CX Swiss Military Watch 20000 FEET

  • Svetový rekord pre automatické potápačské hodinky
    Strojček: Chronometer - certifikovaný chronograf ETA kal. 7750 Valjoux COSC
    25 kamienkov
    28 800 oscilácií/h
    Rezerva chodu 48h
    Regulačný systém Etachron, Glucydur
    Funkcie: Hodiny; minúty; malá sekundovka na pozícii 9h, chronograf na pozícii 12h, 12 h odpočet na pozícii 6h
    Zobrazenie dátumu
    Púzdro/remienok: Masívne titanové púzdro a remienok, priemer púzdra 46.0mm, hrúbka 28.5mm a váha iba 265g
    Vodotesnosť až neuveriteľných 7500m (25000 stôp, 6000m a 25% bezpečnostná hranica ISO Norm
    6425)
    Chránená korunka, koncipovaná pre potápačov s rukavicami
    Šróbovaná korunka a tlačítka, tlačítka s bezpečnostným označením (červená, keď sú rozšróbované)
    Zafírové sklíčko s hrúbkou 10mm
    Otočná luneta
    Superluminova TM indexy
    Masívny titanový remienok
    Prídavný kaučukový remienok
    Šróbovák
    Šróbované dno s číslom hodiniek limitovanej edície
    Hélium ventil
    Antimagnetické podľa ISO 764
    Ciferník: Superluminova TM indexy
    Ručičky: Predimenzované ručičky zobrazujúce minúty, ideálne pre potápačov
    Superluminova TM
    Všetky ukazovatele chronografu v červenej farbe, pre lepšie rozlíšenie

  • Bola vyrobená špeciálna tlaková nádrž, ktorá vytvára tlak až 800 bar, čo zodpovedá 8000m.
    Nebolo to však jednoduché, lebo existujú len 2 výrobcovia manometrov na objednávku na svete.
    Testovania: Dubois in La Chaux-de-Fonds, Švajčiarsko; Oceanografický inštitút univerzity Southampton, Anglicko; ISO Norm 6425; inštitút IFREMER.

  • "kupec" wrote:

    Jedny sú na chronomagu za 59000,-Kč.
    http://forum.chronomag.cz/index.php?/top…__1#entry866908

    Mm, 12000 feet bol ich 1. rekord, 20000 feet sú také super vylepšenie, ale mne sa zdá, že 12000 feet sú 48mm nie 49mm či? Možno sa mýlim, ale neviem. :merci:
    A kúpili ste si ich niekto? Či už ako do zbierky alebo na potápanie... :mrgreen:
    Ja som si ich skúšal raz dávno vo Viedni, iba tak, lebo som chcel vedieť aké sú, ale nechcel som ich.
    Nepotápam sa a ani do zbierky som ich nechcel.

    Edited once, last by misoo (April 23, 2014 at 2:27 PM).

  • "esqueleto" wrote:

    Chcel by som vedieť ako takú vodotesnosť meraju... Na to, že je to titán mi prídu byť aj dosť ťažké.

    Ale ovela lepšie než ich predchodca a o 100g lahšie. :frime: