Čo máte dnes na ruke (hodinky)?

  • Eterna rulez: Eterna je cool. :super:

    Na Eterne mi vadi to, ze absolutne negvyuzivaju potencial svojich kalibrov (hlavne kalibru 39). V ich vlastnom portfoliu modelov je inhouse nutne hladat. Mali by sa uplne :fesse: na ETU, SELITU a mali by vsetko produkovat so svojimi kalibrami. Tak by ich znacka znacne stupla (v mojich ociach urcite).

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • Eterna patri Cinanom a ti, ako kazdy, potrebuju predavat... je to urcite na skodu nevyuzivat vlastny kaliber, ale cena by bola trochu inde a predaj by siel zakonite dolu...

  • Kde si prisiel k informacii, ze patria cinanom? Neviem sa k tomu dopatrat.

    Podla mna Eterna nie je nejak velmi ziadana znacka. Peniaze, ktore investovali do vyvoja by sa dostavali spat lepsie, aky by predavali vlasne kalibre a viac by ich rozsirili.

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • Kde si prisiel k informacii, ze patria cinanom? Neviem sa k tomu dopatrat.

    Podla mna Eterna nie je nejak velmi ziadana znacka. Peniaze, ktore investovali do vyvoja by sa dostavali spat lepsie, aky by predavali vlasne kalibre a viac by ich rozsirili.

    wikipedia, tam sa dozvies vsetko:)

  • Okrem toho su to myslim 2 rozdielne spolocnosti. Eterna watch vyraba hodinky s vlastnym kalubrom 3030 a kalibrami inych vyrobcov a Eterna movement vyraba vylucne kalubre ( tebou spominany modularny 39) a predava tomu kto kupi...

  • O tom, ze k Eterne patri Eterna Movement viem. Celkovy zmysel toho co robia mi vsak unika.

    To iste - resp. obdobne je u Baume&Mercier.

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • O tom, ze k Eterne patri Eterna Movement viem. Celkovy zmysel toho co robia mi vsak unika.

    To iste - resp. obdobne je u Baume&Mercier.

    u B&M je to trosku ine... ti patria Richemontu, ktory na vyvoj a vyrobu calibrov pre skupinu vyuziva Minervu ktoru vlastni...ta vyrobila “in house” caliber pre Baumatic a udajne aj pre Panerai...

  • Aj lumi je fajn

  • u B&M je to trosku ine... ti patria Richemontu, ktory na vyvoj a vyrobu calibrov pre skupinu vyuziva Minervu ktoru vlastni...ta vyrobila “in house” caliber pre Baumatic a udajne aj pre Panerai...

    Mne je to vsetko jasne a zname. Nerozumiem preco maju iba jeden model, v ktorom svoj inhouse pouzivaju. Ja by som napriklad velmi rad kupil manzelke hodinky s tymto kalibrom, ale mam smolu (alebo ju maju oni?), nic take nie je k mani. Podla mna plytvaju potencialom tychto kalibrov (ci je to Eterna alebo B&M).

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • Mne je to vsetko jasne a zname. Nerozumiem preco maju iba jeden model, v ktorom svoj inhouse pouzivaju. Ja by som napriklad velmi rad kupil manzelke hodinky s tymto kalibrom, ale mam smolu (alebo ju maju oni?), nic take nie je k mani. Podla mna plytvaju potencialom tychto kalibrov (ci je to Eterna alebo B&M).

    mas absolutnu pravdu, plytvaju...nastastie je diapazon znaciek dost rozsiahly aby sme si mohli stale z niecoho vybrat:)