Príspevky od icmajlajf

  Predám automatické hodinky Seiko SKX007J1 na čiernom gumovom originál Seiko remeni, veľmi odolné a trvácne, 1 rok staré, vo vynikajúcom stave, vyčistené a 100% funkčné, kúpené z Anglicka, komplet balenie. Remeň je kustomizovaný - skrátený koniec (má stále pôvodných 10 dierok), má zbrúsený dezén zvnútra a zatavený/zahladený, viac pohodlnejší. Sklíčko/hardlex je bez škrabanca. Telo je bez rýh, len povrchové stopy z nosenia. Luneta kladie slušný odpor. Presnosť chodu je mínus 20s/deň vrátane noci, pri každodennom nosení 15h+ je to mínus 10s/deň, okolo 42 hodinová rezerva chodu. Parametre - 41mm priemer, 46mm dĺžka, skoro 14mm hrúbka, 22mm rozteč medzi nožičkami, okolo 100g váha vrátane remeňa. Cena - 150 euro/cca 4100 CZK. Posielam Slovenskou poštou, platba dohodou, poštovné na SR hradím ja, do CZ (5 euro) hradí kupujúci. Do CZ platba vopred bankovým prevodom (mBank). Kontakt: SZ alebo email: zatotacabolafasa@email.cz

  Čavte. Tak sa musím zase pochváliť. Za posledný mesiac moje SKX007 urobili okolo +36 sekúnd a všimol som si, že sa začali vracať nazad. Teraz robia asi -1 sekundy za deň a celková odchýlka k dnešnému dňu je okolo +31 sekúnd. Som zvedavý ako dlho to vydrží, či až do 0. :)

  Áno. Myslel som minútovú ručičku. Voláko som sa sekol.


  Keď majú viac kľudu tak tiež robia okolo 1-2 sekundy/deň, ale keď viac chodím pešo alebo niečo robím s rukami, tak už urobili aj 4-5 sekúnd deňne.

  No tak zo včera na dnes (od 22:00-22:00) sa moje Seiko SKX007J prekonali a urobili +1 sekundu/deň, pričom cez noc boli položené na deviatke. Nastavoval som ich v utorok tento týždeň o 23:00 a dokopy robia už +21 sekúnd. Vypadá, že sa pekne zabiehajú a dúfam, že ešte nekončia. Taká sekundička za týždeň, to by nebolo špatné... :mrgreen:

  A čo s hrubými Seiko SKX007 osičkami? Vôjdu do dier na Isofrane remeni? Niekde som čítal, že to ide ťažšie. Nemáte s tým niekto skúsenosti? Vďaka

  Zdravím. Všimol som si, že v mojich automatických Seiko SKX007, keď po nich zaklepem prstom alebo zahŕkam, tak akoby vo vnútri zaduní, niečo zahŕka. Duní takto pružina a rotor? Je to bežné aj pri drahších švajčiarskych automatoch? Človek má potom taký pocit, že musí s nimi trochu opatrnejšie, než som bol zvyknutý pri kvarcoch alebo digoškách. Dík

  No tak dnes som sa odhodlal k operácii a lunetu som vylupnul švajčiarskym nožíkom a trocha som viac vychýlil tie pliešky v tom kruhu pod lunetou a znova rovno nasadil a zatlačil lunetu pukom a čuduj sa svete teraz to už vypadá celkom v pohode a luneta ide aj ťažšie a lepšie cvaká a urobí 120 klikov. Som spokojný. Ešte raz dík za rady.


  Zdravím. Neviete niekto poradiť, či je Isofrane remeň vhodný aj na tenšie zápästia - okolo 16-17 cm? Z obrázkov to vypadá, že je prvá dierka dosť nízko? Ale keď to tak pohľadom porovnám s origo seiko gumou, tak asi je umiestnená približne v rovnakej pozícii... Dík


  Moje 2 dni staré Seiko SKX007J mi urobili za 1 deň pekných 8 sekúnd. To je myslím skvelé. Cez noc som ich mal položené klasicky na viečku. Aspoň že tak, keď ma sklamala luneta. Uvidím ako si povedú pri nejakej väčšej záťaži ako rúbanie dreva. Potom poreferujem.

  Keby sa ešte vyrábali, tak Seiko SBCM023 s termokompenzovaným kvarcom + perpetual calendar, ale museli by mať zafírové sklíčko namiesto hardlexu a samozrejme poriadne nasadenú a cvakajúcu lunetu. Ľutujem, že som ich v tej dobe nekúpil.  Potom by som chcel Arnoldove Seiko:  Rambove Chronosport UDT:  Potom nejaké Avengery s termokvarcom:  Ale kľudne by mi stačili aj termokompenzované Breitling Aerospace:  No je toho dosť. ::d Ale ja som skromný a fakt by som sa aj na 10 rokov uspokojil s nejakými Seiko SKX007 ale v obyčajnom kvarce + zafír + bezchybná luneta... :)

Letisko Sliač