• Ahojte :) pred časom som si zakúpil z amazonu hodinky Invicta 13929 "Pro-Diver" .. sú to automatické hodinky a ja by som sa chcel opýtať pár otázok ktoré ma zaujímajú :) ( nerozumiem sa tomu tak možete byť milí a pekne my vysvetliť že čo ako ) .. vydržia také hodinky ísť dlho ? niesú lepšie s quartz pohonom .. neunaví sa ten mechanizmus po čase ? koľko vydržia ísť keď ich nenosím? neničia sa keď sa nenosia a tým pádom ani neidú ? vadia im otrasy však ? dá sa prípadne vymeniť strojček? je to drahé ? ďakujem za tolerantnosť voči menej zainteresovaným :)


    ( keby trebalo ich vidieť tak tu je link http://www.amazon.com/Invicta-13929-Pro-Diver-Ion-Plated-Automatic/dp/B00D0CK4CE/ref=pd_sbs_a_8?ie=UTF8&refRID=10H5QRBKJ9VSSAT49X8Z )

  • hoď sem prosím ťa fotku hodiniek na tvojom zápästí - som zvedavý.
    Či vydržia ísť dlho neviem, lebo píšu že je tam nejaký japonský strojček, ale aký neviem. Mechanike vo všeobecnosti vadia otrasy, niektorým viac, niektorým menej - záleží od kvality strojčeka. Mechanický strojček sa celý "nezvykne" meniť, tie slušnejšie sa dajú servisovať.

  • nazdar Jano. tak sa teda pokusim povedat Ti aspon v zaklade to malo co viem. pokial ide o to ako dlho dokazu fungovat mechanicke hodinky tak ak sa strojcek dobre "zabehne" (podobne ako este surovy motor v aute) a v pripade ak sa o hodinky staras, co znamena ze ich cca raz za 3 roky das do servisu dobremu hodinarovi (ktory Ti ich skontroluje, vycisti, opatovne naolejuje, nastavi, pretesni) tak taketo hodinky Ti dokazu robit radost skutocne dlho. nezriedka aj desiatky rokov. pytas sa kolko vydrzia pokial ich nenosis - tento udaj by mal byt uvedeny v zakladnych parametroch strojceka, tie Pro Divery maju japonsky strojcek, podrobnejsie info nepoznam ale bezna rezerva natahu byva tak 36-42 hodin. no ako som uz napisal zavisi to od parametrov pouziteho strojceka. obecne cim ich budes nosit castejsie tym lepsie pre hodinky - ako kazdemu mechanizmu im prospieva pokial su v cinnosti. ked stoja nenicia sa ale urcite bude pre ne lepsie ak budu "bezat" napr. uz aj koli distribucii pouziteho lubrikantu. ako si spravne poznamenal, mechanicke hodinky vo vseobecnosti nemaju v laske otrasy, pokial ale s hodinkami na zapasti nebudes rubat drevo, tazit uhlie alebo sa venovat napr. sportovej strelbe ci extremnom zjazde na bicykli tak bezne otrasy dokazu do urcitej miery absorbovat. opat to zavisi od konstrukcie, niektore strojceky maju ciastocne narazuvzdorne ulozenie citlivých komponentov. vymena strojceka je myslim chulostiva zalezitost. neviem presne aku vymenu mas na mysli ale ak by si namiesto pôvodného strojceka ktorym su hodinky vybavene od vyrobcu chel iny, napr. nejaky zo svajc. produkcie tak myslim ze do toho ziadny hodinar nepojde. a este sa pytas na kvarc pohon. tak Ti odporucam sekciu "Trochu teorie na zaciatok neuskodi", vlastne to som mal napisat ako prve :) tam sa dozvies mnozstvo zaujímavých a skvele vysvetlených informacii. volba kvarc - mechanika je individualna. kvarcky nepotrebuju taku pravidelnu udrzbu, v principe takmer ziadnu, nakolko obsahuju minimumm mechanických casti su podstatne menej nachylne na otrasy, disponuju vssou presnostou ale... ALE! nic sa nevyrovna tikotu strojceka. mechanicky strojcek ma totizto srdce a dusu... a to baterkace nemaju :)

  • Zdravím ťa !

    k tvojim otázkam - mechanické hodinky vydržia fungovať dlho, aj keď toto je asi jedna z tých najlacnejších možností. Mechanizmus sa unaví keď vyprší rezerva náťahu, ale zas keď ich natiahneš a budeš nosiť tak pojdu. Ak chceš meniť strojček tak to ťa vyjde asi dosť, nie som si istý či to niekto bude robiť.

    a som trochu zmätený, ty tie hodinky už máš ? či len rozmýšľaš že ich kúpiš ?

  • mám ich už :) mesiac asi .. pripájam fotky .. a ešte som sa chcel opýtať či je normalne že meškaju na deň tých 7-13 sekúnd .. ? je to v norme ? či je tam použitý fakt zlý strojček ? Ďakujem vam za odpovede

  • ale nevyzerajú tie hodinky ako na fotke na amazone .. majú inú tvár ( či ako sa to volá .. dial .. tie moje aj keĎ na nich píše že 13929 ale vyzerajú presne ako invicta 17054 ( http://www.amazon.com/Invicta-17054-Display-Japanese-Automatic/dp/B00HVQNF8K/ref=sr_1_1169?s=apparel&ie=UTF8&qid=1420835604&sr=1-1169 ) ) + k tomu motorčeku ja som našiel že by tam mal byť Seiko NH35a a vzadu mi tam aj píše na tom váhadielku čo sa pohybuje že NH35a .. je to dobrý strojček ?

