• AATOS Tourbillon – recenze

    Přiznám se, že k fotografování a zkoušení těchto hodinek jsem přistupoval s jistými předsudky. Přece jen, pohled Evropana na čínskou produkci hodinek je asi vždycky trochu poznamenán jiným přístupem k designu, zdobnosti a snad i ke kvalitě provedení. A musím přiznat, že předsudky mne brzy přešly. Zda bohudík či bohužel – to poznáte, když budete číst dále. Dnes tedy je na jídelním lístku “rýžové turbo”, Aatos Tourbillon.

    http://info.photowatches.eu/2014/09/aatos-tourbillon-recenze/

  • Jsou zajimavy otom zadna, za tu cenu taky dobra koupe turbo po deset je luxus, ale co servis ? Kdyz se to podela tak to asi nikdo dohromady neda.

    Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody

  • Mohlo by sa objaviť viacej modelov s Tourbillon-om s takou príjemnou cenou :)

  • Možno niekomu príde moja otázka pribrzdená, ale kedy to ukazuje noc a kedy deň? Mám na mysli čas. Napríklad od polnoci do 12 obeda je deň a od 12 obeda do polnoci noc či naopak? Alebo to deň ukazuje od 6. do 18. h? Inak super recenzia, až si kladiem otázku, či je turbo také extrémne drahé iba z tradície a dnes sa dá vyrobiť aj lacno, len sa to hodinárom neoplatí.

    Epos Passion 3409,Seiko SNZH53K1, Tissot Visodate, Certina DS Podium Shape chronograph, Omega vintage kúsok cca z r. 1940, Prim

  • Hodinky s turbom sú veľmi vínomčné (aspoň podľa mňa), pretože ich je málo. Je to brané ako vrchol hodinárskeho umenia a preto tie ktoré sa ním môžu popíšiť majú cenu takú akú majú. To či je tento mechanizmus až taký drahý z pohľadu konštrukcie si nemyslím. Dôkaz máme uvedený vyššie. Aspom teda tak nejak to vnímam ja :)

  • den / noc - tak nejak plynule, v poledne je nahore slunce, o pulnoci mesic :)

    cena turba... to je tezky... imho vic znacka tradice, nez vyrobni naklady... ale to spekuluju