Čo máte dnes na ruke (hodinky)?

  • ginza sú super. Ja som šiel do konzervatívnejšej verzie ale páčia sa mi tie tvoje. A sj tie gmt sú super. Za mňa škoda hrdlexu. Keby toto iste spravili so samurajmi alebo korytnačkami a dali by zafir tak by to vyhrali úplne. Ale na druhu stranu nikdy sa mi nepodaril hardlex poškriabať 😁 čiže asi je to fuk.

    A ja dnes obyčajné Alpinisty

    Ja som práve chcel tie alpinisty a nevedel som sa rozhodnúť medzi svetlými a tmavými...viac ma to ťahalo k svetlým a napokon prišla možnosť kúpiť Ginzu, tak som neváhal.

    S tým GMT máš pravdu...zafír by bol skvelou pridanou hodnotou, ale za tie peniaze sa od Seika asi viac nedá čakať. Uvidím do budúcna ako budú pri mojom nosení vyzerať po pár rokoch.

  • cim to fotis?

    nerobim okolo toho tajnosti, toto je fotene sony RX-100M6, pouzivam este hlavne v pritmi ked chcem vyssiu kvalitu Fuji X100V. Tieto close upy riesim orezmi, lebo tie fotoaparaty nie su stavane na makrofotografiu, no vdaka vyssiemu rozliseniu aj po oreze ostatne dost obrazu na to aby to na nete vyzeralo tak ze sa da na to pozerat (aspon myslim :) )
    Zrkadlovka napriklad so 100makro (ktoru ani nemam) moze byt trochu pain lebo tam vychadza strasne mala hlbka ostrosti a to na hodinkach potom vidis ostrych par mm plochy... a ked clonis musis zas pouzivat dlhe casy, to nejde bez stativu a rozmaze sa ti sekundovka...
    Takze ten jednopalec relativne kvalitny v tom sonycku mi pride ako velmi dobry pomer medzi kvalitou a dostatocnou hlbkou ostrosti ktoru chcem...

  • watchnewbie

    taketo foto mam rad, tie hodinky su inak dost nevyrazne a nikto podla pohladu na ne nic netusi a ked to chce clovek trocha pekne, nieco si to pyta...

    takze - RX100vka nastavena na cca 50mm, podexpozicia -1.7EV nech neprepali tu lumi a okraj ruciciek, cas fix na 1/30s nech to neroztrasiem, iso vyslo na 800 co ten fotak po zmenseni este ako tak zvlada... postrazit si polohu ruciciek nech je cifernik opticky vyvazeny a vidiet logo, predtym si na efekt nasvietit lumi... odpalit tam 3-4 foto v sekvencii 10fps, vybrat najostrejsiu, staci jpeg... nasledne na to vhodne orezat nech je kompozicia ako sa ti paci a zbytocne prec... trocha dvihnut clarity, kontrast, dorovnat histogram, postrazit vsak prepaly, doostrit, zmensit, znova doostrit a voila... je to celkom jednoduche vsak :)

  • watchnewbie

    taketo foto mam rad, tie hodinky su inak dost nevyrazne a nikto podla pohladu na ne nic netusi a ked to chce clovek trocha pekne, nieco si to pyta...

    takze - RX100vka nastavena na cca 50mm, podexpozicia -1.7EV nech neprepali tu lumi a okraj ruciciek, cas fix na 1/30s nech to neroztrasiem, iso vyslo na 800 co ten fotak po zmenseni este ako tak zvlada...

    ... trocha dvihnut clarity, kontrast, dorovnat histogram, postrazit vsak prepaly, doostrit, zmensit, znova doostrit a voila... je to celkom jednoduche vsak :)

    a ja ze co sa mi s tym mobilom nedaria take pekne fotky ako tebe :D :D :D

    no budem asi musiet vytiahnut dovolenkovy olympus a skusit nejake to makro..

  • a ja ze co sa mi s tym mobilom nedaria take pekne fotky ako tebe :D :D :D

    no budem asi musiet vytiahnut dovolenkovy olympus a skusit nejake to makro..

    nie to mobilom neda nikto, ja si tie fotky poctivo processnem, je za tym nejaka praca, nebudem sa tu tvarit ako saman...

    skus pouzit normalny fotoaparat a pohraj sa so svetlom a odleskami, mas absolutne namakane hodinky, to stoji za to, pozeraj cez hladacik, natacaj kadejako do svetla, kym sa ti to neukaze tak ako sa ti to paci...len pozor na ostrenie, zaostri tam kde to chces mat ostre, ten oly je 4/3 cip, tam ti hlbka ostrosti rychlo bude utekat, hlavne pri foteni zo sikma...
    fakt daj tomu co treba, ja by som tu velmi rad videl pekne fotky tych rolexiek, jednych aj druhych...