Potápky VOSTOK AMFIBIA

  • Ja som práve jedny Amfibie odložil ad acta. Liezlo mi na nervy, že nemajú ručný náťah a po cca 30 hod. jazdy vždy zastali. Tak to radšej staré kvarcky od Casia....:mrgreen:

  • Amfibie nemam... mam Komandirske z rucnym natahom a ponoreckou na ciferniku. Tie su vaic menej hracka za 25 EUR ale moje druhe Komandirske su auto aj s rucnym natahom a tie nosim viac ako moje Breitling. Jedina vec co ma na nich stve je luneta ale inak maju svoje caro... to je ale vec vkusu.

  • ja som mal dvoje Amfibky. jedny som predal tu kolegovi na fore, druhe este mam. kupoval som v Meranome a na ebayi. pristuúoval som k nim s despektom, ale mylil som sa. kto by mal zaujem o model 420600, nech sa prihlasi ;)

    kovovy naramok som vyhodil, bola to plecharina. byvaju nahodene na gume a na NATO strape. hodinky su v pohode, v podstate neznicitelne. kolega na vedlajsom fore pisal, ze mu ich niekto prehodil cez plot a idu do pohody ;)

  • ahojte,ako to funguje pri nakupe z meranom.com? ceny su v rubloch alebo dolaroch,vyberiem si napriklad hodinky za 39 dolarov,dam do kosika,zvolim platbu kartou, a zaplatim ? automaticky mi to stiahne sumu v eurach? doprava by mala byt zadarmo do 14tich dni.. pytam sa preto lebo tam niesu ceny v eurach a este som z tej stranky nekupoval nic..

  • ahojte,ako to funguje pri nakupe z meranom.com? ceny su v rubloch alebo dolaroch,vyberiem si napriklad hodinky za 39 dolarov,dam do kosika,zvolim platbu kartou, a zaplatim ? automaticky mi to stiahne sumu v eurach? doprava by mala byt zadarmo do 14tich dni.. pytam sa preto lebo tam niesu ceny v eurach a este som z tej stranky nekupoval nic..

    Keď kupuješ dačo od predajcu, ktorý udáva ceny v inej mene ako je € , napr. USD, jeny, CAD a pod. je výhodné platiť kartou. Funguje to tak, že napr. cena je 35 USD. Urobíš objednávku a klikneš na platbu kartou. Normálne zadáš kartové údaje a do okienka "cena" či "Suma" a pod. zadáš cenu, uvedenú v danej mene. Teda v tomto prípade v USD a teda číslo 35. Platba prebehne a z účtu ti odíde suma v EURO teda cca 32,40. A je to.

  • uf. Toto je jedna veľká hodinárska neznáma pre mňa :D Celý Vostok, ale konkrétne tie Amfibie, ktoré aj všetci youtuberi tak veľmi odporúčajú. Čo je na nich také príťažlivé ? Chápem, že sú lacné, ale pokiaľ ide o kvalitu veľa ľudí (doknca aj fanúšikovia) hovoria, že nič moc. Tak mi to niekto skúste prosím vysvetliť

  • @Kubo007, myslím, že je to taká kultová záležitosť. Kedysi, po prevrate, bolo na našich, ale aj zahraničných trhoviskách pomerne veľa predajcov, ktorí predávali originály a aj imitácie výstroja sovietskej armády. No a medzi týmito čačkami boli aj hodinky. Niekde to je ešte stále na nejakom trhu vidieť. Okrem toho, závod v Čistopole neprestal Vostoky vyrábať, akurát kopec sovietskych modelov doplnil o nejaké novšie. Kvalita. Spracovanie sovietskych modelov je hrozné. Na telo sa používa pochrómovaná a aj nepochrómovaná mosadz, ciferníky sú s motívmi jednotlivých druhov vojsk sovietskej armii, čo osobne mňa dosť iritovalo. Luminiscencia je hrozná, obojstranne hladko(teda bez cvakania) idúca luneta, ktorá sa nasadzuje priamo na skielko, je šunt a strojček 26-14B, ktorý nemá ani hacking a ani ručné naťahovanie, je s výdržou max. 31 hod. bez natiahnutia , hrozný. Denne to vie pokojne nadbehnúť aj poldruha minúty, no aj rovnaký čas meškať. Presnosť sa dá nastaviť krajne obtiažne a ak sa nájde taký strojček, čo ide + - štvrť minúty, dá sa to považovať za zázrak.Má to vraj 200m tlakovanie, ale o tom dosť pochybujem, ja som to , pravdaže, neskúšal.:) No a to je asi všetko, čo konkrétne ja mám ešte k tomuto tématu povedať.:]

