• Čaute chalani,
    momentálne riešim dilemu aké hodinky si kúpiť a preto surfujem po nete a zháňam rôzne info, rady a takýmto spôsobom som sa dopracovala až sem. Pokým som si neprečítala príspevky na tomto fóre, tak som bola rozhodnutá, že si kúpim hodinky s quartzovým strojčekom, pravdepodobne nejaké Tissoty z kolekcie 2012 niečo do 500 € (Tissot six T, jedny Festiny Classic – pánske a nejaké Citizeny mám a s tými Tissotkami maximálna spokojnosť). No, ale ako píšem toto presvedčenie som mala iba pokým som nepreštudovala vaše príspevky. Teraz som však viac menej presvedčená, že by som radšej išla do manuálnych hodiniek, možno s automatickým naťahovaním, lebo pri mojej zábudlivosti by nemal kto naťahovať a hodinky by viac nešli ako išli, ale možno je to iba sila zvyku.
    Pred nedávnom tu hľadala hodinky Evička a Esqueleto jej radil limitované Davosy, ktoré vyzerajú zaujímavo, no trošičku mi tam „chýba“ ciferník a aj ručičky sú na mňa príliš maličké. Z podobného štýlu by sa mi pozdávali Epos 3390 SK, tie sú síce pánske a trošku aj nad môj cenový strop. Veľkosť okolo 4 cm by mi ani tak na nich neprekážala, lebo sa mi páčia väčšie hodinky. Pravdepodobne by to chcelo vyskúšať ako sadnú na ruku... Naopak ich prevedenie pre ženy mi príde dosť malé. Všimla som si, že väčšina z vás má aspoň jedny Steinharty, ktoré sa mi tiež páčia, no na mojom 16 cm zápästí by asi vyzerali dosť smiešne ako keby som ich mala požičané od staršieho brata, či frajera...
    Tak a teraz k veci, takže by som vás chcela poprosiť o radu pri výbere hodiniek. Mali by byť také športovo-elegantné, alebo len elegantné s kruhovým puzdrom v cene max. do 1000 €. Čím viac čítam toto fórum, tak začínam mať pocit, že jedny budú málo :) asi by bolo rozumnejšie vziať hneď dvoje po 500 € :hehe:
    Zatiaľ diky Monika

  • "obchodnik-o3" wrote:

    ahoj a vitaj
    prijemne ozivenie :mrgreen: na tomto fore
    chces len nove alebo nemas problem aj s pouzitym kusom? su tam lepsie moznosti vyberu...

    Ahoj a ďakujem za privítanie :)
    Priznám sa, že nad hodinkami z druhej ruky som neuvažovala. V tejto oblasti sa nevyznám a teda si netrúfam kúpiť niečo, čo na prvý pohľad vyzerá dobre, ale vôbec tomu nemusí byť tak. Na druhej strane sa tomu nebránim, hlavne ak by to znamenalo väčšie možnosti, ale ja som perfekcionista, takže tie hodinky by museli byť v 99,99 % stave.

  • "Spen" wrote:

    Tieto sú také čačané :mrgreen: .

    Tak to potom radšej tie Steinharty... :) aj keď sa pri nich stále nemôžem zbaviť pocitu, že vidím otcove hodinky z pred niekoľkých rokov.
    Tie biele Hamiltony ma vôbec neberú. Viem, že sú aj v iných vyhotoveniach, ale nebola to láska na prvý pohľad... :nono:

  • "misoo" wrote:

    Zlato moc nemusim, ale ak sa tebe pacia, tak smelo, su to urcite dobre hodinky :super:

    No, na bicolorne som pozerala z toho dôvodu, že ostatné šperky, čo nosím mám zo žltého zlata, tak aby to trošku ladilo...
    Ale musím sa priznať, že ako tak stále surfujem po rôznych stránkach s hodinkami, tak sa mi stále viac začínajú páčiť tie Steintharty a určite budem nad nimi uvažovať. Budú vo finálovom výbere :)

  • "obchodnik-o3" wrote:

    ja ako miso
    som zvedavy co vyberies

    Tak to som aj ja zvedavá, ale nie je to vôbec jednoduché, nakoľko krásnych hodiniek je tak veľa a ja si môžem momentálne vybrať iba jedny... :0

  • "misoo" wrote:

    Alebo nieco od Alpiny

    Pozrela som aj Alpiny a tieto majú aj s kovovým ťahom, čo sa mne osobne viac páči, no nenašla som cenu, ale ešte trochu pogúglim a hádam sa zadarí :)

  • Chalani, ešte mám jednu otázku k tým Steinhartom a to ohľadom hrúbky, lebo 13 mm sa mi zdá vcelku dosť a neviem si to dosť dobre na mojej ruke predstaviť... Myslíte, že by to bolo OK?

  • Ahoj, vitaj medzi nami ;) Som rád, že k nám zavítalo aj nežnejšie pohlavie a veľmi sa mi páči, že si naklonená aj väčším hodinkám. Tie vyzerajú na ženskej ruke skutočne parádne! Je to však vec vkusu. 13 mm výška je vážne dosť na ženskú ruku, takže je to skôr vec preferencií..