Seiko SKX007 - Znesú nešetrné zaobchádzanie?

  • Zdravím. Páčia sa mi hodinky Seiko SKX007, ale neviem, či dokážu zniesť hrubú prácu, kedže je to automat a nie quartz. Mám na mysli manuálnu prácu rukami ako sekanie dreva, dvíhanie bremien, bycikel, proste práce, kde budú nejaké otrasy a máchanie rukami. Znesú to, prípadne či sa nebudú moc rozľadovať? Ešte nikdy som nemal automaty, iba quartz a tie dostávali pekne do tela a prežili to v pohode. Musím sa priznať, že tento dizajn SKX007 je môj vysnený, ale žiaľ Seiko už asi s quartzom nadobro skončilo. Mám ešte vo výhliadke Seiko SNE107P2, ale iba ako poslednú možnosť. Máte s tým nejaké skúsenosti a oplatí sa mi ich kúpiť? Vďaka

  • Nejde ani tak o druh práce ako o intenzitu a frekvenciu. Bicyklovanie a dvíhanie bremien by nemal byť problém, rúbanie dreva už viac. Zotrvačnosť je sviňa, pri rúbaní dreva hodinky dole (ale aj napríklad pri kopaní krompáčom a pod.). Inak na bežné pracovné aktivity sú plne použiteľné, treba však rátať s kratšou životnosťou, vyšším opotrebením a nižšou presnosťou.