Príspevky od aliquid

  Mladý chalan, s ktorým chodím na kurz, mal dnes na ruke Tissot PRS516. Ten jeho mal klasické rozloženie Valjoux 7750, ale keď som sa rozhľadel na medzisieti, našiel som nádhernú verziu s rozložením bi-compax a keramickou lunetu. Mňa doteraz Tissot za srdce nechytal a ani chronometre nemám veľmi rád, ale ten bi-compax je super (až na tie horizontálne pásy a farbičky na korunkách... a logo Tissot a celkovo priveľa textu, ;-) ale inak super). Máte s nimi skúsenosti?

  Tissot-PRS-516-Bi-Compax-Chronograph-Watch-aBlogtoWatch-11.jpg

  Ten Kraff tiež vyzerá rovnako ako môj Rothenschild, čo by mala byť taká lepšia čínska hračka. Na druhej strane, Rothenschild mi nonstop beží už pol roka a zatial žiadny problém. Je tichý a roztočí všetko bez problémov.

  Najbližšie kúpim na skúšku Barrington. Keď bude, podám správu.

  Podobne ako ten Raymond Weil, Hamilton Intra-Matic 68 by mali splniť všetky požiadavky a verím, že sa dajú zohnať za 1500. Na druhej strane, tiež si myslím, že v tej zbierke z praktického hľadiska chýba niečo ako tie Seiko, ktoré odporúčajú chalani.

  Minule som sa presne na ceny a intervaly servisu pýtal viacerých autorizovaných predajcov. Najpresnejšie sa vyjadril chlap z Omegy. Veľký servis sa odporúča každých 5 až 7 rokov a väčšina ľudí to necháva na ten neskorší termín. Dokonca už servisoval aj málo používaný Speedmaster Professional po 15 rokoch a všetko fungovalo super, ale to chlapík považoval za extrém. Druhá vec bola cena. O tomto nikto nechce hovoriť, ale on pýta za servis SMP 700 eur.

  Hannes, asi vieš, aké to je, keď raz začneš. Pred rokom som zháňal dar a pod ruku prišli hodinky. Odvtedy som zabil všetok voľný čas štúdiom histórie, trhu, mechanizmov hlavne švajčiarskych značiek. Popri tom som nešiel niekoľko hodiniek, ktoré sa mi páčia a vzájomne sa dobre dopĺňajú. Ako si sa k tejto téme dostal ty? A čo ostatní?

  Vďaka, o tom chrono24 viem a sledujem. Oficiálni predajcovia to ale predávajú od 130 eur nahor za nato remienok z nylonu. To sa mi vidí bláznivé. Ceny hodiniek nech sú v tisíckach, ak vidím kvalitu a dizajn. Ale za outsourcovaný nato strap s výrobnou cenou 10 eur aj s vyrezaním loga 130 eur je priveľa.

  Ahojte, kto vie poradiť, kde by som mohol (lacno) kúpiť originál kožený NATO remienok alebo kovový ťah na Maurice Lacroix Pontos S Diver? V mojom okolí sa predajcovia stránia tejto značky a takmer nikto ju už neponúka, nie to ešte remienky za dobrú cenu.

  Super, to sú prvé od zmeny typografie loga, ktoré sa mi páčia. Ako veľký nadšenec tejto značky si určite počkám na najbližší výpredaj a zľavu aspoň 30 %, aby som vymenil svoje C8 Mk II Vintage za tieto nové.

  Ahojte,

  vždy som počúval zásadu, že v tejto cenovej si ako slušné každodenné hodinky treba vyberať Orient. Autor vlákna sa o nich odmlčal po prvej strane. Skús sa na ne pozrieť ešte raz.


  Okrem toho pilot sa možno hodí ku športovej košeli, ale moja skúsenosť je taká, že ma to po pár dňoch začalo hnevať (proste sa to nehodí) a pilotky s košeľou už do roboty nenosím. Okrem toho som si všimol, že na bežné nosenie s košeľou si radšej vyberám biele alebo strieborné ciferníky, tmavé skôr na voľný čas. Neviem, či to je aj názor ostatných členov a vlastne by ma celkom zaujímalo, aké preferencie majú ostatní.

