SPEAKE-MARIN MAGISTER Kennin-ji Project

  • SPEAKE-MARIN MAGISTER Kennin-ji Project

    Pouzdro hodinek je vyrobeno postupem zvaným Mokume Gane,což je původní japonská technika využívaná od 17. století při výrobě záštit mečů. Dnes touto technikou vznikají především jedinečné šperky vrstvením různých kovů. Vznikající obrazce připomínají strukturou vrstevnicových vzorů damaškovou ocel. Nedochází k jejich smíšení, ale jednotlivé plátky různých materiálů se spojují v jeden kompaktní celek, který zachovává svou vrstvenou strukturu. Tak je zároveň zaručeno, že touto technikou nevzniknou dva identické kusy, které se brousí, ryjí, vyřezávají. V případě potřeby sváření, děje se tak pod vysokým tlakem za předem stanovené vysoké teploty v redukční atmosféře. To je atmosféra ochuzená o kyslík.


    Zdroj: Watches 7

    Movement and finishing:

    • Manually wound in-house Speake-Marin

    • Fully engraved

    • Caliber SM2

    • Diameter: 32.60

    • Thickness: 6,25mm

    • The balance wheel with Breguet overcoil (weight of balance is 0118gr inertia 25 mg.cm2)

    • Frequency: 21,600vph / 3Hz

    • Double-ended swan neck regulators

    • Power reserve: 72 hours

    • Features 29 jewels and contains 211 components altogether


    Case:

    • White gold, fully engraved

    • Dimensions: 42mm

    • Case-back: circumference engraving

    • Speake-Marin signature "Mystery Kennin-ji Project"


    Functions:

    • Hours, minutes


    Dial and hands:

    • Fully engraved multi-level dial White gold motif "Mystery Dragon"

    • Hour and minute hands in heat-blued steel


    Strap:

    • Hand-made, natural alligator leather black strap

    • Pin buckle in white gold

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Pekne nám to pasuje Mokume gane a hodinky
    Úžasná práca, ale radšej nech ostanú pri svojej klasickej tvorbe, toto je už na mňa moc.
    Inak aj s korunkou sa mohli pohrať, keď už si toľko roboty dali s tým zvyškom. Korunka ako mokumegane by bola echt fičurka :mrgreen:

  • Takový parádní vlákno a já se s tim rozepisuju :amen: , přitom ve Watches 7 ani slůvko :mrgreen: , teda abych nekřivdil, asi jedna věta ;)

    Úžasná práce to je, to určitě jo, ale osobně mě vůbec nic neříkají. Připomínají mi přezdobený zasklený popelník.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1