  • uf. Toto je jedna veľká hodinárska neznáma pre mňa :D Celý Vostok, ale konkrétne tie Amfibie, ktoré aj všetci youtuberi tak veľmi odporúčajú. Čo je na nich také príťažlivé ? Chápem, že sú lacné, ale pokiaľ ide o kvalitu veľa ľudí (doknca aj fanúšikovia) hovoria, že nič moc. Tak mi to niekto skúste prosím vysvetliť

    niekto tu o nich písal a vysvetľoval, čo je na nich výnimočné a inak niečo tu:

    https://xcen3.com/watch/vostok/vostok-amphibia-analyza.pdf

    a ráno na FB to v kocke napísal jeden pacient takto:

    "- dýnko k plochému těsnění přitlačuje příruba a nedochází tak k jeho poškození rotací při dotažení - geniální

    - osa korunky má plovoucí volné uložení a nedochází tak k přenosu rázů

    - akrylátové sklíčko se ze vzrůstajícím tlakem řízeně deformuje a zvyšuje tím svojí těsnost (200m je deklarovaná hodnota, testováno však na mnohem větší tlak)

    - je to skládačka - vše k dostání a lze vytvořit stovky kombinací "

    A stitch in time :D

  • Hej tomuto rozumiem. Len teda nedržal som ich nikdy naživo pokiaľ si pamätám. Videl som Vostok Europe ale to ma moc neoslovilo, príde mi to skôr "fashion oriented" ale to neznamená, že to nie sú kvalitné hodinky. Toto je ale iná značka ak tomu dobre rozumiem, nie ?

    Ja nepochybujem o tom, že technicky majú isté veci vychytané zaujímavým spôsobom. O tom som veľa čítal aj počul. Čomu asi nerozumiem je ten dizajn, ale napadlo mi, že by som ich skúsil raz, veď sú v cene decentného remeňa na hodinky. Teraz kupovať neplánujem nič, ale rád by som túto záhadu pochopil :D Momentálne sa prikáľam k Hannesovi. Na čo ale nemôžem nič povedať je cena :D Aj keď ! možno aj cena je vysoká, viete niekto koľko takéto amfibie vydržia dobre fungovať ?

  • Kubo007 prikláňať - neprikláňať :mrgreen: rob čo chceš 8o ja som ich nikdy nemal, ani nedržal v ruke, tak ti nemôžem nič povedať . Keď ich kúpim, tak ti poviem, ale ja nie som smerodatná vzorka, pretože som veľmi nenáročný spotrebiteľ :saint: Čo som pozeral na stránke MERANOM, tak všade - pri amphibia SE, klasik, scuba, turbina .....,. uvádzajú kalibre VOSTOK 2415,01 alebo 2416 alebo 2426 alebo 2435.29 automaty s ručným náťahom . Tu ich určite niekto má TU tak sem s názorom chlapci

    :contrac:

    A stitch in time :D

  • No dobre do paže :D tak som to skúsil. Dlho som hľadal také, čo by sa mi páčili ale našiel som. Tak som an ne zvedavý. Nechcem nadávať na niečo čo som nikdy nemal. Isté čaro asi majú, za skúšku nič nedám

  • No dobre do paže :D tak som to skúsil. Dlho som hľadal také, čo by sa mi páčili ale našiel som. Tak som an ne zvedavý. Nechcem nadávať na niečo čo som nikdy nemal. Isté čaro asi majú, za skúšku nič nedám

    a čo to bude?

    A stitch in time :D