Čo máte dnes na ruke (hodinky)?

  • ani ja im neviem prist na chut, dokonca ani stopky nepouzivam, “na to mas mobil, ne? tak naco hodinky!?”

    Kukám, že tam máš dátum šiesteho marca...;)

  • Aj ked neviem este ruku natocit ani vystriet tak po 7 tyzdnoch na ruke hodinky opat robia radost....

  • toto sú GW-M5610 :mrgreen: neobjavil som nastavenie formátu dátumu :nono: či?

    Pre toto ja nemám digitálky:D...s výnimkou "jabĺk" a tie sa nastavujú samé:)

  • vsak toto tiez neviem, ale pochybujem, Tesla je predsa radio zo Stropkova:)

    Boha, si ťažký orech, odolávaš ako moja suseda z tretieho :mrgreen: Ja to vidím takto:

    Elektromobily nie sú žiadnou novinkou. Veľa ľudí ani nevie, že samotný koncept automobilu na elektrický pohon je starší ako koncept automobilu poháňaný spaľovacím motorom.

    História elektromobilov siaha už do prvej polovice 19. storočia. Prvý zdokumentovaný elektromobil pochádza z holandského Groningenu. Navrhol ho profesor Sibrandus Stratingh a v roku 1835 bol skonštruovaný jeho asistentom Christopherom Beckerom.

    Je to už 130 rokov, čo Karl Benz (1844-1929) zhotovil prvý automobil, ale jeho skonštruovaniu však predchádzala výroba spaľovacieho motora. Ešte v roku 1879 Benz prvýkrát predviedol jednovalcový štvortaktný benzínový motor s elektrickým zapaľovaním, ktorý mal byť základom pohonu dopravných prostriedkov budúcnosti. Odvtedy sa síce technológia pohonu veľmi zdokonalila, avšak stále využíva rovnaký princíp, ktorý využil pán Benz.
    Pred 129 rokmi, 29. januára 1886 si nechal Karl Benz svoj automobil patentovať ako “vozidlo poháňané benzínovým motorom”.

    Mám v tom jasno úplne - TESLA nie je rádio, ale auto, a dokonca prvé.

    A teraz poďme k základnej otázke :mrgreen:

    Najstaršími hodinami sú slnečné hodiny, ktoré slúžili aj ako kalendár. Mnohé sú zahalené tajomstvami a opradené legendami pre ich úctyhodné rozmery (Stonehenge na Britských ostrovoch, Macchu Picchu v Andách a pod.)

    Slnečné hodiny

    Slnečné hodiny sa prvýkrát objavili v starom Egypte okolo roku 3000 pred naším letopočtom a v Číne približne o tisícročie neskôr. V podstate sa používajú dodnes, aj keď zväčša ako atrakcia, sú však veľmi presné. Pozostávajú zo žrde zapichnutej do zeme, ktorá pri zdanlivom pohybe Slnka po oblohe vrhá na zem tieň, ktorý je ukazovateľom času. I keď sa dĺžka tieňa v rôznych ročných obdobiach mení, tento dôvtipný vynález si získal medzi ľuďmi obľubu a veľmi rýchlo sa rozšíril. Aj keď sa pomocou slnečných hodín nedal merať čas v noci, ľudia ho merali podobným spôsobom na základe tieňa hviezdy, prechádzajúcej po svojej nočnej dráhe.

    A z tohoto mi vychádza, že moje slnkožrúty sú hodinkovejšie hodinky ako tvoje kolieskové OMEGA :mdr1:

    A stitch in time :D

  • Boha, si ťažký orech, odolávaš ako moja suseda z tretieho :mrgreen: Ja to vidím takto:

    Elektromobily nie sú žiadnou novinkou. Veľa ľudí ani nevie, že samotný koncept automobilu na elektrický pohon je starší ako koncept automobilu poháňaný spaľovacím motorom.

    História elektromobilov siaha už do prvej polovice 19. storočia. Prvý zdokumentovaný elektromobil pochádza z holandského Groningenu. Navrhol ho profesor Sibrandus Stratingh a v roku 1835 bol skonštruovaný jeho asistentom Christopherom Beckerom.

    Je to už 130 rokov, čo Karl Benz (1844-1929) zhotovil prvý automobil, ale jeho skonštruovaniu však predchádzala výroba spaľovacieho motora. Ešte v roku 1879 Benz prvýkrát predviedol jednovalcový štvortaktný benzínový motor s elektrickým zapaľovaním, ktorý mal byť základom pohonu dopravných prostriedkov budúcnosti. Odvtedy sa síce technológia pohonu veľmi zdokonalila, avšak stále využíva rovnaký princíp, ktorý využil pán Benz.

    vsak sa nepaprc, iba zartujem:D...pokial ide o auta, je logicke ze vynalezu spalovacieho motora musel predchadzat vynalez zapalovacej sviecky a baterii...ja akurat nemam rad, pokial ide o auta, nieco co pohana vycucne elektrika:)

    pokial ide o hodinky, dovolím si s tebou nesuhlasit. Prve mechanické hodinky boli vyrobene v 14. storoci a prve vreckove v r. 1510. baterkove hodinky (Quartz) boli ako iste vies vyrobene v 20. storoci, a tvoje slnkozruty nie su nicim inym:malin1:, takze pre mna je to len ukazovatel casu a mnohych inych pre niekoho uzitocnych funkcii, ale rozhodne nie hodinky. tym tento vyrobok rozhodne neznevazujem, ale ani neporovnavam s mechanickymi hodinkami, lebo niet co porovnavat, je to jednoducho "uplne iny sport". Kazdemu kto to ma a robi mu to radost, uprimne fandim:)

    a pokial ste doma nemali radio Tesla, tak si tak o 200 rokov starsi ako som myslel:D(zartujem, samozrejme)