  • meskaju Ti 7-13 sekund denne? tak to si blahozelaj :) niektore osvedcene Seiko strojceky maju napr. dennu toleranciu +25/-15 sekund/den. ta denna odchylka este moze oscilovat no po case by sa mala ustalit na urcitej hodnote ale to casom zistis. takze aby som Ti odpovedal - je to UPLNE normalne. pri mechanických hodinkach je potrebne si uvedomit ze odchylka k nim patri tak ako tikot strojceka.

  • no strojček je očividne úplne v poriadku. Neviem ale prečo do nich montujú tolko rôznych strojčekov, aj keď ide vlastne o ten istý model. Inak sú aj pro diver-y s etou, no ale to je fuk.

    na kolko je toto vlákno kde sa pišu viac menej "recenzie" tak sa ťa opytam.. :D ako si s nimi spokojny ? na invicty som čítal prevažne negatívne ohlasy. Aj keď na tie jedny čo mám nemožem nič zlé povedať, prežili toho hodne.

  • Zdar :)
    ve tvých hodinkách tiká s největší pravděpodobností Seiko (SII) Caliber NH35A, ale úplnou jistotu nemám, občas tam namíchají co je zrovna poruce. Strojek je to léta ověřený a zdá se, že ve tvých hodinkách je i povedeně naladěný. Tak jako každý stroj potřebuje i strojek v hodinkách svou údržbu, chod strojku vydrží déle než kvalita použitých těsnění, takže chceš-li se s nima rekreačně koupat a potápět, měly by jít...podle údajů výrobců...hodinky každý rok na tlakovou zkoušku. Nebyl bych tak hrrr, hodinky vydrží vodotěsné daleko déle. Možná déle, než Ti vydrží vlastnictví těch tvých. Invicta často bývá rozjezdovou značkou, než člověk popojde ve znalostech výše. Také jsem jedny vlastnil, stejný model jako Ty, jen v ocelové barvě.
    Zpátky ke strojku: mechanika je obecně náchylnější na otřesy a pády, než quartzový strojek, vzhledem k tomu, že sis vybral zlatý PVD neřekl bych, že s nima plánuješ outdoor aktivity, jestli ano, neboj se toho a klidně zkoušej co vydrží. O zem bych s nima zrovna nemlátil, ale jinak bych je používal na všechno. Bohužel povrchové úpravě nějakou větší životnost nevěštím, v týhle kvalitativní a cenový úrovni to ani není možné.
    Tvůj strojek má 24 kamenů, pracuje na frekvenci 21.600 kmitů za hodinu, rezerva nátahu je přibližně 46 hodin, takže když je na víkend odložíš, zastaví se. Natahují se automaticky v obou směrech, což je dobrý znát, když chceš používat neklid - automatický natahovač hodinek = winder. Strojek má tzv. hacking,tedy při vysunutí korunky se zastaví vteřinová ručička, což Ti umožňuje přesnější a hlavně jednodušší nastavení času. Tenhle typ strojku používá mnoho firem, tak jen z těch známějších Seiko, Invicta, Vostok, LumTec a mnoho dalších.

    Tady jsem Ti pro zajímavost našel jeho schema: Kliknutím ho zvětšíš


    Závěrem dodám, že značka Invicta není u hodinkomaniaků zrovna značka oblíbená, ale jsou to hodinky které oslovují značnou část NEINFORMOVANÉ populace a tak by měly mít i zde prostor k debatě. Ale k debatě, výkřiky typu Invicta je hnus, za debatu nepovažuji i když s tím souhlasím. Nenech se tím odradit, svět hodinek je obrovský a čim dýl budeš zde na fóru, tím víc do něj budeš pronikat. A možná za pár let zcela podlehneš jeho kouzlu stejně jako mnoho kolegů, včetně mně.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • na kolko je toto vlákno kde sa pišu viac menej "recenzie" tak sa ťa opytam.. :D ako si s nimi spokojny ? na invicty som čítal prevažne negatívne ohlasy. Aj keď na tie jedny čo mám nemožem nič zlé povedať, prežili toho hodne.

    Jestli můžu v kostce svoje postřehy:
    Strojek NH35A mi v Invictě bežel bezproblémově s průměrnou přesností kolem 10 - 15 vteřin denně.
    Zpracování a povrchová úprava ... nic pěknýho, kus neforemnýho a překážejícího železa na ruce
    Uživatelský práh: luneta s opravdu tuhým krokem, že s ní nešlo otáčet, respektive jsem s ní pootočil a pak už to bylo na kleště (sílu mám) , po jejím namočení se stav na chvilku zlepšil, ale po vysušení se vše vrátilo k normálu. Práci s korunkou...bych pocitově nazval tvorba nového závitu...Tah...příšerná spona...osičky ani po jeho zkrácení nevypadávaly, kyklop zvětšoval

    Závady...upadlý index který zablokoval datumovku a zastavoval i ručičky, musel jsem to rozebrat a vyhodit ho...na jiný řešení jsem se nezmohl, nestály za námahu.

    Resumé...jednou a dost, již nikdy více
    Celkovou kvalitu bych přirovnal k fejku se slušným strojkem, když člověk zváží obšlehlý design z Rolexu není v tomto případě přirovnání k nepodařenýmu fejku tak od věci.
    Člověk si na ně možná i zvykne, ale nesmí mu na ruku nic lepšího...což je docela problém.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1