CERTINA-životnosť baterky

  • Čaute,
    pred cca dvomi a pol rokmi som dostal do daru hodinky Certina DS podium 536.7129.42.18. Asi po mesiaci mi prestali ísť, tak som išiel reklamovať, v hodinárstve mi vymenili baterku v rámci záruky. Všetko šlapalo ako má až doteraz, zase prestali ísť a myslím, že je to zase kvôli baterke. Išiel som do predajne na výmenu, ale pri otázke na cenu mi odpovedali: 27e.

    Tak by som sa chcel opýtať, že:
    1) koľko je životnosť baterky? Nejako sa mi nezdá že by to bolo iba 2 roky.
    2) Je cena 27e za výmenu baterky primeraná?

  • Ahoj, vitaj na fóre. K tvojim otázkam:

    1, životnosť baterky závisí od množstva funkcií a ich frekventovanosti používania. Podľa mňa je interval výmeny niekde medzi 2 až 5 rokmi. Tvoje Certiny majú bežné stopky, takže počítam, že aj keď by boli stopky stále zapnuté, tak by ti tá baterka mala vydržať približne 2 roky a viac. Takže si vcelku v norme. To, že prvý raz ti zastali po mesiaci podľa mňa znamená, že tie hodinky tak dlho stáli v obchode..

    2, 27 éčok je určite neprimeraná cena za výmenu baterky. Kvalitná baterka stojí asi 2-3 eurá a keďže hodinky sú vodotesné, predpokladám, že cena zahŕňala aj výmenu tesnenia a test vodotestnosti. Toto všetko by ťa podľa mňa nemalo stáť viac ako 10-15 €!

  • 1, na batériu je záruka 12 mesiacov. A je jedno, o akú značku hodiniek sa jedná.
    2, cena 27€ je dosť vysoká.

  • Overte si od niekoho, kto ma skusenosti, ako spolahlivo tie baterky menia a radsje najdite overeny servis, najlepsie asi predajnu, kde boli zakupene. Dnes ma skoro vystrelo, ked som sa v jednom hodinarstve pytala, ci mi ich neposkriabu, ked budu otvarat. Vraj to nezarucia!! Tak dakujem, taky babrak mozem byt aj sama, bez toho, aby som dala za to minimalne 5eur!
    ntscc, aj mne vydrzali podstatne malo, asi len 2roky, mozno aj viac, neviem, kolko boli v obchode.. ale moja chyba, kedze neboli pouzivane, mala som dat polohu toho cuplika (odborne povedane:)), do inej polohy, vraj. Ale to som sa docitala az po 2rokoch.. :D

  • Jemné poškriabanie zadnej strany nie je vylúčene ani v autorizovanom servise. Niektoré modely sú naozaj neskutočne zle konštrukčne navrhnuté. Ale, keď to robí človek, čo mal byť radšej automechanik, tak nespravíš nič :)

  • Mne vydrží baterka troška dlhšie. Zvyčajne ich rotujem. Je dobré využívať funkciu, keď povytiahnutím korunky sa zastavia /hacking/.

    Ako baterka - švajčiarka RENATA je vraj celkom OK. :super:

  • anubi, ja viem, ze sa moze stat, ale ked ta takmer vitaju vo dverach so slovami, ze "nie je vylucene, ze ich poskriabeme", tak ta dovera akosi pada... Mozno som narocna, ale ked su to odbornici, maju robit vsetko pre to, aby sato nestalo. Ked sa stane.. kazdy majster sa utne..ale ked mi to povie dopredu, no odchadzam..

  • No ja ich mám v mojom príručnom minikufríku asi 15 /plus ďalšie odložené v skrini/ a tak si na každý deň/príležitosť vyberiem iné - rotujem.

    Dobré je mať nejaké rozbíjačky - lacné, za ktorými nebudeš plakať ak sa zničia, potom sú užitočné tie s vibračným alarmom /nikto nebude vedieť, že alarmuješ :)/, nejaké s dobrými stopkami, potom malé, veľké, kategória do 300 m :), kostolné, s kompasom atď ... a keď už budeš mať každú kategóriu tak začneš robiť podkatégorie - hodinky so stopkami ktoré idú na sekundy, ktoré idú na stotiny, mechanické stopkové, solárne stopkové atď atď a až sa takto namnožia tak ich začneš rotovať podľa príležitosti, alebo nálady. :frime:

    PS.: Najdôležitejšia kategória - "šťastné" :gene3: