Aké hodinky by ste chceli mať ?

  • pockaj, to nebolo myslene ako tretie co do dolezitosti, hodnoty , ale ako oblekovky okrem potapiek a pilotiek

    jo a potapky uz mam vyriesene ( UN Diver) , pozri galeriu

    Ach tak, ja ze ako tretie oblekovky. Pozeram cez tapatalk tu galeriu ale zrovna tvoj prispevok ma uz nedostupnu fotku resp. mi ju nevie natiahnut. Zajtra rano v praci to preletim na PC. Mimochodom niekto tu viac krat spomenul nejake vintage rolady. Aj ked sa mi skoro ziadne nepacia a uz vobec nie s datumovkou presne kvoli tomu notoricky znamenu sklicku tak tie vintage kusky su lahodka.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Ja by som momentálne rád mal niečo z tohoto (ideálne vštko z toho):

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Ja tiež, ako ďalšie by som mal kvoli diverzite kúpiť chronograph, len ma trochu odrádza, že technika v moonoch je zastaralá a ja mám radšej keď nechajú vintážny len dizajn a techniku použijú novú.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Spartan to že si do zoznamu zaradil aj Breitling ma príjemne prekvapilo. Neviem prečo som mal pocit že táto značka ti nie je moc po chuti. A ako druhe jednoznacne tie JLC to su paradne hodinky.


    Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk

  • Spartan to že si do zoznamu zaradil aj Breitling ma príjemne prekvapilo. Neviem prečo som mal pocit že táto značka ti nie je moc po chuti. A ako druhe jednoznacne tie JLC to su paradne hodinky.


    Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk

    Vo všeobecnosti mi Breitling je pochuti, robia aj nejaké modely, ktoré sa mi nepáčia, halvne Breitling for Bentley a obludy ako Super Avenger, ale väčina hodiniek sa mi páči. Navitimer má na rozdiel od Speedmasterov vintážny dizajn ale moderný automatický stroj, čo osobne preferujem viac... veľmi sa páčia mojej mame, povedala, že mi ich kúpi keď skončím VŠ, ale asi by som to z morálnych dôvodov nemal prijať.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Toto by na 30 potešilo mňa :)
    Omega Seamaster Aqua Terra Master Co-Axial (vo verzii 38,5mm)


    Fuuha, tak to uz ano. Toto je krasny kusok. A rozumna velkost :) aj na moju chudu chlpatu ruku

  • JLC majú veľmi moderný storj, jednalo sa o Omega Speedmaster Moonwatch, nejde o trvácnosť, ale o to, že nemajú vertikálnu spojku ani column wheel, sekundová ručička nejde hacknúť, presnosť nie je na úrovni ostatných Omega a majú manuálny náťah, čo mňa osobne moc neláka. Je mi ale jasné, že je tomu tak kvoli zachovaniu autenticity, len moja osobná preferencia je iná. Napriek tomu sa mi ale ostatok hodiniek páči tak, že nad nimi vážne uvažujem.

    Teória o "ku*vitku" je mi známa, ale mechanické hodinky za mnoho tisíc € nie sú spotrebný tovar, je to jeden z posledných výrobkov stavaných na periodický servis a poločnosti so 150 ročonu históriou založenou na vyrábaní kvalitných hodiniek si nemôžu dovoliť úmyselne dávať do mechanických strojov zariadenia, ktoré by obmedzovali živostnosť, to by im neprešlo, takže som presvedčený, že vo všeobecnosti to o hodinkách neplatí.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Spartan,chapem ,toto je tema na rozhovor,pripadne ukazky z praxe.
    Trosku od veci.
    Jedna znama nemecka znacka patriaca do segmentu luxusnych vozidiel , bateriu v kluci nevymenis,kluc je zalepeny,po rozpileni kluca / zakaznik suhlasil,nemal ako otvorit auto a dostat sa z Bystrice do Bratislavy / zistis ze bateria je PRIVARENA o kontakty.Ci to este stale tak vyrabaju,neviem / skusenost stara asi 5 rokov /.To auto nestalo iba niekolko tisic Eur.

  • Auto ale je spotrebná vec, preto by som za neho narozdiel od hodiniek nedal viac peňazí, ako je nutné. Práve to, že mechanické hodinky sú jeden z najtrvácenších produktov ktoré sa dajú kúpiť, je určite jeden z dôvodov, prečo ich ľudia stále kupujú aj keď existujú praktickejšie alternatívy (v niektorých ohľadoch).

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Spartan,chapem ,toto je tema na rozhovor,pripadne ukazky z praxe.
    Trosku od veci.
    Jedna znama nemecka znacka patriaca do segmentu luxusnych vozidiel , bateriu v kluci nevymenis,kluc je zalepeny,po rozpileni kluca / zakaznik suhlasil,nemal ako otvorit auto a dostat sa z Bystrice do Bratislavy / zistis ze bateria je PRIVARENA o kontakty.Ci to este stale tak vyrabaju,neviem / skusenost stara asi 5 rokov /.To auto nestalo iba niekolko tisic Eur.

    tebou nespomenuta :) automobilka uz robi kluce s vymenitelnou bateriou v kluci...

  • ja mám v dlhodobom pláne moony a black bay burgundy ale čoskoro pribudnú SARB 035

  • Pozeral som som co som tu daval predtym: Aké hodinky by ste chceli mať ?

    Nie, ze by sa mi stale nepacili, ale zmena je zivot. Teraz su to tieto:

    Nomos Club Datum Timeless edition


    K tym sa asi nedostanem - uz su vypredane, ale su brutalne. Takze potom asi tieto standardne Clubky

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133