Príspevky od Spartan

  Zdravím.
  Toto fórum sledujem už dlhšiu dobu, teraz som sa rozhodol, že by som si chcel kúpiť nové automatické hodinky na bežné nosenie, keďže nosím štandardne rifle a tričko, najviac sa mi k tomu hodia nejake tie "potápky", teda zameral som sa hlavne na ne, zaujímali by ma aj nejaké vaše názory.


  Čo by to teda malo byť:
  Velkosť 42-45mm
  automatické
  s dátumom
  swiss made
  cena do nejakých 1 000+/- nemusia nutne stáť čo najbližšie k 1 000€.


  Pôvodne som už bol skoro rozhodnutý pre 2013 Longines Hydro conquest, ale odrádza ma, že sú trochu malé (som zvyknutý na 45mm), ciferník nie je úplne zlý, aj keď nie som úplne priaznivec kompletného číslovania arabskými číslicami a ani to písmo sa mi nie úplne páči, ručičky mi tiež prídu trochu divné, dobrnosť je potom ešte, že majú nepárnu šírku remienku a teda aftermarket remienky by sa znáňali ťažšie, ale zase majú ETA 2892/A2, spracovanie bude u Longines predpokladám vynikajúce a je to aj relatívne prestížna značka.


  Momentálne som ale najviac najklonený Steinhartom Ocean Two Premium s kovovým ťahom. Dizajnovo sa mi páčia viac, ciferník je originálny, sekundová ručička sa mi páči, vzorovanie a spracovanie a na boku lunety a na korunke sa mi velmi páči, majú priehladnú zadnú stranu a čo ma na nich láka najvaic je ten Soprod A10-2, čo je teda konkurencia 2892 a podla toho čo som sa dočítal a zistil je to vraj dokonca lepšie spracovaný movenet ako 2892 a tiež vynakjúco vyzerá, škoda zlatého rotoru. Ešte jedna vec, je že sú aj o nejakých 350€ lacnejšie, aj keď Steinhart nie je úplne naprestížnejšia značka, mne sú velmi sympatickí.


  Čo by ste teda povedali, zobrať jedny z nich, alebo niečo iné?
  Voperd ďakuejm za názory.