rustin - moje hodinky

  • U mna momentalne takto. Pocitam vsak s redukciou stavu. Toto neunosim - je toho na mna vela.

    dost podobny styl mas na vsetkych, co povazujem za zaujimavy fakt. Taktiez 3 z 5 maju sekundovku dole na sestke, zrejme sa Ti tento prvok paci. Ten styl by som celkovo nazval elegantny a mozno aj trosku tradicionalisticky. Paci sa mi ze tam nemas ziadne sialene "muscle" hodiny typu Invicta apod. Ja sa dost tazko lucim s hodinami, takze sa snazim aspon/minimalne mesiac v roku nosit kazde jedny co mam. Najviac sa mi paci pribeh Primiek, az neuveritelne. Pacia sa mi aj tie Junkersy (vlani som kupil Junkers Süd Amerika Expedition ako dar). Ak by som si mal z Tvojich vybrat nieco na ruku, tak asi tie cierne Steiny najskor.

  • Mozno su podobne, ale zaroven su pre mna kazde ine. Mimostredovu sekundovku mam ako komplikaciu velmi rad a to, ze je na vsetkych troch na rovnakom mieste, je nahoda. Bohuzial sa tieto modely nevyrabaju s inym umiestnenim. Kedze oboje Steiny idu z domu prec, tak mi zostanu iba dvoje. Casom este doplnim o jeden kusok a budem opat kompletny. Viac ako 3 ks neunosim, to by boli potom niektore z nich zanedbavane.

    Military su fajn, pekny cifernik, brusene puzdro, 42 mm, zafir. Ak by nemali ten jeden zasadny nedostatok (nemaju datum), tak urcite zostavaju doma.

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • Nemyslím, že absencia dátumu by napr. u mňa bola na príčine, aby som sa zbavil niečoho, čo sa mi páči. Okolo tých Military od Steinharta tu v čase ich príchodu na trh bola dosť búrlivá diskusia. Väčšina vážených členov tohto fóra dosť odsudzovala odrezané čísla 5 a 7. Mne osobe toto nevadí, ba nechýba mi na nich ani ten dátum. Sú to parádne hodinky so super Unitasom a tak ich treba aj brať. A napriek tým červeným prvkom sa dajú nosiť nie len do práce, ale aj na spoločenské stretnutia. Podľa repertoáru si skôr klasik, nemáš tam jediný športovejší model, nie je to výčitka, iba konštatovanie. Ja som totiž taký istý, športové hodinky - to áno - ale nemám rád extravaganciu, aj keď je u niektorých špičkových značiek súčasťou komplikácií, až sa človek čuduje, čo všetko je možné zostrojiť. V blízkom čase chcem obmeniť strojný park a mám ideu 3-4 hodinky. Uvidíme, čo sa podarí a potom sa pochválim. Lebo, čuduj sa svete, dodnes nemám ani foťák, ani smarťák, aj televízor mám v izbe iba na parádu. Akosi mi to nechýbalo:]....

    Prajem všetko najlepšie.

  • tiez som si myslel ze ich mas aj preto ze ten datum nemaju, v istom zmysle to totiz povazujem za vyhodu, strojcek si ide svoj jednoduchy cyklus stale dokola a netreba riesit prestup pri 31-om v mesiaci apod. Chcel by som mat jedny hand-wound, cize manualne natahovacie, co by vydrzali aspon 7-8dni a boli by bez datumu a dna v tyzdni. Len cifernik a tri rucky. Zaujimave je ze tu orezanu 5 a 7 som si ani nevsimol, len teraz ked to hannes spomenul vo svojom prispevku, ked sa teda este raz pozriem na tie hodiny tak si myslim ze tak ako to je je to OK, no a mat hodiny s Unitasom je fajn vec, predsa len si nieco vyzaduje (narabanie s ohladom na magnetizmus apod) a je paradny na pohlad cez sklicko a celkovo ako sucast zbierky mat 1 unitas je tiez fajn. Paci sa mi ze to beries tak poctivo ze ich chces odnosit a zrealnujes pocet tych kuskov. Ja mam tiez par kuskov doma co 'susim' v krabicke a nie a nie ich dat na ruku, len obcas ked sa donutim, napriek tomu ich prec dat nechcem.

