Čo nového v Hodinkove

  • Neviem o akom porovnávaní s Ruskom hovoríš? Ja nič neporovnávam, ani sa to vzhľadom na rozdielnu situáciu

    Nedotklo sa ma to, debatujeme, kazdy ma pravo na svoj nazor a to ze tomu tvojmu nerozumiem absolutne neznamena, ze ta zan odsudzujem :), nie je dovod... a k tym percentam, ked budem pesimista, tak podla mna 70% z tych, co sa im tie hodinky pacia, a chcu vlastnit kvalitne hodinky Made in Slovakia, aj ked len jedny za zivot, si na ne dokazu nasetrit...

  • To zrovna nie,ani tú valašku by tam nebolo treba,ale.... Čo tak aspoň názov hodiniek typický pre Slovenský región?Alebo mi niečo ušlo a boli na Slovensku či nebodaj ešte sú korzári?A cena typicky slovenská už vôbec nie je.O kalibri ani nehovoriac.Chápem právo každého zvoliť si názov akýkoľvek, pokiaľ teda nie je chránený ochr.známkou,ale nazývať slovenským niečo čo je v podstate vyrobené inde a na Slovensku iba zmontované za prinajmenšom zavádzajúce.

    V Rusku je veľa značiek produkjúcich hodinky,ale skutočne vyrobených tam len veľmi málo.Asi len Raketa a Amphibia.Preto sú na ruskom hodinkovom fóre často kritizované,dokonca zosmiešňované a v podstate málo obľúbené medzi spotrebiteľmi.

    Škoda, že nešiel výrobca inou cestou.Aspoň takou tou našou slovenskou,akou idú aj iné mnohé zahraničné mikrobrendy.Teda objednať lacné kalibry,vyrábať všetko na Slovensku a pod typickým slovenským názvom.Tých je habadej a tak urobiť radosť širokej verejnosti.

    Toť môj názor a teraz čakám na banán 🍌😁

    Čo sa týka názvu značky tak ten je výsostne slovenský a skvelo zvolený aby znel dobre aj pre cudzinca. Názvy jednotlivých hodiniek treba vnímať v kontexte ich určenia. Corsair samozrejme nemá nič spoločné s pirátmi, ale je to pocta jednému z najlepších stíhacích lietadiel svojej doby F4U Corsair. Názov je opäť dobre zvolený, je jasne zrozumiteľný každému koho aspoň trochu zaujímajú lietadlá a to nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Čo iného by sa nakoniec malo spájať s leteckými hodinkami ako lietadlo. Treba prestať myslieť v malom, svet je veľký.

    Keď už spomínaš tie microbrandy tak väčšina používa strojčeky ako Seiko NH35 či Miyota 9015 a podobne., čo tiež nie sú zrovna inhouse kalibre z krajiny pôvodu týchto microbrandov. Aj názvy ich modelov sú zväčša anglické, je to logické, chcú predávať všade, nie iba na domácom trhu a zväčša sú s niečím spájané kvôli príbehu, pretože aj príbeh predáva.

    Vostoky sú oproti Biatecu ako chudobný príbuzný v každom jednom ohľade a tu si skutočne zaslúžia každé jedno euro navyše. Vlastnil som desiatky hodiniek rôznych značiek vrátane rôznych microbrandov a spracovanie každého z nich mohlo Biatecu závidieť. Tie hodinky si v ničom nezadajú s renomovanými značkami. K tomu zaujímavý swiss kaliber namiesto Seika, alebo Miyoty, podľa mňa nie je o čom a určite si v budúcnosti ešte nejaký model od Biatecu zaobstarám.

    Z môjho pohľadu lepšie jedny kvalitné hodinky za viac peňazí s pekným príbehom, ktoré raz dostanú moje deti a môžu pri nich spomínať na svojho tatka ;)



  • Nemal som v úmysle niekoho sa tu dotknúť a už vôbec niekoho uraziť.Vyslovil som len svoj názor.Samozrejme nevycucal som si ho z prsta.Stále si myslím, že by bolo oveľa lepšie,keby bol na hodinkách nápis Swiss Made.Bolo by to pravdivé a čestné.Podľa samotného výrobcu si to môžu dovoliť.Myslím, že ani Kia na montované autá v Žiline nepíše Made in Slovakia.Wolksvagen v Bratislave asi tak isto.Ani na mojom Mercedese "poskladanom"v Maďarsku nie je Made in Hungaria....

    Hodinky sú to určite kvalitné.Pekné: (Model Corsair)za mňa nie.Pilotky áno. Za tie peniaze:asi nie.Je určite v tejto cenovej kategórii lepšia alternatíva.

    Dúfam, že som zvolil správne slová a nikoho sa nijak nedotkol.Howg!✌️😋

  • Dobře s napsal :thumbup:

    Sbírka parádní, já poslal všechno do světa a zbytky mám někde v krabici. A jsem taky sakra spokojenej.

    Úprimne, aj takúto ideu som už riešil a namiesto toho som nakoniec odložil do šuplíka smarty a začal som plniť druhý winder hodinkami na zábavu 🥴 Problém je, že k časti už mám akési emočné puto a zrejme ostanú až do konca.

  • Pro mne smarty taky ještě nevyrobili, to jejich nabíjení, aktualizace, chyby v softu a td mi nic neříká. Snad se ještě dočkám.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Dnes mi spravila veľkú radosť poštárka. Z ďalekej Samary dorazili pre moje Vostoky nové ručičky. Nevydržal som samozrejme ani sekundu a pustil sa do diela.