Hodinky znacky Swiss Military by Chrono

  • Zdravim vsetkych priaznivcov hodiniek,

    chcel by som vas poziadat o radu resp nazor na hodinky znacky Swiss Military by Chrono... tu na tomto fore som o nich nasiel tusim iba jednu zmienku.

    Celkom ma zaujali jedny ich hodinky, konkretne http://www.inhodinky.sk/e-shop/347-swi…ary-17700st-2l-. Tak ma zaujali designom ze sa mi uz o nich tusim aj sniva :)

    Na moje pomery je to uz slusny peniaz za hodinky, no nechcem zas vyhodit tolke peniaze ak by to malo byt nieco nekvalitne.

    Za nazory a rady vopred dakujem.

    Edited once, last by misoo (April 20, 2014 at 10:05 AM).

  • Neviem prečo sa volajú Military keď s tým moc spoločné nemajú :) Je to Swiss masová výroba, predpokladám, že niečo ako Hanowa, strojčeky Ronda ale ťažko povedať, či je to komplet Swiss made. Môže sa to totiž tam len montovať a jednotlivý diely si dávajú vyrábať. V každom prípade za tú cenu by si možno vybral aj niečo iné, švajčiarske, či nemecké a veru pohľadnejšie. Ale ak si pevne rozhodnutý a páčia sa ti... hm. ;)

  • No praveze nie som pevne rozhodnuty... ma to este cas, asi si to doprajem na narodky a to pretecie este vela vody.
    Mas na mysli aj nejake konkretnejsie znacky?

  • Záleži od tvojich požiadaviek, vkusu... ak to má čas a si otvorený aj iným možnostiam, poštuduj fórum. Keď už chceš dať za hodinky spomínaných 200€ a registroval si sa, určite budú všetci členovia predpokladať, že zháňaš cenné rady a verím, že sa vyjadria viacerí a nakoniec nebudeš banovať ;)

  • Krasne... ale uz nad moj strop... a toho sa chcem drzat lebo potom je velmi lahke ho prekrocit aj niekolkonasobne :)

    Musim asi len hladat a inspirovat sa... do kupy este dost casu.

  • hellrider co tieto
    Švajčiarske hodinky » Tissot PRC 200 Chronograph


    opodstatne lepšie ako Swiss Military by Chrono špec i ked stoja o cca 70 eu viac ako chces

    Rozmery 40x13 mm mm
    Remienok ušľachtilá koža
    Púzdro nerezová oceľ
    Farba púzdra strieborná
    Ciferník analógový
    Farba ciferníku čierna
    Pohon Quartz (batéria)
    Tvar hodiniek guľatý
    Vodotesnosť 200m a viac o dost cviac ako tvojich 50
    Pohlavie pánske
    Dátum áno
    Extra funkcie stopky, luminiscenčné ručičky, chronograf
    Záruka 24 mesiacov
    Sklíčko zafírové


    link za naj cenu 263.00 € tu >
    http://www.timestore.sk/Kategorie/Svaj…0-Chronograph-8

  • Jacques Lemans, za mňa určite nie. Montuje sa tam Miyota stroj. Neviem kde je pravda ale vraj je to swiss značka ale na niektorých stránkach je písané, že je to čína, tak neviem. Ja by som do toho určite nešiel.
    Vostok je už lepšia voľba, tam je Miyota OS22 (stroj stojí 40$) ale aj tak, nie dobrý výber.

    Fakt nechceš priložiť pár evríčiek, pošetriť trošku? Rozgon Ti radí dobre :mrgreen: veď si písal že to chceš na narodky a to pretečie ešte veľa vody :)

  • "hellrider" wrote:

    no ako vidim toto bude nelahky boj... a to som si myslel ze, ved si otvorim net, mrknem vyberem.... :mrgreen:

    No veď si otvoril vybral... ale okrem toho si sa registroval tu a až tým začal ten boj :mrgreen:
    Kukal si ponuku toptime.eu ? možno sa ti s miernym príplatkom do tých narodenín niečo zapáči aj tam.

  • ano ano, zaregistroval :) :) vidim to tak ze to asi pustim z hlavy, kupim prasiatko... a pred narodkami sa uvidi :)

    a ano, toptime... hmmm pekne kusky :amen:

  • Spätne sa vraciam k Jacques Lemans... Geneve? Swiss? Miyota či ETA? chalani ako to je, nedarí sa mi nájsť relevantný dôkaz :drapeaublanc:

  • "mapo" wrote:

    Spätne sa vraciam k Jacques Lemans... Geneve? Swiss? Miyota či ETA? chalani ako to je, nedarí sa mi nájsť relevantný dôkaz :drapeaublanc:

    EDIT: Zrejme som chyboval :hurt1: JL je asi fakt čistý Swiss. SORRY za omyl. Našiel som, že tam je ETA a aj Valljoux 7750. Prosím aj ja o vyjadrenie skúsenejších. Ď.

  • Nebol som ďaleko od pravdy, aj keď je to riadny MIX chaos teda :) Takže, ďakujem, ale túto značku vypúšťam z mozgovej kôry a dávam priestor inej.

    1977 - založenie (Alfred a Norbert Riedl)
    1979 - zahájenie výroby vo Švajčiarsku (Wall Creek - niš také vo Švajčiarsku nie je!?!?!)
    1980 - spolupráca s Japonskom, Čínou a Nemeckom
    1982 - pobočka v Honkongu a Číne (dcérske spoločnosť, ktoré začali vyrábať aj na pôde mimo Swiss)
    1990 - značka registrovaná a ko "medzinárodná"
    1993 - druhý výrobný závod v Číne
    1995 - pobočka výroby v Nemecku
    1999 - pobočka výroby v Rakúsku
    1999 - spustenie značky Alpha Saphir (fungujúca pod JL)
    2002 - spustenie značky "Jacques Lemans GENEVE"
    2005 - vývoz do viac ako 50 krajín
    2006 - spustenie výroby "Jacques Lemans SPORTS"
    2007 - vývoz do viac ako 70 krajín
    2010 - výroba a distribúcia "Jacques Lemans Jewellery
    2010 - spustenie značky Jacques Lemans UEFA
    2011 - spustenie značky Pierre Petit (fungujúca pod JL)
    2012 - vývoz do viac ako 120 krajín
    Súčasné hlavné sídlo - Rakúsko
    "Ovládnutie" palubného predaja na podporu leteckých spoločností (predaj cca v 30 leteckých spoločnostiach na svete)
    Kolekcie: Classic, Nostalgia, Sport, Automatic, High Tech Ceramic, La passion, UEFA, Expendables, Alpha Saphir
    Používajú stroje: Miyota, ETA, Ronda a aj SeaGull

  • Len pre úplnosť v automatických swiss made modeloch používajú okrem ety aj napríklad Claro, takže treba dávať pri výbere pozor na to čo vlastne kupujem.

  • tak som to nevydrzal a objednal tie Vostoky.... :) sakra, presne som vedel ze to tak dopadne.... do narodenin by som sa asi zblaznil... uvidime, mozno prinesu nieco nove :)