1. Hodinky: Pomoc!

  • Nazdar
    Som študent mám 17 rokov a povedal som si, že už je asi ten správny čas na moje 1. poriadne hodinky a keďže sú tu teda tie Vianoce tak to treba využiť. Na začiatku som šiel na internet a začal hľadať. Žiadne skúsenosti a vedomosti nulové o hodinkách ma priviedli na toto fórum. Asi by som mal začať rozpočtom, ktorý bol na začiatku max 150€. Ale po dlhšom uvažovaní som zvážil, že radšej si trocha priplatiť a mať už niečo hodnotnejšie napr. nejaké mechanické. Pôvodný rozpočet by som bol schopný navýšiť do tých 200€ možno aj niečo viac ale to by muselo byť niečo fakt EXTRA. Teraz by som asi prešiel ku mojim požiadavkám, ktoré sú nasledovné: preferoval by som zafírové sklíčko,mechanické,kovový remienok a vodotesnosť 100m. Myslíte, že za takú cenu niečo také zoženiem? V tejto cenovej kategórii som si všimol, že často odporúčate Seiko alebo Orient. Hľadal som veľa ale stále narazím na niečo nové a neviem sa rozhodnúť. Rád by som si prečítal vaše názory (názory "maniakov" :D).
    Vopred Ďakujem za vaše názory.

  • Veru tak, kazdy den pozeram na "5kove" seika ktore som posunul kolegovi v praci a bucham si hlavu. Na zaciatok velmi dobre hodinky, pomerne presne a nebol s nimi problem. Zacinal s nimi Misoo, posunul ich mne a ja dalej. Btw, kolega sa k jeho spokojnosti stale z nich tesi..
    Ak by som mal byt konkretny a pouzit stranku, ktoru pastol Misoo, tak sa jedna o nieco taketo: http://www.creationwatches.com/products/seiko…watch-2110.html

    Ak trvas na kovovom tahu, potom: http://www.creationwatches.com/products/seiko…watch-1167.html

    pripadne monstre: http://www.creationwatches.com/products/seiko…watch-1106.html

    Ziadnymi z nich urcite chybu nespravis :super:

    Aktuálne : Damasko DA36, SEIKO SKX009, Apple Watch 6, Dan Henry LE 1962, Oris Aquis 39.5mm, Seiko Alpinist, Hamilton Khaki Green 38mm, Certina DS Action diver 38mm..
    Išli do sveta: STEINHART Nav B 44mm, Seiko SNZG15, Steinhart Ocean One Black, Apollon, Steinhart Ocean One Vintage Red, Luminox 3050, Laco Trier, Seiko SARB033, Davosa Ternos Ceramic, Apple Watch 3, Polar M430, Squale 50 atmos, Apple Watch 3, Steinhat Ocean One green, G-shock Gulfman...

    Edited once, last by misoo (April 19, 2014 at 3:03 PM).

  • Cez to vsetko sa zmestis do pozadovanej sumy ;)

    Aktuálne : Damasko DA36, SEIKO SKX009, Apple Watch 6, Dan Henry LE 1962, Oris Aquis 39.5mm, Seiko Alpinist, Hamilton Khaki Green 38mm, Certina DS Action diver 38mm..
    Išli do sveta: STEINHART Nav B 44mm, Seiko SNZG15, Steinhart Ocean One Black, Apollon, Steinhart Ocean One Vintage Red, Luminox 3050, Laco Trier, Seiko SARB033, Davosa Ternos Ceramic, Apple Watch 3, Polar M430, Squale 50 atmos, Apple Watch 3, Steinhat Ocean One green, G-shock Gulfman...

  • Teraz som pozeral, že clo je iba nad 150€ takže iba by som zaplatil iba daň. Ešte mám pár otázok: 1.) Stránka je v poriadku? Sú seriózny? Dodajú tovar?
    2.)Keď niekto objednával z tejto stránky...za ako dlho prišli hodinky? Myslím aj s vybavením na colnom

  • "Davo" wrote:

    Teraz som pozeral, že clo je iba nad 150€ takže iba by som zaplatil iba daň. Ešte mám pár otázok: 1.) Stránka je v poriadku? Sú seriózny? Dodajú tovar?
    2.)Keď niekto objednával z tejto stránky...za ako dlho prišli hodinky? Myslím aj s vybavením na colnom

    poprípade pozri tieto hodinky http://www.creationwatches.com/products/seiko…watch-1167.html
    a k samotnej stránke. Predajca je maximalne seriozny. Zasiela origian tovar v original balení. Clo neplatíš iba dať to je pravda a poštovné zadara. Hodinky by mali byť max do týždna u teba.

    Edited once, last by misoo (April 19, 2014 at 3:02 PM).

  • "zerfoss" wrote:

    Cenu maju veru praradnu. Kolko sa k tomu % doplaca vsetko dokopy ?

    20% daň k všetkemu mimo EU, nad 150€ clo resp. ako sa colník vybúva :)

  • Takže ak mám záujem o hodinky nad 150 až 300e clo má neminie, čiže sa dostanem na cenu ako aj u nás :(

  • "simie" wrote:

    Takže ak mám záujem o hodinky nad 150 až 300e clo má neminie, čiže sa dostanem na cenu ako aj u nás :(

    Už sa mi to trochu pletie, ak áno páni opravte ma: Clo je zanedbateľná položka (niekedy ho colníci ani neriešia - to je od nálady), ale daň 20% už taká zanedbateľná nie je. Tá sa myslím platí nad 25€ (+/-) zo všetkého mimo EÚ. Ale nemyslím si že sa dostaneš na ceny ako u nás, aspoň nie vždy. Veľa krát je to neporovnateľný rozdiel a dá sa ušetriť aj 100€, záleží kde vyberáš a aký tovar. Viem, že niektorý to riešia aj napr. dohodou s predajcom (ak je ochotný sám predajca), napr. že Ti napíše na balík že to je darček a vtedy sa neplatí nič myslím. Ale tam je potom problém so zárukou a vrátením.
    Myslím, že takto to je... ale nerád by som kecal, keď tak ma opravte niekto.

  • dobre si to zhrnul. :super:
    clo je pri týchto cenám tak 3-5€, na to je na stránke colníkov presný sadzobník, podľa pohonu hodiniek, materiálu a tak.

  • Clo sa pocuta podla colneho sadzobnika.. Ja som naposledy platil na dphcku dalich 8% clo..


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    Aktuálne : Damasko DA36, SEIKO SKX009, Apple Watch 6, Dan Henry LE 1962, Oris Aquis 39.5mm, Seiko Alpinist, Hamilton Khaki Green 38mm, Certina DS Action diver 38mm..
    Išli do sveta: STEINHART Nav B 44mm, Seiko SNZG15, Steinhart Ocean One Black, Apollon, Steinhart Ocean One Vintage Red, Luminox 3050, Laco Trier, Seiko SARB033, Davosa Ternos Ceramic, Apple Watch 3, Polar M430, Squale 50 atmos, Apple Watch 3, Steinhat Ocean One green, G-shock Gulfman...