Čo máte dnes na ruke (hodinky)?

  • Problém napríklad pri Rolexoch je, že fejkov je obrovské množstvo a mnoho ľudí je úprimne presvedčených, že majú originál. Kamarátov svokor je hodinár a viackrát sa mu stalo, že si niekto dal overiť Rolexy. Robí to nerád. Veľmi kvalitný fejk rozoznáš až po otvorení hodín, no výsledok bola vždy podobná reakcia majiteľa. Urazil sa, nahneval na hodinára, no ostal presvedčený, že má origo hodinky.
    Priznám sa, že originál od kamaráta, uf, no neviem. Pri Rolexoch by som fakt dvakrát meral a raz rezal, ale nechcem hovoriť, keď nepoznám detaily, bol by to predsudok.

    Epos Passion 3409,Seiko SNZH53K1, Tissot Visodate, Certina DS Podium Shape chronograph, Omega vintage kúsok cca z r. 1940, Prim

  • kamarat-nekamarat, pri Rolexe nikto nejde pod cenu. To co sem vax pred casom postol su podla lunety nove keramicke SD a ich sucasna cennikovka atakuje, ak neprevysuje 10k.
    mozeme sa skusit hrat hru najdi 5 rozdielov. tu mame vzory, vlavo stare, vpravo nove SD-cka

  • aha, to som nevedel. No ale aj tak, nemusíme byť hneď skeptickí.
    jo a mne sa z tej prvej fotky (čo dal vax) nezdá byť keramická tá luneta.
    no a mne dnes rorazilo nato z toptimeu :)


    Sorry, ta luneta na novych SD asi nie je keramicka (http://www.hodinkee.com/blog/rolex-sea…eference-116600). Ale to je jedno, co ma vobec po tom...
    Anyway, uzivaj nove nato. Kazdy novy remen vzdy potesi :)

  • No nedávno som ich sksal v sherone a mali tam s keramickou. Ja neviem fakt.. ja neviem či sú pravé alebo nie.. snáď ale ano.

    a budem užívať.. nové NATO vždy poteší.. :mrgreen:

  • kamarat-nekamarat, pri Rolexe nikto nejde pod cenu. To co sem vax pred casom postol su podla lunety nove keramicke SD a ich sucasna cennikovka atakuje, ak neprevysuje 10k.
    mozeme sa skusit hrat hru najdi 5 rozdielov. tu mame vzory, vlavo stare, vpravo nove SD-cka

    Nechápem ľudí, ktorí by chceli posudzovať pravosť hodiniek, pričom nevedia posúdiť ani typ.
    A nové SD-čka majú keramickú lunetu, však sa pozri do stránky ktorú si postnul.


  • Nechápem ľudí, ktorí by chceli posudzovať pravosť hodiniek, pričom nevedia posúdiť ani typ.
    A nové SD-čka majú keramickú lunetu, však sa pozri do stránky ktorú si postnul.


    Nabuduce ich vyfot dierkovou komorou, mozno sa to bude dat identifikovat lepsie.
    Ale vazne, akoze sorry, ak predpokladam prezumpciu neviny, tak taketo hodinky by si skutocne zasluzili kvalitne foto. Predstavujes sa takto v zablatenom Ferrari a zaprasenych lakovkach...


  • Nabuduce ich vyfot dierkovou komorou, mozno sa to bude dat identifikovat lepsie.
    Ale vazne, akoze sorry, ak predpokladam prezumpciu neviny, tak taketo hodinky by si skutocne zasluzili kvalitne foto. Predstavujes sa takto v zablatenom Ferrari a zaprasenych lakovkach...

    Hlavne klud.. Nikto nikoho s ničoho neobvinuje.. Toto nieje Automotive, kde platí ze sa musíš sam vyvinit.. Tam žiadna prezumpcia neexistuje...
    Proste je tu aj na CZ veľa zlých skúsenosti

    Ω Planet Ocean 600m Chrono , Planet Ocean 45,5mm cal 2500C , Ploprof 1200m

  • Neviem fotiť a na ruke vôbec nie lebo musím ľavou a to sa mi nedarí. Aspoň takto:

    Vklude to môžeš odfotit na stole.. Spredu zo zadu.. Pusti si v kancli/byte svetlo.. A bude to OK
    Ps: po nedávnom zhliadnutí rw..fóra (najväčšie fórum na f..e)aj tak h*vno spoznáme s fotky všetci ako sme tu.. Bohužiaľ je to slušný level zo strany vizuálnej.. Ci stroj ci priehlad.. Sú magori co kupujú origo dial na také hodinky.. Origo tah.. Ale stroj furt sea gull alebo fake eta resp aj origo eta.. Toto považujem osobne za strašné.. Ale všetko v hesle :
    Fake watches are for fake people...
    Ps2: sdds a PAM sú fakt super

    Ω Planet Ocean 600m Chrono , Planet Ocean 45,5mm cal 2500C , Ploprof 1200m

  • Tak taká drobnosť, mám ďaleko od toho, niekoho súdiť či lustrovať, ale ak má niekto originál R, ktoré nie sú 50 rokov staré, tak má k tomu hádam aj papiere s pečiatkou predajcu, cenu atď. Neverím, že by to niekto vyhodil. Nechcem, aby sa vax cítil na fóre zle, mňa by taký prístup okolia tiež zamrzel, ale keď nemám čo skrývať, nie je problém s odpoveďami.

