Roger Dubuis Excalibur Quatuor Silicium

  • Tak toto je ina káva :super: 8|

    Roger Dubuis Excalibur Quatuor Silicium v sebe spárovali kvarteto zotrvačiek uložených voči sebe pod 90-stupňovým uhlom, pričom k frekvencii 4Hz (28800 v/h) pridáva každý z nich 16 kmitov navyše. Rozdelenie gravitačných síl na štvoricu odlišne uložených oscilátorov neguje ich vplyv, čo má za následok konzistentnejší chod ručne naťahovaného mechanizmu.

    Revolučný kaliber RD101 vsadil Roger Dubuis do masívneho a patrične ťažkého 48 milimetrového zlatého púzdra. Exkluzivitu modelu Excalibur Quatuor Silicium výrobca podčiarkol ôsmimi limitovanými kusmi, Ženevskou pečaťou a takisto cenovkou s cifrou 380 tisíc švajčiarskych frankov (306 tisíc €). Ak sa vám aj napriek tomu máli, Roger Dubuis má pre vás tri kusy, ktorých telo vymenilo zlato za high-tech silikón. Svetové prvenstvo síce citeľne odľahčí hodinky, no podobný osud doľahne tiež na vaše bankové konto. Silikónový model zhltne rovných milión frankov.

    Zdroj: Roger Dubuis

  • A predstav si, tieto ma vôbec nelákajú, ani sa mi nepáčia.
    Jedno či som si skúšal Rolex za 300 000€ alebo Hublot za 900 000€, ani jedny mi neboli dobré.
    A už tak dlho teraz hladám nové hodinky... :(