• Som došiel včera zničený z práce a mojou jedinou radosťou dňa bola cesta tam a domov na mojom Euro 6 benzinovom tátošovi.

    Popredbiehal som aj všetky elektromobily ^^

  • Som došiel včera zničený z práce a mojou jedinou radosťou dňa bola cesta tam a domov na mojom Euro 6 benzinovom tátošovi.

    Popredbiehal som aj všetky elektromobily ^^

    👍

    A stitch in time :D

  • .. Cakam na ten prelomovy moment v technologiach baterii ci palivovych clankov :) . A nejde az tak o ten dojazd, ako halvne o cenu a hmotnost. Aj ked ta hmotnost je vlastne dojazd.

    Tak, zeby to uz bolo tu? Toyota oznamila, ze urobila prielom v technologii solid-state baterii, co jej umozni zmensit velkost, vahu a cenu na polovicu. Plne nabitie pod 10min, dojazd 1200km.

    Take spravy sice pocuvame kazdu chvilu, od kdejakych garazovych, ci laboratornych startupov uz roky, ale ked to povie Toyota, myslim, ze to moze byt ovela blizsie realite.

  • Tak, zeby to uz bolo tu? Toyota oznamila, ze urobila prielom v technologii solid-state baterii, co jej umozni zmensit velkost, vahu a cenu na polovicu. Plne nabitie pod 10min, dojazd 1200km.

    Take spravy sice pocuvame kazdu chvilu, od kdejakych garazovych, ci laboratornych startupov uz roky, ale ked to povie Toyota, myslim, ze to moze byt ovela blizsie realite.

    To je všetko fajn a pekné a viem si to predstaviť v JP a čo tu :?: kde je infraštruktúra :?: 10 minút je fajn a kde :?:

    A stitch in time :D

  • To je všetko fajn a pekné a viem si to predstaviť v JP a čo tu :?: kde je infraštruktúra :?: 10 minút je fajn a kde :?:

    Vsak normalne, doma na 7.poschodi si nabijes powerbanku, zides dole na chodnik, supnes to do svojej novej Toyoty a za 10min ides na okruznu jazdu Europou bez starosti :) :) Zevraj :)

  • Vsak normalne, doma na 7.poschodi si nabijes powerbanku, zides dole na chodnik, supnes to do svojej novej Toyoty a za 10min ides na okruznu jazdu Europou bez starosti :) :) Zevraj :)

    A ráno sa zobudím celý spotený 😳

    A stitch in time :D

  • Už som to raz tu povedal 🥴 nie som proti tam kde je to možné, potrebné a aktuálne. Mne je to jedno, ja už to s mojim tátošom doklepnem ale sere ma direktívne správanie sediacich v parlamente EU a pomaly to začína pripomínať zašlé časy, keď sme museli 🥴

    A stitch in time :D

  • Infrastruktura mozno bude chvilu problem, ale nie nejak zasadny. Akonahle bude dopyt, aj na tych sidliskach zacnes velmi rychlo zakopavat o nabijacie stojany a kable na kazdom kroku :D . Financny zisk je druha najsilnejsia hybna sila vo vesmire :D .

  • Infrastruktura mozno bude chvilu problem, ale nie nejak zasadny. Akonahle bude dopyt, aj na tych sidliskach zacnes velmi rychlo zakopavat o nabijacie stojany a kable na kazdom kroku :D . Financny zisk je druha najsilnejsia hybna sila vo vesmire :D .

    A prvá?🤔 😀

  • Som došiel včera zničený z práce a mojou jedinou radosťou dňa bola cesta tam a domov na mojom Euro 6 benzinovom tátošovi.

    Popredbiehal som aj všetky elektromobily ^^

    Tak, tak. u mna podobne ^^ . Treba si vrchol spalovacieho motorizmu uzit, kym sa da ;), ja verim, ze este aspon 1-2 desatrocia to pojde (ak nam to uplne nezakazu v Bruseli).

  • Už som to raz tu povedal 🥴 nie som proti tam kde je to možné, potrebné a aktuálne. Mne je to jedno, ja už to s mojim tátošom doklepnem ale sere ma direktívne správanie sediacich v parlamente EU a pomaly to začína pripomínať zašlé časy, keď sme museli 🥴

    Tak to si vystihol, a bude to ešte horšie, keď začnú zavádzať dane na znevýhodnenie neelektrickych áut. A nejde len o autá, celkovo sa mi veľmi nepáči tá EU direktíva.

  • Infrastruktura mozno bude chvilu problem, ale nie nejak zasadny. Akonahle bude dopyt, aj na tych sidliskach zacnes velmi rychlo zakopavat o nabijacie stojany a kable na kazdom kroku :D . Financny zisk je druha najsilnejsia hybna sila vo vesmire :D .

    Všetko bude zase rozkopané, už teraz sa tešíme :)

  • Tak, tak. u mna podobne ^^ . Treba si vrchol spalovacieho motorizmu uzit, kym sa da ;), ja verim, ze este aspon 1-2 desatrocia to pojde (ak nam to uplne nezakazu v Bruseli).

    Nezakážu, ekonomika nepustí. Ale bude záležať aj od členských štátov. Ale to sa udeje až neskôr, najprv budú kadejaké dotácie a výmysly ....

  • Asi nebývaš na sídlisku :?: či :?:

    8r uz nie, ale predtym cely zivot. Preco? Pred niekolkymi rokmi bolo nepredstavitelne napr. aj to, ze by si mal dovedeny opticky kabel do kazdeho bytu. Kludne si viem predstavit, ze tak ako mas kazdych 50, alebo neviemkolko metrov, poulicnu lampu, tak kazdych 10m moze byt stlpik s niekolkymi nabijacimi pripojkami. Len to bude musiet byt ekonomicky rentabilne, aby sa to niekomu oplatilo urobit.

  • 8r uz nie, ale predtym cely zivot. Preco? Pred niekolkymi rokmi bolo nepredstavitelne napr. aj to, ze by si mal dovedeny opticky kabel do kazdeho bytu. Kludne si viem predstavit, ze tak ako mas kazdych 50, alebo neviemkolko metrov, poulicnu lampu, tak kazdych 10m moze byt stlpik s niekolkymi nabijacimi pripojkami. Len to bude musiet byt ekonomicky rentabilne, aby sa to niekomu oplatilo urobit.

    Pravdaze mas pravdu ale optika a elektrika je niečo iné a možno aj kabliky naťahať nebude problém ale v tých káblikoch musí aj voľačo bežkať a tu už problém začínam tušiť 🥴 môj kámoš skeptik tomu dáva 88 rokov 😜

    A stitch in time :D

  • Konečne poriadne G-Shocky od Casia, je vysoko pravdepodobné, že po nich siahnem, akonáhle predám svoje terajšie ProTreky 🙂 Casio G-Shock GW-9500 Mudman 🙂

  • Yosuke Ikeda, mím

    External Content youtu.be
    Content embedded from external sources will not be displayed without your consent.
    Through the activation of external content, you agree that personal data may be transferred to third party platforms. We have provided more information on this in our privacy policy.