  Tak som si ich doprial. Možno preto, že sú najnovšie, ich nosím skoro každý deň. Kvalita spracovania by bola hodná aj dvojnásobnej ceny. Preto sa mi páčia hodinky tejto značky, hodnota za peniaze je istá. Skoda toho loga a neexistujúcej histórie.

  Ahojte,


  skúšal som naťahovače. Kúpil som tri, ale toľko mi ich netreba a jeden môžem predať, ak by niekto chcel.


  Designhütte Piccolo s adaptérom, nepoužitý a original zabalený, kapacita 1 hodinky, čierny. Cena nového asi 130 eur, predám ho za 100 eur.
  http://www.designhuette.com/en…-Winder-Piccolo::872.html
  http://www.designhuette.com/en…-Winder-Piccolo::873.html


  Luxtime Qube na baterky, používaný asi mesiac, ovládaný pomocou appky v počítači, kapacita 1 hodinky, čierny. Krásny čistý dizajn, cena vraj 1000 eur, ja som v akcii zaplatil 300. Teraz 180 eur.
  https://www.luxtime.de/de/luxtime-qube/qube-night/


  Rothenschild Cape Town s káblom na 220V, používaný asi mesiac, biele lakované drevo a sklo, kapacita 2 hodiniek. Veľmi rozumné ovládanie cez vstavaný displej, LED osvetlenie. Síce čínsky, ale super tichý a vynikajúca kvalita spracovania. Cena nového 270 eur (aktuálne niekde 200), teraz 180 eur.
  https://www.timeup.cz/rothensc…n-rs-2135-whi-251232.html

  Tieto som teda nakoniec kúpil. Keďže nemám noč podobné, pôsobia veľmi decentne a s veľkosťou 41mm aj nevtieravo, hodia sa aj do práce.

  Spomedzi tvojich troch značiek by som si ja vybral Seiko, ale to je asi osobná preferencia. Nejaký Titanium Chronograph by sa do rozpočtu určite vošiel. Pozeral si sa na Hamilton? Majú viaceré športové (pilotské) modely, ktoré ťa možno oslovia.

  Neviem prečo, ale mne sa veľmi páči, čo robí Christopher Ward. Zapozeral som sa aj do týchto a zdali sa mi trošku nenápadné. Potom som zistil, že existuje edícia so žltými prvkami, ktorá tým hodinkám dodáva šťavu. Človek aj prehliadne to otrasné logo Chr.Ward.

  Ahojte, akú mate skúsenosť so značkou EPOS? ?( Uvažujem o viacerých modeloch od základných potápačských, konkrétne EPOS Sportive 3413, až po niektoré ich chronometre a moonphase verzie. Podľa toho, čo som videl, používajú strojčeky ETA, Sellita vo vyhotovení top a niektoré zaujímavé značky ako Dubois Deprez alebo Peseux. Aká je kvalita tých potápačských v porovnaní s podobnou cenovkou od Certina, Rado, Oris?

  Pripomína mi to moju diagnózu. Tiež som najskôr začínal s quartzom (veď pokrok nezastavíš, mechanické sú nepresné a iba robia problémy) a chcel som Longines. Nakoniec z toho boli Citizen, Seiko a Slow Watches. Pred pár mesiacmi som kupoval automaty ako dar a povedal som si, že si aj ja jedny vyskúšam, limit 1000 eur. Následne pribudli ďalšie a minulý týzdeň ešte jedny (aby som aj na nohy mal čo pripnúť?! 8) ). Včera som objednal môj štvrtý automat, tentokrát Chronoswiss Timemaster, lebo cena bola dobrá, ale svedomie ma hryzie, tak to možno zruším.

Letisko Sliač