ZAKLADNE INFO PRED KUPOU HODINIEK

  • Ahoj/Vitaj novacik,
    ak potrebujes kupit hodinky a nevyznas sa, precitaj si prosim pozorne tychto par riadkov. Verime, ze ti pomozu v kratkosti sa zorientovat v zakladnych informaciach o hodinkach a dostanes par tipov na ake znacky sa zamerat atd...

    Dolezite informacie o hodinkach, pojmy a teoria pre zaciatocnikov tu : http://www.hodinkomania.sk/viewforum.php?f=5

    No a ake hodinky ODPORUCAME ? V prvom rade zalezi na vkuse kazdeho a prilezitosti (obleceni) pri akej sa budu hodinky nosit. No a v neposlednom rade od ceny. Tu najdes strucny prehlad o hodinkovych znackach, ktore su v pohode a odporucili by sme ich kupit :
    samozrejme, v ramci kazdej znacky su modely roznych cenovych urovni, pre ucely naseho prehladu su myslene najlacnejsie modely danej znacky

    do 50€ - vezmi radsej priatelku na dobru veceru ;) ale daju sa najst aj zakladne modely Casio, Swatch,

    50-100€ - Casio, Orient, Seiko(5), Timex,

    100-200€ - Citizen, Festina, Hanowa, Jacques Lemans, Junkers, Poljot, Seiko, Swiss Military, Vostok, Vostok Europe, Zeppelin,

    200-300€ - Candino, Mondaine, Seiko,

    300-500€ - Archimede, Atlantic, Certina, CWC, Christopher Ward, Laco, Lumi-Nox, Seiko, Steinhart, Traser, Tissot, Victorinox, Wenger, Yema,

    500-1000€ - Aerowatch, Alpina, Davosa, Epos, Eterna, Frederique Constant, Glycine, Hamilton, Junghans, Louis Erard, Lum-Tec, Mido, Rado, Squale, Stowa, Tutima, Wempe, Zodiac,

    1000-2000€ - Baume & Mercier, Ball, Cuervo Y Sobrinos, Damasko, Doxa, Fortis, Hanhart, Longines, Maurice Lacroix, Meistersinger, Mühle Glashütte, Nomos, Oris, Prim manufacture (Elton), Sinn, TAG Heuer,

    nad 2000€ - Arnold & Son, Bell&Ross, Blancpain, Breitling, Bremont, Corum, Graham, Grand Seiko, Chronoswiss, IWC, Jaeger-LeCoultre, Montblanc, Omega, Panerai, Péquignet, Rolex, Tudor, Ulysse Nardin, Zenith,

    Haute Horlogerie - Audemars Piguet, Breguet, De Bethune, Dornblüth&Sohn, Chopard, F. P. Journe, Girard-Perregaux, Glashütte Original, Hublot, Jaquet Droz, Lange&Söhne, Parmigiani, Patek Philippe, Piaget, Richard Mille, Roger Dubuis, Uhrwerk, Vacheron Constantin, Voutilainen,
    ak by niekto objavil tieto hodinky za menej ako XY tis €, tak nebrat, su to rozhodne fejky ;)


    Naopak znacky, ktore rozhodne NEODPORUCAME kupovat su rozne modne znacky ako napr. Diesel, Guess, Emporio Armani, Esprit, Yves Camani, Michael Kors, Gant, Q&Q, Struhling, atd... Prevazna vacsina tychto znaciek su vyrabane v Cine a ich kvalita zvacsa nezodpoveda cene.

    Tu je zoznam (tzv. Blacklist) znaciek, ktore neodporucame kupit v ziadnom pripade :] : http://www.trustedwatch.com/community/blacklist , alebo : http://www.uhrmacher-balster.de/welche-uhrenma…-repariert.html , alebo : http://forum.chronomag.cz/index.php?/top…mi-se-objevuji/

  • Ja by som tam asi nepridával nič, Mišo to urobil super a značky by sa tam dali pridávať donekonečna. Myslím, že je dobre, keď sú tam hodinky, s ktorými nový kupujúci príde bežne do styku, prípadne sa často objavujú na tomto fóre. Ball je napríklad podľa mňa značka, ktorú by už musel cielene hľadať a „začiatočník“ sa s ňou nestretne.

    Epos Passion 3409,Seiko SNZH53K1, Tissot Visodate, Certina DS Podium Shape chronograph, Omega vintage kúsok cca z r. 1940, Prim

  • "Matej" wrote:

    Ja by som tam asi nepridával nič, Mišo to urobil super a značky by sa tam dali pridávať donekonečna. Myslím, že je dobre, keď sú tam hodinky, s ktorými nový kupujúci príde bežne do styku, prípadne sa často objavujú na tomto fóre. Ball je napríklad podľa mňa značka, ktorú by už musel cielene hľadať a „začiatočník“ sa s ňou nestretne.

    Táto odpoveť celkom pobavila :merci: Väčšina vyššie uvedených hodiniek sú značky s ktorými človek nepríde len tak do styku a musí ich vyhladávať. Som na viacerých fórach a opakuje sa tam stále dookola 10 značiek +- ... A k značke ball táto značka je pomerne dosť obľúbena a známa. Neviem čo síce považuješ za "začiatočníka", ale v mojom ponímaní je to človek čo si kúpi obyčajne baterkače za 100eur lebo sú pekné a myslí si, že dosiahol vrchol sveta. Diskusné fóra sú práve o tom aby si človek rozšíril obzor, vzdelával sa a hladal niečo iné, vysnívané, kvalitné a nie skysol pri tradičných značkach typu - tissot, rolex seiko.. Trošku som to musel zovšeobecniť.. Trošku ma to pohoršilo sa ospravedlnujem. Ja osobne mam Ball moc rád a obhájiť ich česť som považoval za svoju povinnosť :ange: To, že sú tažšie zohnatelné u nás a v okolí je už vec iná... Ale na fórach ich vidno často. Každopádne Mišo spravil moc dobrý summar značiek s rozdeleným podľa cenovej kategorie a patrí mu veľka vďaka za úsilie a nápad. Tot vsio.

  • V pár magazínoch som o nich čítal, viem že sídlia v Le Chaux de Fonds, založené 1911. Používajú najmä quartz, ale v cenách aj nad 4.000CHF. Tak neviem...