Citizen NY2300-09E Automatic Diver vs. Apeks Gents 200m

  • Ahojte, som tu novy, no potrebujem poradit. Chystam sa obdarovat sa pod
    stromcek a hladam nejake odolnejsie hodinky na volnocasove aktivity do
    cca 200eur. Strasne sa mi paci "Dive" dizajn, tak som svoj vyber zuzil
    na dvoch (troch) kandidatov. Nemate niekto skusenosti s tymito
    hodinkami, pripadne nemozte poradit, ktore by sa oplatili ?

    1. Apeks gents 200m (pro-dive.sk/eshop/quartz/1084-gents-200-m.html)

    2. Citizen NY2300-09E Automatic Diver ( ihodinarstvi.cz/hodinky/citize…0-09e-automatic-diver.htm)

    3. SEIKO SERIES 5 SNZF17J2 (amazon.co.uk/SEIKO-SERIES-SNZF…8&qid=1413814265&sr=1-265

    Vdaka za kazdy koment, radu

  • vitaj, zaujimava trojka... zalezi co myslis pod pojmom "volnocasove aktivity"... pokial bezne veci ako beh, plavanie, chodza atd... tak by som vyberal z overenych znaciek Seiko, Citizen, Orient... ci uz tebou vybrane SNZF17 alebo SKX007, alebo ako spominal Kubo Orienty Maka... lebo vseobecne vieme, ze mechanicke hodinky (Seiko a Citizen) su menej odolnejsie voci narazom ako quartzove (Apeks). Ak vsak myslis nieco narocne, napr. tenis, strelbu zo zbrane, horsky bike, rubanie dreva... tak by bol vhodnejsie quartzky. No firma Apeks, neviem, nikdy som o nej nepocul, robia par potapacskych veci, no hodinky netusim co budu zac... Skus pozriet na "idealny kompromis" odolny quartz + znacka, napr. tieto Seika kinetic : http://www.creationwatches.com/products/seiko…watch-1236.html
    (minimalne maju krajsi remienok ako tie vlnkovane, aspon mne sa hentie nepacia...)

    PS: a este nam povedz aku velku ruku mas, ci ti nebudu velke/male... ;)

  • Ja by som kvôli WR volil Citizeny, akurát ten rozmer 37mm je na dnešnú dobu dosť málo, tak by som sa pozrel po inom modeli.
    Napríklad niečo takéto NY2300-09L NY2300-09LB Citizen PROMASTER Diver Men 200M

  • Dik moc za prispevky.

    Jo, no, tie Apeksy su zatial asi najhorucejsi kandidat, i ked presne, neetablovana znacka v hodinarskom svete odradza i mna (sice kamarat ich ma a je vcelku spokojny), tak preto by som radsej siahol po niecom znamejsom. Tie Seiko kinetic som si kedysi tiez pridal medzi kandidatov, lebo i mne sa viac paci tento remienok (ten by som si asi dal i na tych hodinach co si kupim), ale su velmi velke pre mna, kedze nemam az tak velke zapastie a vsetko nad 41mm uz by bolo asi prilis masivne.

    Neviete aka je kvalita toho hardlex skla na tych SEIKO SERIES 5 SNZF17J2 ? Cital som ze to nie je v takej istej kvalite ako ostatne Seiko hodinky.

    ps - volnocasove aktivity - turistika, manualne prace v lese ... proste nieco, kde sa caka ze sa tie hodinky trochu obuchaju ;)