    Ked sme pri tych sportovych tak to su u mna tiez analog hodiny, napr. tie field watch quartzove co mam, to povazujem za outdoor a dovolenkove hodiny, i ked nie su v pancieri zabalene ako nejake G-Shocky ;) Potom mam uz len plastove suunto potapacsky pocitac, kde je samozrejme aj rezim hodiniek, ale to sem nejak neratam, su to ciste plastove digitalky urcene najma na potapanie. Na dovolenke tiez spravia sluzbu a su prakticke na nosenie, ale uz to nie je pocit 'hodiniek'.

  • hannes, maros: sedim a neviem ako odpovedat, skusim teda takto

    1) Tie hodinky sa mi pacia a budu sa mi pacit nadalej. Unitas je fakt super.

    2) Hodinky vyberam podla urcitych kriterii: som purista - takze len rucny natah, potrebujem-chcem datum, musia sa mi pacit, musia byt OK spracovane, musia byt za cenu, ktoru viem zvladnut a zvladne ju aj moja manzelka.

    Vyber tychto hodiniek bol kompromis, ako to byva skoro vzdy. Ponuka hodiniek s rucnym natahom je velmi obmedzeny, a ak maju splnat uvedene kriteria je to este tazsie. Bohuzial rucny natah nie je mainstream.

    Pri kupe som sa rozhodol, tak ako som sa rozhodol. No dozrelo to vo mne a ten datum je pre mna velmi dolezity.

    3) Nemozem v hodinkach drzat prilis vela penazi, takze musi ist nieco z kola von. Kupa Wardov bola podmienena tym, ze nieco predam.

    4) Toto som uz pisal, viac ako troje neunosim, takze ak maju lezat v krabicke, to radsej nech robia radost niekomu inemu.

    Kazdy to mame nejak inak, kazdy ma ine naroky. Moja cesta vedie momentalne tadial.

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • Rustin, to je predsa bez diskusie. Rozhodol si sa do toho Ti naozaj nemá nik čo kafrať. Ja som napísal, že iba konštatujem a pri tom zostanem. Mimochodom, ak by si mal tie Military vo švarc podobe, tak by sme sa dohodli, na ne si totiž robím zálusk.

  • Bohuzial su v oceli. DLC a inym povrchovym upravam sa vyhybam. Vyzera to sice OK, ale.

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • OK. To je super. Pozitivne skusenosti by ma mali presvedcit, ale toto je vsak niekde hlbsie. To asi nedam. Je tam blok, proste to nepojde.

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • Dnes som bol po ne u hodinara, manzelka bude mat radost. Dufam, ze budu slapat ako sa patri.

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • Tak a je to tu. Po styroch rokoch sluzby u mna putuju do sveta. Posledne foto, zabalenie a mozu ist k novemu majitelovi.

    Su to dobre hodinky a sluzili mi dobre, ale nastal cas posunut sa dalej.

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • Nove prirastky, tentokrat z remienkova. 20 mm urcene pre Wardy. Dufam, ze im sadnú.

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • Ano u Peta. Nie su kompletne. Chyba este jednen, ale ten bol v case fotografovania este v rieseni.

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • V piatok som sa rozlucil so STEINHART Military 42 a pribudli mi Davosa Ternos Ceramic s ciernym cifernikom. Hodinky su to pekne v prijemnom priemere puzdra 40 mm. Na ruke sedia velmi dobre.

    a jedo foto na ruke

    Images

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • Hodinky číslo 9: CHR. WARD C9 5 Day Small Second