    Epos Passion 3409,Seiko SNZH53K1, Tissot Visodate, Certina DS Podium Shape chronograph, Omega vintage kúsok cca z r. 1940, Prim

  • Tak taká drobnosť, mám ďaleko od toho, niekoho súdiť, ale ak má niekto originál R, ktoré nie sú 50 rokov staré, tak má k tomu hádam aj papiere s pečiatkou predajcu, cenu atď. Neverím, že by to niekto vyhodil.

    Su aj taky ľudia vo svete.. :) aj na dražbách sa také objavujú... A zas s druhej strany napr klasické suby aj pamy sú často aj na chronomag bez not.. Teda bez papierov.. Zas je o to lepšia cena

    Ω Planet Ocean 600m Chrono , Planet Ocean 45,5mm cal 2500C , Ploprof 1200m

  • Su aj taky ľudia vo svete.. :) aj na dražbách sa také objavujú... A zas s druhej strany napr klasické suby aj pamy sú často aj na chronomag bez not.. Teda bez papierov.. Zas je o to lepšia cena

    Ok, ale v takom prípade, ak by som ich mal kúpiť od kamaráta, tak by som fakt nevedel, či kupujem origo alebo dám pár tisíc za niečo v lepšom prípade v hodnote 300 eur (ak je tam ETA). Iné je, ak Ti ich tak ponúka „trusted seller“, ktorý si vie overiť ich pravosť aj bez papierov. Ale k Rolexom som sa teda ešte nedopracoval, tak iba tak uvažujem... Neviem, či overený predajca musí mať aj papiere.

    Epos Passion 3409,Seiko SNZH53K1, Tissot Visodate, Certina DS Podium Shape chronograph, Omega vintage kúsok cca z r. 1940, Prim

  • Nemusí.. Preto nekupujem nič bez overenia a osobne.. Teda nad určitú cenu

    Ω Planet Ocean 600m Chrono , Planet Ocean 45,5mm cal 2500C , Ploprof 1200m

  • OK, vax, inak. Vykaslem sa teraz na hodnotenie fejk nefejk, to je na tvojom svedomi.
    Priniesol si sem hodinky, ake sa tu casto nevidia, resp tu asi este vobec neboli. Toto je moc vysoky level na tunajsie pomery.
    Este k tomu vzhladom na (ne)kvalitu foto a istu tajomnost tvojho vystupovania to vyvolalo to co je tu vidiet.

    Ja vnimam toto forum ako relax v spolocnosti nadsencov pre hodinky. K tomu patria napriklad skusenosti s nimi, delenie sa o radost z nich a v neposlednom rade aj pekne fotky.
    Nemusi byt kazdy spickovy fotograf, no istu uroven by si to tu zasluzilo, myslim... ak mas zaujem nam priblizit tvoju zbierku v lepsej podobe, iste ti tu mnohi pomozu radami, ako tie fotky zlepsit. Staci len chciet.
    Dnes uz je aj lacna foto technika na celkom slusnej urovni, chce to len pracovat so svetlom a dat do toho trochu citu.
    Ja napriklad vacsinu svojich foto zhotovujem kompaktom v aktualnej cene nizsej aku ma spona na rolex tahu...

  • Tak taká drobnosť, mám ďaleko od toho, niekoho súdiť či lustrovať, ale ak má niekto originál R, ktoré nie sú 50 rokov staré, tak má k tomu hádam aj papiere s pečiatkou predajcu, cenu atď. Neverím, že by to niekto vyhodil. Nechcem, aby sa vax cítil na fóre zle, mňa by taký prístup okolia tiež zamrzel, ale keď nemám čo skrývať, nie je problém s odpoveďami.

    OK, vax, inak. Vykaslem sa teraz na hodnotenie fejk nefejk, to je na tvojom svedomi.
    Priniesol si sem hodinky, ake sa tu casto nevidia, resp tu asi este vobec neboli. Toto je moc vysoky level na tunajsie pomery.
    Este k tomu vzhladom na (ne)kvalitu foto a istu tajomnost tvojho vystupovania to vyvolalo to co je tu vidiet.

    Ja vnimam toto forum ako relax v spolocnosti nadsencov pre hodinky. K tomu patria napriklad skusenosti s nimi, delenie sa o radost z nich a v neposlednom rade aj pekne fotky.
    Nemusi byt kazdy spickovy fotograf, no istu uroven by si to tu zasluzilo, myslim... ak mas zaujem nam priblizit tvoju zbierku v lepsej podobe, iste ti tu mnohi pomozu radami, ako tie fotky zlepsit. Staci len chciet.
    Dnes uz je aj lacna foto technika na celkom slusnej urovni, chce to len pracovat so svetlom a dat do toho trochu citu.
    Ja napriklad vacsinu svojich foto zhotovujem kompaktom v aktualnej cene nizsej aku ma spona na rolex tahu...

    Ďakujem za reakciu, posnažím sa ich vyfotiť lepšie...