• Ahojte.

    Som tu nováčik.Vedel by niekto z Vás ohodnotiť aktuálnu cenu Chronografu SEIKO SQ100 podľa stavu ako na obrázku.
    Hodinky boli bežne používané asi 10 rokov. Po rozvode však však sa k ním viažu zlé spomienky pre mňa. :)
    Mám k ním aj originál oceľový remienok a doklad o nákupe.
    Pôvodná cena bola okolo 420 € ale v prepočte ešte v tých starých peniazoch.

    Za každý príspevok vopred ďakujem.

  • "obyčajné" hodinky s quartz-om, podľa stavu na fotografiách majú čo to "odžité". toto asi nebude mať nejakú veľkú cenu.
    jedine, žeby sa k ním viazal nejaký príbeh. len to bude mať asi cenu len pre ľudí, čo poznajú/li majiteľa

  • Ďakujem za odpovede.

    Vidím že som sa dostal medzi správnych ľudí.
    Mám ešte zopár starých mechanických hodiniek, tie som ale zdedil po dedovi a otcovi. Prim Diplomatky a
    ďalšie ,,soc značky´´ . Ja som zatiaľ ako amatér zbieral takéto veci, že ich tiež ponechám vnukom, ale
    ako tu vidím čo vy vlastníte za stroje, tak ja sa radšej idem do pivnice hanbiť sa. :pleur4:

  • Vobec neries ake tu ma kto hodinky. Na tvojom mieste by som tieto hodil bud do kosa, alebo daroval detom vnukom ktory tie zle spomienky nemaju a tie stare primky si tiez kludne odloz a neskor dakruj vnucatam. Co by som ja dal za to mat hodinky po dedovi nech su akekolvek.

  • ja by som ich mozno nejakym sposobom "utratil" a vnimal ich ako nieco pozitivne vzhladom na novy zaciatok - tiez mam po byvalej nejaky "suvenir" hlboko strceny v sufliku, bol planovany na znicenie, ale nakoniec som si povedal, ze nie, tak to tam ostalo.. :)

    inak, fakt predajna cena nepresiahne podla mna 30€ ako uz pisali kolegovi vyssie

    Breitling do kazdej rodiny!!! :malin1:

  • V prvom rade sa určite nemusíš hanbiť! :nonon: Nie každý registrovaný hodinkomaniak vlastní hodinky za tisíce. Dôležité tu je niečo úplne iné a to sa mi aj na tomto fóre páči. :super:

    A k téme: Bohužiaľ, podobne, ako už bola napísané. Vzhľadom na vek, strojček a hlavne značne opotrebenie, vidím to tak na 15€ max. Ale skôr by som to zaradil do kategórie "nepredajné". :/

    Ako to vidím ja, máš 3 možnosti:
    A) Nechať si ich.
    B) Ak sú spomienky veľmi zlé, tak sa ich môžeš "rituálne" zbaviť. (hodením do mora, a pod. :hehe: )
    C) Podarovať niekomu len tak, komu ešte urobia radosť a dokončí ich. Synovcovi, bratrancovi, kamošovi a pod.

    ...myslím, že C by bolo najsprávnejšie. ;)

    Longines Conquest_Tissot PRS 516_Seiko Monster_Christopher Ward C60 Trident Pro 600_Seiko SKX009_Seiko 5_Orient Blue Ray_Casio G-shock

  • "misoo" wrote:

    Tak tak, na cene nezalezi, dolezita je radost, a ta (kedze kazdy si kupil hodinky za max co mohol) je vzdy uplne rovnaka! A o tu sa tu vsetci spolu delime ;)
    Ak si to samozrejme nemyslel ironicky... :D

    Mišo, absolútne súhlasím. Veľmi pekne si to napísal, pravdivo. :super: Dúfam, že to tak ostane aj naďalej u Nás všetkých. :super:

  • Tak všetkým ďakujem .Vidím že tu ste všetci správny ľudkovia. Tie Seika si nechám a darujem synovi, nakoľko on má k tej histórií najbližšie.
    A ešte jedno zistenie. S potešením zisťujem že nie som jediný, ktorý má tu ,,chorobu´´ vytvárať vzťah k malým mechanickým strojčekom.
    Prezerať si ich denne a počúvať ako tikajú..