    S odstupom 1 roku píšem o hodinkách, ktoré majú takmer všetko čo majú podľa mňa hodinky mať. Špecifikácia hodiniek je nasledovná:

    priemer púzdra: 40mm

    výška: 12.2mm

    kaliber: In-house Calibre SH21, ručný náťah (by Johannes Jahnke)

    frekvencia zotrvačky: 28.800 vph

    COSC chronometer

    120 hodinova rezerva náťahu (Twin barrel construction in series connection)

    dátum na pozícii 3 hodiny

    mimostredná sekundovka na pozícii 6 hodiny

    púzdro: 316L

    mierne klenuté zafírové sklíčko s AR08 antireflexnou vrstvou

    biely ciferník s tlačenými rímskymi indexami

    modrené ručičky

    povrch púzdra a strojčeka- ručný finish

    zadné veko: skrutkované, zafírový priehľad na kaliber s antireflexnou vrstvou

    vodeodolnosť: 5 BAR/50 m

    remienok: 20mm, čierny aligátor s motílikovou sponou

    Už zo špecifikácie je jasné že sa jedná o veľmi solídny kúsok. Už pri ich predstavení som nad nimi slintal, proste úžasné hodinky. Problémom bola cena. Jednak jej výška a tak isto aj psychická bariéra vo mne (nebol som pripravený na takéto drahé hodinky). Keď sa mi potom pošťastilo kúpiť ich (z druhej ruky), radosť bola veľmi veľká. Po mesiaci nosenia som bol však veľmi sklamaný, nie hodinkami, ale prístupom spoločnosti Christopher Ward. Spustili výpredaj s 50% zľavami a to riadne zakalilo moje oči. Na stránkach uvádzajú akú kvalitu a akú hodnotu si kupujete a následne ju devalvujú výpredajom. Ak by som ich kúpil za plnú cenu, toto by som veľmi ťažko rozdýchaval.

    K samotným hodinkám: aj po cca. roku používania som z nich nadšený. Na ruke sedia super, nezavadzajú - 40 mm je proste na moju ruku OK. Dátumovník je dostatočne veľký a čitateľný. Ich spracovanie je na vysokej úrovni, pri každom pohľade vidieť, že sa jedná o veľmi kvalitné hodinky. Pohľad na strojovňu poteší oko aj srdce. Originálny remienok ako aj motýliková spona sú super. Problém som mal pri výmene remienkov - barety išli dosť z tuha, ale nakoniec sa podarilo. K hodinkám som dokúpil zopár remeňov ako aj modré nato. Všetko im podľa mňa sadlo vynikajúco.

    Presnosť hodiniek je vrámci COSC čo ma tak isto veľmi teší. Rezerva náťahu sa pohybuje okolo 120 hodín čo je viac ako dobré. Presnosť COSC je však garantovaná iba v prvé tri dni od natiahnutia. Tento fakt však výrobca nikde neuvádza, bol potvrdený mailom po otázke ako je to vlastne s ich presnosťou.

    Celkovo hodinky hodnotím veľmi kladne. Tieto u mňa zostanú dlho (ich predchodcovia Steinhart Marine Chronometer II arabic u mna boli 4 roky).





    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • Krasne su tie Wardy. Mozes ich nosit dennodenne. Ta rezerva je brutalna. Kludne ich mozes mat cely tyzden v boxe a potom su ready - vynikajuce. A co sa mne najviac paci a co povazujem za velmi prakticke je vodotesnost 5ATM, kedze vacsina takychto kuskov je 3ATM.

    Ked ich raz budes pustat, daj vediet mozno sa dohodneme :)

  • Budem na teba mysliet, ale toto je na dlho.

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • Foto zo stretnutia - odovzdavky 12. 6. 2018

    kompletna zostava:

    GS: to boli hodinky, ktore som chcel vidiet a drzat v ruke najviac. Idealny priemer 40 mm, lahucke ako pierko (titan), skvele spracovanie, skvela strojovna, uzasny - uchvatny cifernik to je proste GS snowflake (foto od bejduko je lepsie). Tie by stali za hriech. Skoda, ze toto vsetko sa nerobi s cistou mechanikou. Je to mozne mat jedine so spring drive. @lordsoft : skvela volba a velka gratulacia este raz.

    Porovnanie s mojimi Wardami:


    Rolex Yachtmaster: Skvele spracovanie a vsetko dookola (jednoducho Rolex), ale toto nie je pre mna. Na ruke sedeli velmi dobre. Co by som ocenil na svojich hodinkach je ocel, ktoru pouziva Rolex (neviem ci este niekto iny).


    Tag Heuer: decentne hodinky so skvelym spracovanim, prijemny rozmer 39 mm. Celkom sedeli na mojej ruke.





    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • Rustin - móóóóc pekné....:super::super::super: