncil vo vylevke.
    Na zaciatok by som vsak kazdemu doporucil Jacka :super:

    Aktuálne : Damasko DA36, SEIKO SKX009, Apple Watch 6, Dan Henry LE 1962, Oris Aquis 39.5mm, Seiko Alpinist, Hamilton Khaki Green 38mm, Certina DS Action diver 38mm..
    Išli do sveta: STEINHART Nav B 44mm, Seiko SNZG15, Steinhart Ocean One Black, Apollon, Steinhart Ocean One Vintage Red, Luminox 3050, Laco Trier, Seiko SARB033, Davosa Ternos Ceramic, Apple Watch 3, Polar M430, Squale 50 atmos, Apple Watch 3, Steinhat Ocean One green, G-shock Gulfman...