• Dnes som narazil na FB na zaujímavé hodinky nad ktorými isto budú rozmýšlať viacerí ludia ktorí majú radi cenovo dostupné a velmi pekné potápky. Malo by ísť o konečnú verziu :)

    parametre : 44mm, lug to lug 49mm, 500M wr, Miyota 9015, zafírová luneta.

    podla mňa sú krásne :) dostupnosť netuším ale.

  • Skoda, ze nedali podobny cifernik a lunetu do Halios tropik (inymi slovami nezmensili hodinky). Taketo "elegantne" potapky si podla mna ziadaju mensie telo. Inac ma dostali uz na prvych renderoch. :)

  • Tiež ich hodnotím velmi pozitívne, ciferník a ručičky sa mí páčia, je to jednoduché, luneta nie je príliš široká, ale zas až také lacné vzhladom na Miyotu a značku sa mi nezdajú byť, aj keď k dizajnu nemám výhrady.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Za 500€ by som tam radšej videl ETA 2824, alebo poprípade Sellitu SW200, či by to zachovalo cenu netuším. Nemám proti nim v podstate nič, ale je to cal. ktorý stojí menej ako poloviu z toho čo 2824, dáva sa do hodiniek za 150€, takže 500€ za hodinky s takým movementom od značky ktorú sa priznám, že nepoznám (možno je to moja chyba, neviem ako známa značka to je) mi príde dosť vela.

    //Oni za to v Európe v oficiálnom obchode pýtajú 685€ a ešte vysvetlujú prečo je cena o tolko vyššia ako v Kanade/USA... http://www.halioswatches.eu/web-store/200701--delfin.html tak to si ich môžu nechať.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • ETA sa dava aj do hodiniek za ovela viac ako 500e a predsa sa predavaju. Tema cena strojceka vs. cena hodiniek sa moze otvorit snad pri kazdej znacke, malokedy je cena "racionalna".. Mna by samozrejme potesilo tiez, keby tie hodinky boli lacnejsie. :) Ide vsak o limitovanu ediciu a co som sledoval, vsetky Halios-y sa uspesne a rychlo vypredali. Znacka je to uz dost znama a uspesna, tak pytaju viac.. Nic nezvycajne :)

  • ETA je široký pojem, keby tam bol aj 2824, nemal by som problém, ja mám rád dobrý pomer ceny hodien k cene movementu, preto sa mi 685 zdá byť strašne vela, ale to jen môj skromný názor.
    Čo sa ale týka vzhladu, nemám výhrady.
    No a halve to ako si účtujú v oficiálnom Európskom obchode 65 eur navyše sa mi nepáči.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Mne zase na strojceku takmer nezalezi (pokial splna zakladne parametre ako hacking, rucny natah, "normalna" vysoka frekvencia a servisovatelnost), takze tiez ma treba brat trosku s rezervou :D

    Cenovy rozdiel medzi USA/svetom a EU je bezny, dost casto vidim konverzny kurz 1USD=1EUR (hlavne pri elektronike). Fer to nie je, nepaci sa to asi nikomu, ale pokial clovek chce 2 rocnu zaruku a rychle dodanie bez colnych doplatkov..

  • no našiel som o nich napísané že sú "affordable" tak preto som to tak napísal ale tiež mi to príde dosť n aten strojček. Aj keď asi by som to aj prežil, sú pekné ! :D

  • Mne zase na strojceku takmer nezalezi (pokial splna zakladne parametre ako hacking, rucny natah, "normalna" vysoka frekvencia a servisovatelnost), takze tiez ma treba brat trosku s rezervou :D

    Cenovy rozdiel medzi USA/svetom a EU je bezny, dost casto vidim konverzny kurz 1USD=1EUR (hlavne pri elektronike). Fer to nie je, nepaci sa to asi nikomu, ale pokial clovek chce 2 rocnu zaruku a rychle dodanie bez colnych doplatkov..


    Nj, mňa napríklad zas až tak nezaujíma ostatok hodiniek, samozrejme ale chápem, že cena hodiniek sa vlemi málokedy odvíja od ceny movementu, akurát by to nebol môj osobný výber.

    1 EUR=1 USD som ešte pri hodinkách našťastie nevidel, pri elektornike samozrejme áno, ale narážal som na to ako to vysvetlujú na ich oficiálnej európskej stránke http://www.halioswatches.eu/pricing-explained/ oni to síce oficiálne predávajú v Európe, ale dávajú sami sebe prirážku 65 USD za dopravu a opisujú ako treba platiť clo... veď to vyslovene neúctivé.

    našiel som o nich napísané že sú "affordable" tak preto som to tak napísal

    To je v poriadku, "affordable" sú myslím oficiálne hodinky do 1 000$.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches