Seiko SARB033 - rucny natah

  • Caute :)

    predtym som nevelmi skusal rucne natahovat tieto hodinky, no chcel som vyskusat a myslle som si ze sa natahuju normalne s krunkou v plne vtlacenej polohe , problem je ze ked to skusam potocit v smere hod. ruc. tak to preste nechce ist asi, pohnem stym asi 1mm pohne sa hladko jak keby nic a potom asi 2-3 mm ked pohnem zase tak to nepusta nejak, tocilo yb sa to akoze ked taky pocit z toho mam jak keby sa tam nieco trelo alebo neviem, je tma nejaky odpor jak skrabanie. Pisal som uz aj na watchuseek ci to natahujem spravne..malo byt to byt spravne, inak vsetko funguje spravne, nstavenie casu aj datumu..vsetko hladko sa toci..len toto ked je vtlacena korunka..do smeru natahovanie nejde to..a zase na druhy smer sa otaca normalne hladko ale tak vtedy nic nevykonava. vedeli by ste k tomu nieco napisat..ci to moze byt vada alebo neviem vobec :/

  • http://www.seikowatches.com/support/ib/pdf/SEIKO_6R15_0405.pdf

    Ked citam toto tak by to malo fungovat :triste1: hodinky som kupil koncom novembra a zaobchadzam s nimi vzdy opatrne, neboli nikdy udrete, nespadli atd. Asi by som ich dal niekomu pozriet, vedeli by ste poradit nieco v KE najlepsie? A ako to je stym 1year world wide garanciou od seika?

    Edited once, last by misoo (April 16, 2014 at 3:02 PM).

  • Neviem, či som správne pochopil Tvoj príspevok, o chvíľu Ti zrejme niekto odpovie kompetentnejšie ako ja, keďže nemám Seiko, ale iné automatiky. U mňa je pri náťahu tiež také čosi ako trenie, niečo podobné, ako keby si to vrtel v piesku, nie? To je v poriadku. Urob jednu vec. Odlož hodky a nechaj ich, nech úplne zastanú. A potom ich skús napriek tomu treniu natiahnuť (cca 20x), nemykaj s nimi, aby si neaktivoval automatický náťah. A zase ich odlož a pozoruj, ako dlho na to natiahnutie pôjdu, ak tu bude viac ako 24 h, tak je podľa mňa ich mechanické naťahovanie úplne ok. Inak všimni si jednu vec, keď nimi zatrasieš a priložíš ich k uchu, tak začuješ istý veľmi tichý špecifický zvuk. Skús ich priložiť k uchu i pri naťahovaní a začuješ ho (keď odznie ten "piesok") tiež. Ale asi je môj príspevok zbytočný a o čoskoro Ti dá jasnú odpoveď niekto, kto sa v tom úplne vyzná.

    Epos Passion 3409,Seiko SNZH53K1, Tissot Visodate, Certina DS Podium Shape chronograph, Omega vintage kúsok cca z r. 1940, Prim

  • "Matej" wrote:

    Neviem, či som správne pochopil Tvoj príspevok, o chvíľu Ti zrejme niekto odpovie kompetentnejšie ako ja, keďže nemám Seiko, ale iné automatiky. U mňa je pri náťahu tiež také čosi ako trenie, niečo podobné, ako keby si to vrtel v piesku, nie? To je v poriadku. Urob jednu vec. Odlož hodky a nechaj ich, nech úplne zastanú. A potom ich skús napriek tomu treniu natiahnuť (cca 20x), nemykaj s nimi, aby si neaktivoval automatický náťah. A zase ich odlož a pozoruj, ako dlho na to natiahnutie pôjdu, ak tu bude viac ako 24 h, tak je podľa mňa ich mechanické naťahovanie úplne ok. Inak všimni si jednu vec, keď nimi zatrasieš a priložíš ich k uchu, tak začuješ istý veľmi tichý špecifický zvuk. Skús ich priložiť k uchu i pri naťahovaní a začuješ ho (keď odznie ten "piesok") tiež. Ale asi je môj príspevok zbytočný a o čoskoro Ti dá jasnú odpoveď niekto, kto sa v tom úplne vyzná.

    Dik za odpoved! Hej hej presne je to prirovnanie na ten piesok..presne nieco take to je..jak keby som mlel zrnka piesku..este som snimi nikdy nepohol do tej strany, vzdy iba tie 2mm ked to zacalo to trenie som vzdy prestal lebo som sa bal ze nieco dnuka poskodim nejake male kolieska alebo nieco co dnuka stym otacam. odlozil som ich ked zastanu tak vyskusam, nieekdy zajtra cezden zastanu :) dik este raz

  • Nemáš za čo a potom daj vedieť výsledok. Dúfam, že som Ti neporadil zle. Ale presne sa pamätám, že keď som išiel prvýkrát vyskúšať natiahnuť moje, tiež som sa zľakol, nechal to tak a radšej nimi iba zatriasol. :) Neskôr som nabral odvahu a je to v pohode. Inak pri automatikách nedôjdeš pri naťahovaní na koniec ako pri klasických mechanikách.

    Epos Passion 3409,Seiko SNZH53K1, Tissot Visodate, Certina DS Podium Shape chronograph, Omega vintage kúsok cca z r. 1940, Prim

  • Tak dneska v noci zastali, rano som ich skusil otacat napriek tomu blbemu pocitu, na 17. potocenie sa sekundovka pohla takze malo by to byt v poriadku. teraz to uz ani necitit tak velmi neprirodzene..na 3-4 otocenie uz som citil v prstoch ze tam toci nejake koliesko. Dakujem za radu ;)

  • To som rád. Troška ma prekvapuje, že až na 17., byť Tebou, tak to potočím po pohnutí sekundovky ešte zo 15-20 krát a potom by som sledoval, ako dlho pôjdu. Každopádne sa zdá, že je to ok.:)

    Epos Passion 3409,Seiko SNZH53K1, Tissot Visodate, Certina DS Podium Shape chronograph, Omega vintage kúsok cca z r. 1940, Prim

  • Ahoj, mal som hodinky Seiko s 6r15. Max. natiahnutie je po 45-50 otáčkach s korunkou. To trenie a zvuky pri naťahovaní sú OK. Neboj sa hodinkám neubližiš, majú treciu spojku ktorá natiahnuté pero odpojí od naťahovacieho mechanizmu.

    Seiko SBDX001 MM300

    Seiko Samurai Save The Ocean SRPC93
    Seiko SKX009J

    Seiko SBCA001 spirit military
    Casio G-SHOCK GW-M5610

    Casio ARW-310
    Casio W-54US
    Minulosť: Seiko 7002 mod, Longines Hydroconquest L3.642.4.96.6, Glycine Combat Sub 3863.3, Seiko SNM009 Samurai, Seiko SBDC003 Sumo, Seiko SKX007J