Letecke chrona - min. 44mm

  • Ahojte, potrebujem poradit kamaratovi, ktory si vybera hodinky na Vianoce. Je dost limitovany cenou (max. 250 EUR), jeho zakladne poziadavky su - letecky chronograf, a priemer min. 44 a viac, strojcek - asi nic ine ako quartz, solar to nebude. Idealom by bolo keby mali zafir. Napada Vas nieco viac ako mna (Seiko, Citizen,...)??? Uvitam akekolvek napady, pripadne aj obrazky vlozene do vlakna :)

    Rolex Submariner 16610
    Seiko Monster Orange
    Raketa - spomienka na deda

  • Pre kamarata, ale s tym chodim do skoly a nerad by som sa pozeral na Festiny vedla v lavici ::d

    Rolex Submariner 16610
    Seiko Monster Orange
    Raketa - spomienka na deda

  • Tak a viete co sme nakoniec objednali? PARNIS BIG PILOT :) Nemusite sa do mna pustat, kvoli dizajnu, cine, atd. :) Vela som toho cital aj na zahranicnych forach, kvalita by mala byt za tu cenu (77 EUR) celkom dobra, sea gull tiez vyzera spolahlivy z toho co som precital...Ked pridu (1-3 tyzdne) dam vediet ako je to naozaj, ale z nastudovaneho materialu sa na ne celkom tesim, aj ked nebudu moje ::d

    Rolex Submariner 16610
    Seiko Monster Orange
    Raketa - spomienka na deda

  • Viem, ze je to okopirovany dizajn a podobne, ale takto by sme mohli oznacit pomaly kazde pilotky :) Nazov maju vlastny za Sea gull sa tiez nehanbia tak uvidime. Len sa mi celkom nepaci verzia, ktoru si kamos vybral - mimostred. sekundovka a taktiez ukazovatel rezervy. Ja by som volil cisty dial a max. datumovku, ale proti gustu...:-) Mozno sa pritrafi aj mini recenzia, ak mi ich pozicia :)

    Rolex Submariner 16610
    Seiko Monster Orange
    Raketa - spomienka na deda

  • Osobne mam so Seagullom len pozitivne skusenosti a nevidim ziadny dovod preco sa zan hanbit.
    Mal som ho v troch hodinkach 1xArmani a 2xParnis, preto si myslim, ze mozem z vlastnej skusenosti porovnat hodinky Armani a Parnis, minimalne modely, ktore som vlastnil, respektive vlastnim. Doma uz zostali z nostalgie len Armani. Boli to totiz moje prve automaty, ktore ma vlastne k hodinkam priviedli. Kvalita je porovnatelna, cena o cosi vyssia u Armaniho, stali ma 5500 Sk. Na rozdiel od Parnisov s nimi nikdy nebol ziadny problem. Pri Parnisoch boli problemy so srobikmi, korunkou, odpadla rucicka a hodinovka bola poskriabana od novoty. Preto nemam rad zovseobecnovanie, ktore tu bolo prezentovane.

  • Myslel som v kontexte, že vždy lepšie keď si zobral Parnis za 77 €, ako by si mal kúpiť Armani za 300 €. Okrem toho Parnis sa aspoň nehrá na nóbl značku za nekresťanské peniaze. Parnis som nemal v ruke, takže kvalitu neviem posúdiť, zato hodiniek Armani som zažil u známych viac ako by mi bolo milé a problémy tipu odpadol mi index, zasekla sa sekundovka alebo rotor mi prídu ako folklór k týmto hodinkám za niekoľko 100 € .

    Tým vôbec nechválim Parnis, nosiť Parnis mi príde rovnaké ako načierno sťahovať hudbu, software a pod.. S výnimkou tých pár originálnych modelov.

    Avšak vôbec som to tvrdenie nemyslel ako nejaký fanatický rozsudok, nech si každý nosí čo chce, nikomu to neodporúčam, ale je to každého vec.

  • "Spen" wrote:

    .... nech si každý nosí čo chce, nikomu to neodporúčam, ale je to každého vec.

    Presne tak ako Spen hovori. Nechcem, aby sa toto vlakno zvrhlo, na co sa Parnis hra, naco sa nehra atd. - pridu poviem Vam moje pocity.

    PEACE :drapeaublanc:

    Rolex Submariner 16610
    Seiko Monster Orange
    Raketa - spomienka na deda

  • "Spen" wrote:


    .....
    S výnimkou tých pár originálnych modelov.
    ....


    ..ktorych? :rouge:

    Tommy, som zvedavy na tie pocity, urcite ich dobre preskumaj :super:

    Breitling do kazdej rodiny!!! :malin1:

  • Tak pre uplnost my sme objednali tieto:

    A kto mi povie, ze sa podobaju na IWC Big Pilot, tomu odpoviem, ved to aj Steinharty,.... ::d

    Edit: IWC maju rezervu znacenu uplne inak a na inom mieste, to iste plati aj o sekundovke a datumovke,....

    Rolex Submariner 16610
    Seiko Monster Orange
    Raketa - spomienka na deda