Aké hodinky by ste chceli mať ?

  • mapo ja tiež na pozadí :super: a cenu som si pozrel :hurt1:

    Vrkni aka je. Cez 2 litre?

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • Podľa mňa vôbec, keď sa pozriem na všetky technológie, čo tam sú, 5 000€ je veľmi priateľná cena, podľa mňa sú to najlepšie mechanické pilotské hodinky na svete.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Tak toto je silno 2 litre. Tym padom si ich urcite nekupim.

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • Tu sú všetky vymenované (v časti Technical Details)

    http://www.sinn.de/en/Modell/EZM_10_TESTAF.htm

    Vďaka za opravu, asi je to tak fixované v mojich prstoch.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Keď som asi tak pred polrokom čítal recenzie na tieto hodinky, boli medzi kladnými aj kritické. Sinn dal tieto hodinky do obehu ako jedny z prvých, ktoré spĺňali normu DIN 8330 a boli určené pre profi pilotov. Avšak táto norma bola urobená na požiadavku firmy Sinn, ktorá tým chcela podčiarknuť technologickú výnimočnosť svojich modelov. Norma je porovnateľná s normou TESTAF. Norma určuje, aké kritériá má splniť výrobca, aby jeho výtvor bol štandarizovaný pre profi pilotov. Je to dosť podrobné, so snahou mať tam všetky možné aj nemožné detaily. Čo bolo pilotkám vytknuté - poukázanie na použitie zafírového skla, ktoré môže byť pre pilota v prípade nehody nebezpečné. No pri nosení ako parádu je tento problém dosť malicherný.

  • Bolo to myslené tak, že napr. pri nehode pri pristávaní sa môže zafír rozbiť a pilota zraniť. Odporúčaný bol preto plast. Ten je aj v norme napr. pre kozmonautov. Pravdaže, pri fatálnej nehode je to egál.

  • Ci je 5000E za upravenu ETU 7750 vela alebo malo je vec nazoru. Ake mazivo pouzivaju na mazanie krokoveho ustrojenstva a zotrvacku pri tych teplotach?

    Aj v nasich podmienkach ,ludia co pracuju celorocne vonku.po troch rokoch su hodinky suche - bez maziva.

  • tie Sinn, velmi zaujimave, musim sa priznat ze tuto znacku vobec nepoznam, len evidujem ze je a ze patri medzi "ok" znacky, ale tato cenovka ma naozaj prekvapila, dost huste.

    Zajtra si vyberam nejake Lum-Tec-y, live od obchodnika. Tesim sa na to, poziadal som ho aby doniesol do Ba vsetky z V-eckovej rady, tie ma zaujali najviac. Zajtra uz foto s novym kuskom ;)

  • :) Stale si stojim za tym, ze ak sa rozbije zafir na hodinkach pri akejkolvek prilezitosti pri pristavani/nehode, tak je to to najmensie co moze kohokolvek zranit/zaujimat.

    Aby som nebol OT: chcel by som mat R 116613LB, a verim, ze to nebude dlho trvat a splnim si svoj sen :) (este neviem ci plechove alebo keramiky, ale asi skor keramiky).

    Zafírové sklo je vlastne pretransformovaným korundom, ktorý je v Mohsovej stupnici tvrdosti na č. 9. Tvrdší je iba diamant. Vzhľadom na krehkosť takéhoto skla vie rozbité sklíčko narobiť slušnú paseku, je superostré a vie preniknúť aj silnejšími textíliami a teda zraniť. Toto som "ľudovo" napísal to, čo bolo v kritike. To, s tým plexi pre kozmonautov je true. Ber to ako konštatovanie, myslím, že reálnu skúsenosť s týmto nemá nikto z nás. :]

  • https://www.steinhartwatches.de/de/marine-uhre…nograph-65.html

    velmi, velmi sa mi paci tento chronograf.

    eventualne aj tento rimsky mariner https://www.steinhartwatches.de/de/marine-uhre…4-roemisch.html

    kedze slavim jubileum, zajtra sa potesim tymto ? a zacnem setrit na steinharty

    _______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

    Longines Hydroconquest, Steinhart OCEAN 1 BLACK, Steinhart APOLLON, EONIQ Pinot Blanc