• BTW spona z nejakých iných TH sa nedá použiť? Veď to musí byť pri rovnakých rozmeroch kompatibilné, tak zase tolko druhov nie je.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches


  • Čo sa týka machrindexu, tak jasné, TH ho u nás má, ale je to podla mňa skôr marketingový ako hodinársky marchindex, radšej na Di Capria ako na vývoj a bohužial je často vidieť ako na hodinkách šetria ako napríklad na tej spone (nechcem vyvolávať žiadny flame, verím, že tu to nie je tak citlivá téma). Každopádne na vzbudenie čo najväčšieho repšektu za čo najmenej peňazí je to ideálna volba :)


    vývoj u TH Ti nepřipadá dostatečný? Byť se mi z této dvojky víc líbí Rado - jsou prostě fajn, tak na TH nedám dopustit. Skvělé hodinky, co vydrží (jedny Link mám už 10 let na tu nejhorší práci, skoro jako Gshocky.. :D) a navíc od firmy, co kdysi měla tradici Heuer a dnes vyrábí i ultrarychlé setrvačky a k tomu sem tam designerský úlet jako tohle ;)
    http://i207.photobucket.com/albums/bb218/gougy2002/Wallpapers wristwatches 1366x768/wpTHMonacoV41366x768.jpg
    Tag Heuer mi připadá spíš nedoceněně, ale nevím, jak je tomu na Slovensku.

  • Musím sa priznať že keď som prvý krát zaregistroval že máš v pláne si zaobstarať tento model od TH, nebol som nimi očarení tak ako by som to u tejto značky čakal. No teraz ako pridávaš fotky (na ktorých vyzerajú 100x lepšie ako na nete), tak sa mi páčia viac a viac. Sú veľmi vkusné každým detailom a dobre ti sedia. Takže gratulujem a trošku závidím :D

  • Gougy, TH su na Slovensku velmi oblubene. Relativne casto vidam na rukach rozne Carrery, na rozdiel od Pam, Rolex, Omega, ale aj lacnejsie znacky ako Longines, Tissot...
    Aj ja ked som bol este laik a chcel som kupit hodinky, prve sa mi pacili TH, no potom ked som zacal zistovat aj ceny, sa mi zapacil Tissot a skoncil som v Toptime... :)

  • vývoj u TH Ti nepřipadá dostatečný?


    Nie, nepřipadá. Ja tam nevidím pridanú hodnotu napríklad oproti takým Longines, aby si obhájili reputáciu a cenu, podla mňa je to preceňovaná značka, samozrejme rešpektujem tvoj názor, ale môj je proste iný.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Tourbillion je tiaž taká vec, ktorú ludia uvidia a hneď sú z toho mimo, pritom to vedia Číňania dať do hodiniek za 300€, to že značka spraví hodinky s Tourbillionom u mňa až tak dramaticky ich hodnotu nezvyšuje keď je 99% ich hodinik štandardných s masovo vyrábanými movementami, nehovorím, že je to zlá značka, majú samozrejme aj poročilé hodinky, ale stále si myslím, že je to značka ktorá je preceňovaná ak to ludia dávajú na úroveň Omegy alebo IWC... proste môj názor.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Samozrejme, veď ja aj píšem, že je to len môj názor a nikomu ho nevnucujem :)

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Tourbillion je celkovo špecifická vec, presnosť to v podstate nikdy výrazne neovplyvnilo, funkcia Tourbillionu je eliminovať vplyv gravitačných síl na escapement, v podstate ale nikdy neratelné výsledky nepriniesol, takže ak to nie je precízne navrhnutý a spracovaný movement, tourbillion to nezachráni, je to hlavne imidžová záležitosť a cenné je na tom skôr to, že to značne komplikuje výrobu a tak zvyšuje úsilie a zdroje potrebné na výrobu ako to, že by to malo mať vplyv na samotnú funkciu hodiniek. To čo chceli dosiahnuť Tourbillionom sa poradilo až Seiku so Spring Drive ktoré má velký pozitívny vplyv na presnosť.
    Síce OT, ale verím, že to všetci prežijú.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • sak jasne, ved od toho su diskusne fora :) inac cinske turba by som moc neporovnaval, cital som ze su to sice turba, ale svoju funkciu si vobec neplnia :D

    Lenže to asi platí o turbe všeobecne, je to len vec prestíže, dôkaz hodinárskeho majstrovstva, no možno nič viac. Dovolím si priložiť citát z wiki:

    Dnešné výskumy však preukázali, že tourbillon nemá na presnosť merania času takmer žiadny vplyv. Nepresnosť nevnášajú ani gravitácia, ani zotrvačné sily, ale skôr konštrukcia hodinového mechanizmu a rôzne druhy strát (trenie, zotrvačnosť súčastí, odpor, spôsob vytvárania pohybu jednotlivých častí mechanizmu a pod.).
    Dodnes býva tourbillon súčasťou niektorých drahších, moderných hodiniek ako dôkaz hodinárskej remeselnej zručnosti a virtuozity.

    Epos Passion 3409,Seiko SNZH53K1, Tissot Visodate, Certina DS Podium Shape chronograph, Omega vintage kúsok cca z r. 1940, Prim

  • Ono to práveže míňalo reálnu funkciu už keď to vynašli :D

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • nevyznám sa v hodinkách zatial natolko aby som sa vyjadroval k tomu ktorá značka je prehodnocovaná ale teda nemyslím že som vyhodil peniaze.

    a aby sme sa vrátili spať k téme.. :D tu je ešte pár fotiek a pre tých z vás ktorých to zaujíma a chcete si pozrieť pár fotiek F1 v poriadnom rozlíšení tak som ich hodil do galérie.

    a tu sú ciferníčky :ghee:

  • Ziadne vyhodenie penazi, pacia sa ti, chcel si ich, robia ti radost a o to ide !


    Tak to je bez diskusie. Mať peniaze nazvyš, tak tieto hodinky beriem všetkými desiatimi. A myslím, že asi každý na tomto fóre, ak sa porovnávalo, tak len ktorý z klenotov je ešte krajší či lepší. Navyše tento model je naozaj nádherný.

    Epos Passion 3409,Seiko SNZH53K1, Tissot Visodate, Certina DS Podium Shape chronograph, Omega vintage kúsok cca z r. 1940, Prim