Čo nového v Hodinkove

  • Nech hovorí kto chce čo chce .. ale sú to parádne hodinky :) a gratulujem :thumbup:

  • To foto je super. Vyzeraju dobre.

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • Si to tu trochu po 4 rokoch oživím a čím iným ako fotkami aktuálneho stavu, za ten čas sa niečo aj pomenilo, ale začnem tým čo je doma stále a čoho sa akosi neviem vzdať.


  • Ako bonus som si v tomto čase rozbehal svoj staručký nefunkčný winder na ďalších 8 kusov hodiniek a začal ho plniť lacnejšími kúskami, len tak pre zábavu.

  • Pekná zbierka.Ja tie Rolex akosi nemusím...Mám Invikty Pepsi alá Rolex ale dal som ich synovi.Celkom mi vadí tá Mercedesovská malá ručička.Tudor a Damasko sú super.Tie Addiesdive Tuniský mám. Kúpil som ich aby som si vyskúšal lacnejšiu alternatívu k Seiko.Chcel som vyskúšať či mi naozaj tak vadia tie šípovité ručičky v tvare kópií tatárskych nájazdníkov,ale zistil som, že to nie je také zlé... ^^

    No a zistil som, že korunka na štvrtej hodine je pre mňa tá najlepšia voľba...

    Biatecu som žiaľ neprišiel na chuť.Asi si počkám na novšie modely,dúfam viac "Slovenskejšie"....

  • Myslíš čo, s kúskom oštiepku na ciferníku :?: 🤪🤣

    To zrovna nie,ani tú valašku by tam nebolo treba,ale.... Čo tak aspoň názov hodiniek typický pre Slovenský región?Alebo mi niečo ušlo a boli na Slovensku či nebodaj ešte sú korzári?A cena typicky slovenská už vôbec nie je.O kalibri ani nehovoriac.Chápem právo každého zvoliť si názov akýkoľvek, pokiaľ teda nie je chránený ochr.známkou,ale nazývať slovenským niečo čo je v podstate vyrobené inde a na Slovensku iba zmontované za prinajmenšom zavádzajúce.

    V Rusku je veľa značiek produkjúcich hodinky,ale skutočne vyrobených tam len veľmi málo.Asi len Raketa a Amphibia.Preto sú na ruskom hodinkovom fóre často kritizované,dokonca zosmiešňované a v podstate málo obľúbené medzi spotrebiteľmi.

    Škoda, že nešiel výrobca inou cestou.Aspoň takou tou našou slovenskou,akou idú aj iné mnohé zahraničné mikrobrendy.Teda objednať lacné kalibry,vyrábať všetko na Slovensku a pod typickým slovenským názvom.Tých je habadej a tak urobiť radosť širokej verejnosti.

    Toť môj názor a teraz čakám na banán 🍌😁

  • Neviem ci je na mieste porovnavat sa z Ruskom, skor je to uplne mimo misu. Biatec je nazov vysostne slovensky, pouzity strojcek vyssej kvality, design vratane spracovania na urovni o dost drahsich hodiniek, cena trochu vyssia, ale pri hodnte za peniaze stale primerana...prave pre to ze je na Slovensku kopa lacneho suntu, na co by tu bola dalsia znacka, ktora by sice bola pre siroke masy, ale bez identity, s no name strojcekom, puzdrom, jednoducho dalsi shit? Nerozumiem...bez ohladu na to ci sa ti tie hodinky pacia, Biatec je odvazny pocin na vysokej technickej urovni, ktory rozhodne hanbu neurobi

  • Neviem o akom porovnávaní s Ruskom hovoríš? Ja nič neporovnávam, ani sa to vzhľadom na rozdielnu situáciu nedá Prakticky je Rusko v hodinarskom priemysle ďaleko pred slovenskom, kde žiaden priemysel a už vôbec hodinarsky nie je. Nehovoriac o tradícií v tomto odvetví.Ale ak som sa ťa očividne dotkol, tak ma to mrzí. Neviem však v akom svete ty žiješ ale koľko priemerných Slovákov si tieto podľa teba slovenské hodinky kúpi by som chcel vedieť...